Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PrzemekA

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

O PrzemekA

  • Urodziny 21.05.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opolskie
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PrzemekA's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam ponownie, Na wizualizacji elewacja południowa z podcieniem szerokości 1,5 m w części dziennej oraz 0,6 m (pokoje). Otrzymaliśmy poglądowe wizualizacje zawierajace wpływ słońca w zależności od miesięcy w roku - i wydaje się, że będzie poprawnie tj. ochrona przed słońcem w lato i nasłonecznienie w zimie. Niemniej jednak chciałby spytać o Wasze zdanie - w szczególności osób, które już mieszkają - czy tak wykrojony podcień nie będzie za szeroki, a może za wąski?
  2. @Moniss Myśleliśmy, aby w takim rozplanowaniu kuchni z okna zrobić drzwi tarasowe, wydaje się to interesującym pomysłem. A czym podyktowana jest propozycja zmiany lokalizacji wejścia do garderoby ?
  3. @Elfir, Odnośnie pokoi - one z założenia nie mają być równe metrażowo - nie posiadamy dzieci (w przyszłości być może 1 - stąd dodatkowy pokój), a jeden z pokoi będzie użytkowany jako gabinet. Też nam się wydawało, że odległość pomiędzy zabudową kuchenną, a wyspą powinna być mniejsza. Jeszcze 2 pytania: - podcień przy wejści - czy powiększyć kosztem pomieszczenia gospodarczego - albo "wyciągnąć" bardziej stropodach ?, - oświetlenie części dziennej - jak myślicie - tak jak jest obecnie będzie optymalnie czy może powiększyć przeszklenia ?
  4. Witam ponownie, Spróbowaliśmy podejść do części dziennej, w wersji którą zaproponowała @Elfir, Zrobiliśmy 2 wersje - 1 z mniejszą łazienką, ale toaletą bliżej pionów sanitarnych; oraz 2, gdzie toaleta została przeniesiona niżej, pomniejszając spiżarkę - w tej wersji dodatkową zaletą jest fakt, że drzwi do toalety można "ukryć" przed wzrokiem osób będących w salonie. Pytanie również o szerkość pomiędzy wyspą, a ciągiem zabudowy kuchennej - czy nie będzie za duża - obecnie 1,6 m. Zastanawia mnie również Wasze zdanie odnośnie podcienia przy wejści - czy nie wydaje Wam się za małe - może trochę je powiększyć kosztem pomieszczenia gospodarczego ? Z góry dzięki za info
  5. @Elfir Propozycja z postu #4409 coraz bardziej nam się podoba. Zastanawia nas tylko, czy są jakieś możliwości "ukrycia" drzwi do toalety, które teraz są na przestrzał z salonu ? Do rozważenia byłoby również ustawienie kuchni od południa oraz generalnie rozkład szklenia w części dziennej. Jakieś przemyślania ?
  6. Ważniejsza zdecydowanie wygoda wewnątrz. Stąd na pewno wprowadzimy zaproponowane przez Ciebie zmiany odnośnie salonu. Bryła jest maksymalnie prosta - parterówka z płaskim dachem. Poza garażem, podcień od strony południowej był jedyną "ekstrawagancją" od prostokątnej bryły. Mam wstępne wizualizacje - załączę jutro. Jeszcze raz dzięki
  7. @Elfir, Pierwsza wersja bardziej mi się podoba. Mam natomiast pytanie odnośnie podcienia. Nie chcielibyśmy, aby bryła była "czystym" prostokątem - stąd wydłużony dach na część dzienną. Przy opcji, którą rozrysowałaś, podcień znacząco się zmniejsza - i teraz zastanawiam się czy nie wpłynie to niekorzystnie na architekturę z zewnątrz - może w jakiś sposób przedłużyć podcień na resztę ściany południowej ?
  8. @Elfir Dzięki. Podoba mi się zmiana dotycząca części dziennej oraz zwężenie podcienia przy wiatrołapie. Będziemy szli w tym kierunku. Jedyne co musimy rozważyć to kwestia podcienia, który w tej formie się zmniejszy. Wyrównanie linii ścian w korytarzu rozważaliśmy już wcześniej - hmm - muszę się z tym przespać.
  9. Elfir, Łukasz, Dzięki za przemyślenia. Chętnie wrzucę powiększenie rzutu, ale niestety nie wiem jak. Sama bryła budynku niestety nie może być większa - ograniczają nas wymiary działki i jej kształt - trapez. Usytuowanie domu - salon - południe; jadalnia - zachód; wiatrołap - północ; sypialnia - wschód. Salon jest otwarty na ogród oraz las - za granicą działki jest już tylko 1 dom. Podcień od strony salonu ma 90 cm. Pomieszczenie gospodarcze jest duże, ale to celowy zabieg. Będzie to czyste pomieszczenie, które będzie również używane za składzik na wszelkiego rodzaju rzeczy, które nie będą mogły być przechowywane w nieogrzewanym garażu. Garaż - 30m2 - dla nas w sam raz. Garderoba przy sypialni. Salon - jeżeli macie jakieś pomysły odnośnie zmiany ustawienia - chętnie przeczytam. Dzięki
  10. Witam, Prośba o konstruktywne uwagi i przemyślenia odnośnie załączonego projektu. W szczególności zależy nam na opiniach dotyczących operowania światła w części dziennej.
  11. Wszyscy, którzy mają taki dylemat przed sobą, powinni pamiętać, że całkiem inaczej żyje się w centrum miasta (niezależnie jak te centrum definujemy - dla mnie np. jest to możliwość sprawnego i szybkiego poruszania się komunikacją miejską, również wieczorami i w weekendy), niż pod miastem. Podam przykład Katowic - mieszkam blisko tzw. centrum - komunikacją miejską dojadę do wszystkich istotnych miejsc - szkoła, praca, sklepy, stacja PKP, kino, siłownia, basen, kluby, puby - w max. ok 20 min. Gdybym mieszkał pod miastem, np. w południowych dzielnicach Katowic, ten czas wydłuża się przynajmniej 2 krotnie (wiem, bo mieszkałem), a mówimy mniej więcej o odległości 5 do 10 km od ścisłego centrum. Co więcej, dużo trudniej porusza się w linii centrum - peryferie w godzinach szczytu. Więc zgadzam się z przedmówcami, którzy pisali, że często nie ma większej różnicy pomiędzy mieszkaniem 5km od centrum, a 30km. Wydaje mi się również, że nie analizowałbym miejsca potencjalnego zamieszkania pod kątem obecnej pracy. W dziesiejszych czasach trudno zakładać stabilność zatrudnienia w jednym miejscu (chyba, że jest się osobą, którą taką perspektywę ma).
  12. To może inaczej. Dlaczego (co zostało dość przejrzyście wykazane w jednym z poprzednich postów) to w Polsce mamy tak duże zanieczyszczenie powietrza, w szczególności benzopirenami? A to dlatego, że główną przyczyną tego stanu rzeczy jest tzw. niska emisja, powodowana między innymi spalaniem paliw stałych np. drewna w kominkach. Ja nie neguje tego, że produkcja energii elektrycznej z węgla prowadzi do zanieczyszczenia powietrzna - to jest oczywiste. Ale to skala niskiej emisji w Polsce doprowadziła do tak znacznych różnic w jakości powietrza. Tylko tyle, i aż tyle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...