
Robertzzr
Użytkownicy-
Liczba zawartości
16 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Robertzzr's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Czy na końcu zasilania tam gdzie zakończe rurkę powinien być odpowietrznik automatyczny?
-
Jeszcze mam pytanie jak bedzie działało ogrzewanie na poddaszu skoro zasilane jest z tej rury którą chcę przerobić. Pompa będzie pchała tylko wodę w rury na parterze.
-
-
Tak widziałem tylko zastanawiam się jak przerobić moją instalację i czy trzeba wszystko zmieniać żeby to zrobić. Mam już pomysł jak by to mogło wyglądać, zrobię rysunek i zobaczycie czy będzie dobrze.
-
Pompa jest wpięta tak że pcha bezpośrednio z pieca w kierunku naczynia. Zastanawiam się jak to w praktyce może wyglądać, jak to przerobić żeby pompa zasysała z pionu i nie pchała do naczynia? Nie bardzo wiem jak połączyć teraz rurki żeby było tak jak mi napisałeś. Dziękuję Ci za pomoc.
-
Ta rurka z góry naczynia jest otwarta. Ta dolna rurka od naczynia wyrównawczego jest połączona z zasilaniem z pieca.
-
Zawory mam na wszystkich grzejnikach. Spróbuję pokręcić
-
-
Zrobiłem tak: Dolałem wody aż się przelało następnie odpowietrzyłem wszystkie grzejniki i znów dolałem wody, rozpaliłem w piecu. Po całej nocy palenia przez rurkę przelewową wyleciało 3 litry wody. Rozpaliłem drugi raz i już nic nie zleciało z naczynia i nie szumiało w grzejnikach. Rozpaliłem trzeci raz i po ok 13 godzinach palenia coś zaczeło się przelewać w grzejnikach i w tym samym czasie z naczynia poszło ok 5litrów wody i dalej cisza.
-
Ok tak zrobie i pstryknę kilka zdjęć. Dzieki
-
Nie jestem jakimś znawcą ale wydaje mi się że mam podłączone jak na tych obrazkach. Był hydraulik i powiedział że nie wie czemu tak się dzieje bo wszystko wygląda na dobrze podłączone. Co za masakra nie wiem co dalej z tym robić. Pompa pracuje na 1 biegu. Jak wcześniej był tylko parter podłączony to nie było problemu a przecież pompa ta sama. Woda jest cały czas w naczyniu wyrównawczym choć czasem wyrzuca trochę wody, a wcześniej tego nie robiło. Naczynie ma 40 l.
-
Jakie podłączenie naczynia będzie prawdłowe?
-
żeberkowy grzejnik był od zawsze w instalacji bo jest w łazience na parterze i wszystko było dobrze przez 6 lat, w momencie podłączenia 3 grzejników na poddaszu zaczęły się problemy z zapowietrzaniem właśnie tych trzech grzejników. Hydraulik którego poprosiłem o poradę twierdzi że wszystko jest podłączone jak trzeba i nie zna przyczyny zapowietrzania się góry. Na rysunku przedstawiam układ rur na poddaszu i 3 zapowietrzające się grzejniki. Wszystkie przedstawione rury są w podłodze i prowadzą do trzech pomieszczeń to jest jakby widok z góry.
-
-
Wszystkie grzejniki są stalowe.