Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

madtrack

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O madtrack

  • Urodziny 05.01.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    wylewki, tynki, gładzie

Dane osobowe

  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

madtrack's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zakołkować ten styrodur? Czy na klej tylko przykleic? Boje się, że jak brama będzie dopychać żeby tynk nie popękał po ociepleniu.
  2. Witajcie. Proszę o poradę, podpowiedź bo jestem złamany.... Wczoraj Panowie przyjechali mi zamontować Bramę Garaż i okazuje się że otwór jest o 10 cm za duży ze względu na to, że wylewka jest o 10 cm za nisko. Wylewka jest z mixokreta o grubości około 7 cm. Pod wylewką jest 10 cm styropianu. Pomiary bramy były robione przed wylewkami. Problemu by nie było, gdybym dał o 10 cm styropianu więcej, ale Panowie od wylewek zasugerowali że wystarczy 10 cm. Czy można dolać te 10 cm wylewki?? (Brama jest zamontowana, więc w gre by wchodził ew, demontaż bramy i ponowny montaż wyżej, bo jest zamontowana tak, że od góry jest dziura 10 cm) ???? Czy ewentualnie obniżyć otwór od góry ( w jaki sposób? Styropianem? Kantówką?) ?? Pomożecie?
  3. A czy jakościowo coś więcej powiesz na temat tego IZOLBETu? Czy ktokolwiek wykorzystywał styro IZOLBETu?
  4. Panowie, Co powiecie na temat styropianu IZOLBET. U mnie w hurtowni mają ten styropian i tak: IZOLBET EPS80 PODŁOGA PREMIUM grubość 5cm - 8,8 zł/m2 IZOLBET EPS100 PODŁOGA PREMIUM grubość 5cm - 10,56 zł/m2 Czy warto iść w ten materiał?
  5. madtrack

    Pobitka otynkowana

    Witajcie, Znalazłem kilka tematów odnośnie otynkowanej podbitki dachu. jedni odradzają, inni zachwalają. Ja bym chciał taką podbitkę u siebie tylko nie wiem jak zacząć. Nie wiem jak do tego tematu podejść. Czy osb, czy jakaś inna płyta. Czy nie bedzie pękać przy łączeniu z elewacją. Podpowiecie? ps. mało na ten temat na forum i w sieci. pozdrawiam
  6. madtrack

    Ściany

    Zaczynamy murowanie ścian. Czyli coś już będzie widać :) Na to czekałem od wbicia łopaty. Ściany będą murowne z pustaka TERMOton P+W 25 - ZAKŁAD CERAMIKI BUDOWLANEJ "OWCZARY". Widać już okna, jeszcze trzy pustaki do góry i będziemy układać strop. Odpady widoczne na zdjęciu postanowiłem rozplantować pod tarasem. [ATTACH=CONFIG]367263[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367264[/ATTACH] Tak jak wspominałem wcześniej, fundament będzie ocieplony po wymurowaniu ścian.
  7. Witajcie, Zaczynamy budowę wymarzonego domku. Jest to dom parterowy wg projektu Kiwi 3 (CE). Będzie trochę zmian, ale to wszystko wyjdzie podczas budowy. Wstępnie rezygnujemy z mało istotnych zmian (brak ścianek działowych w kuchni co pozwoli powiększyć jej powierzchnię) :) A tak to wygląda na wizualizacjach. [ATTACH=CONFIG]367220[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367221[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]367222[/ATTACH] W końcu przebrnęliśmy "papierologię" w urzędach. Jakaś masakra pozałatwiać wszystkie dokumenty, pozwolenia ITP..... Wygrzebujemy się z ziemi :) Panowie wytyczali budynek i zdjęli humus - Trwało to zaledwie 3,5 godzinki :) [ATTACH=CONFIG]367219[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367218[/ATTACH]
  8. Przyszedł czas na wykopanie fundamentów. Koaliśmy je Koparką, szybciej. Po wykopaniu fundamenty zazbroiliśmy i zalaliśmy betonem B20. Miała być folia pod fundamentami, majster stwierdził, że nie będzie potrzebna. Nie robiłem ław z desek, bo grunt był na tyle stabilny, że zalałem bezpośrednio w piach. Po badaniach geotechnicznych które nie stwierdziły wód gruntowych i pokazały, że na działce jest tylko piach. A tak to wyglądało. [ATTACH=CONFIG]367225[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367226[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367227[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367228[/ATTACH] Jak beton zwiąże i wyschnie, przystąpimy do wymurowania bloczków fundamentowych.
  9. Przyszedł czas na rozłożenie rur kanalizacyjnych - a co za tym idzie, musiałem z żoną ustalić gdzie będzie w łazience kibelek, prysznic, pralka i zlew oraz musieliśmy opracować wstępnie kuchnie (zlew i zmywarka). [ATTACH=CONFIG]367233[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367234[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367235[/ATTACH] Po ułożeniu kanalizacji i zawibrowaniu piasku, przyszedł czas na wylanie Chudziaka. Zalałem go betonem B15. [ATTACH=CONFIG]367236[/ATTACH]
  10. Murujemy bloczki. Bloczki od ławy fundamentowej oddzielamy izolatorem poziomym (papa o szerokości 40 cm). [ATTACH=CONFIG]367229[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]367230[/ATTACH] Po części murowania, od wewnątrz bloczki posmarowałem Dysperbitem (masą asfaltową) i zagęszczałem ubijarką piasek pod chudziaka. [ATTACH=CONFIG]367231[/ATTACH] Z majstrem ustaliliśmy, że ocieplimy fundamenty po wymurowaniu ścian. Wszystko jest więc przygotowane pod rozprowadzenie kanalizy. Przed zalaniem chudziaka, doprowadzę jeszcze rurę od wody i przelot do kabla energetycznego.
  11. Witam. My zaczęliśmy w tym roku - planujemy do zimy zrobić SSO - już są ściany, jest też materiał na strop. SSO Wygląda całkiem realnie. Pozdrawiam
  12. Działeczka ogrodzona - drzewa, a raczej krzaczory wycięte, Garaż metalowy stoi, kibelek też się znalazł. W Piątek zdejmujemy humus i geodeta wytycza budynek. a od poniedziałku kopiemy fundamenty (w planach jest zalanie fundamentów i wyjście do stanu zero bloczkami). Zaczynamy budowę wymarzonego domku. Jest to dom parterowy. W końcu przebrnęliśmy "papierologię" w urzędach i wygrzebujemy się z ziemi :) Na dzień dzisiejszy mamy zdjęty humus oraz wytyczony budynek. Trwało to zaledwie 3,5 godzinki :) Troszkę zdjęć :)
  13. Witam, poszukuję ekipę budowlaną do SSO - Koluszki (powiat Łódź Wschód) Proszę o kontakt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...