Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robertzzr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Robertzzr

  1. Czy na końcu zasilania tam gdzie zakończe rurkę powinien być odpowietrznik automatyczny?
  2. Jeszcze mam pytanie jak bedzie działało ogrzewanie na poddaszu skoro zasilane jest z tej rury którą chcę przerobić. Pompa będzie pchała tylko wodę w rury na parterze.
  3. Tak widziałem tylko zastanawiam się jak przerobić moją instalację i czy trzeba wszystko zmieniać żeby to zrobić. Mam już pomysł jak by to mogło wyglądać, zrobię rysunek i zobaczycie czy będzie dobrze.
  4. Pompa jest wpięta tak że pcha bezpośrednio z pieca w kierunku naczynia. Zastanawiam się jak to w praktyce może wyglądać, jak to przerobić żeby pompa zasysała z pionu i nie pchała do naczynia? Nie bardzo wiem jak połączyć teraz rurki żeby było tak jak mi napisałeś. Dziękuję Ci za pomoc.
  5. Ta rurka z góry naczynia jest otwarta. Ta dolna rurka od naczynia wyrównawczego jest połączona z zasilaniem z pieca.
  6. Zawory mam na wszystkich grzejnikach. Spróbuję pokręcić
  7. Zrobiłem tak: Dolałem wody aż się przelało następnie odpowietrzyłem wszystkie grzejniki i znów dolałem wody, rozpaliłem w piecu. Po całej nocy palenia przez rurkę przelewową wyleciało 3 litry wody. Rozpaliłem drugi raz i już nic nie zleciało z naczynia i nie szumiało w grzejnikach. Rozpaliłem trzeci raz i po ok 13 godzinach palenia coś zaczeło się przelewać w grzejnikach i w tym samym czasie z naczynia poszło ok 5litrów wody i dalej cisza.
  8. Nie jestem jakimś znawcą ale wydaje mi się że mam podłączone jak na tych obrazkach. Był hydraulik i powiedział że nie wie czemu tak się dzieje bo wszystko wygląda na dobrze podłączone. Co za masakra nie wiem co dalej z tym robić. Pompa pracuje na 1 biegu. Jak wcześniej był tylko parter podłączony to nie było problemu a przecież pompa ta sama. Woda jest cały czas w naczyniu wyrównawczym choć czasem wyrzuca trochę wody, a wcześniej tego nie robiło. Naczynie ma 40 l.
  9. żeberkowy grzejnik był od zawsze w instalacji bo jest w łazience na parterze i wszystko było dobrze przez 6 lat, w momencie podłączenia 3 grzejników na poddaszu zaczęły się problemy z zapowietrzaniem właśnie tych trzech grzejników. Hydraulik którego poprosiłem o poradę twierdzi że wszystko jest podłączone jak trzeba i nie zna przyczyny zapowietrzania się góry. Na rysunku przedstawiam układ rur na poddaszu i 3 zapowietrzające się grzejniki. Wszystkie przedstawione rury są w podłodze i prowadzą do trzech pomieszczeń to jest jakby widok z góry.
  10. naczynie wyrównawcze zanajduje się ok. 1,5 metra nad grzejnikami
  11. Witam Chciałbym się poradzić Was odnośnie problemu zapowietrzających się grzejników na poddaszu. Moja instalacja: Instalacja otwarta z naczyniem wyrównawczym, obieg wymuszony na pompie cała w miedzi i grzejniki panelowe-stalowe z dolnym zasileniem Piwnica: Piec heitz 16 na miał ze sterownikiem, dwie pompy na c.o. i cwu, zawór mieszający. Parter: Grzejniki z dolnym zasilaniem 6 szt. i jeden żeberkowy. wszystkie rurki rozprowadzone w piwnicy po suficie. Poddasze: Do czasu podłaczenia poddasza parter grzał przez 6lat bez problemu i nic się nie zapowietrzało po podłączenu grzejników na poddaszu 3szt z dolnym zasilaniem ciągle występuje problem z ich zapowierzaniam i ciągłym odgłosem przelewanej wody. W trakcie 24h palenia trzeba odpowietrzać je kilka razy. Nie mam pomysłu co jest przyczyną. Męcze się z tym całą zimę. Poradzcie mi co może być nie tak.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...