Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michał94

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Michał94

  1. W warunkach powyżej 20 stopni powinien być polewany wodą najlepiej rankiem i wieczorem oraz powinien być przykryty folią która będzie zapobiegać szybkiemu odparowaniu wody. Książkowo beton powinien dojrzewać w wilgotności 98%, w laboratorium próbki do badań wytrzymałości na ściskanie trzyma się w wannach z wodą a po 28 dniach wykonuje się badanie wytrzymałości na ściskanie. Oczywiście z tym polewaniem wody bez przesady (chodzi mi o gwałtowne polewanie wodą) żeby nie wypłukać cementu z betonu. Ogólnie to jakie beton będzie posiadał wytrzymałości po jakim okresie zależy od wielu czynników między innymi od klasy cementu, dodatków i domieszek.
  2. Klasa ogniowa E oznacza że materiał się bardzo dobrze się pali. Szukaj materiału z klasą A1 lub A2 czyli wełna skalna, szklana, mineralna.
  3. Nie powinno się betonować elementów konstrukcyjnych na raty! Warstwa stykowa starego betonu a nowego (nawet jeżeli różnica czasu wynosi 1 dzień) będzie osłabiona. Wykonawca do bani! Bierze się za takie rzeczy których nie jest w stanie wykonać.
  4. Ja też Cię uspokajam.
  5. Nie widzę takiej potrzeby, izolacje poziomą kładzie się w celu zapobiegania kapilarnym podciąganiem wody na ściany, więc warto pamiętać o tym żeby izolacja szczelnie chroniła przed działaniem wody. Radziłbym wybrać dobrej jakości izolację żeby nie mieć problemów z zawilgoconą ścianą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...