Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maciej

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Maciej

  1. Mam do obrobienia ościerza okien i drzwi. Ile płaciliście za taką robotę ?
  2. D-11 z dobudowanym garażem do obejrzenia w Bojanie koło Gdyni. Pozdrawiam
  3. Ja na swoim dachu położyłem folie Purmo o wysokiej paroprzepuszczalności 1300 i jestem puki co zadowolony.
  4. Szaruś , pamiętaj tylko żeby kupić wełnę pół twardą i nie daj się nikomu namówić na mięką taka jak sie stosuje do ocieplenia dachu.
  5. A ja mam dom cały z silikatu.( mur nośny i elewacje) i jestem bardzo zadowolony. Na temat zalet i wad silikatu piszą w ostatnim muratorze. Pozdrawiam
  6. Kosztow polożenia łytek nie znam . Ja za swoją elewację zapłaciłem 75 zł/m2. Kładli fachowcy z Starogardu Gdańskiego.
  7. Trzyma sie bardzo dobrze należy tylko pamietac żeby koło otworów dać więcej kotew. I jeszcze jedno; przerwę między ścianą nośną a elewacyjną wokół otworów okiennych w czasie murowanie niech wypełnią styrodurem, ułatwi Ci to później montaż okien , no i nie będziesz miał żadnych mostków termicznych. Powodzenia.
  8. Ja w tym roku zrobiłem całą elewacje z żółtej łupanej cegły silikatowej, zaimpregnowatna silanem nie przyjmuje wody ( sływa jak po kaczce) ani brudu . wygląda świetnie. ( do obejrzenia koło Gdyni)
  9. Cześć. W mojej niedawno postawionej ścianie trójwarstwowej mam następujące parametry : Ściana nośna (18 cm) , wełna ( 15 cm) ,pustka (3cm) , cegła elewacyjna (9 cm). Pozdrawiam.
  10. Cześć Ja do muru trójwarstwowego użyłem Isovera -Polterm Max, ma dobre parametry izolacyjne i dosyć dużą gęstość , co gwarantuje że po latach wełna nie będzie wisiała na kontwach w ścianie. Pozdrawiam i życzę mądrego wyboru.
  11. Kotwy to nie wszystko. Pamiętajcie rwnierz aby dookoła otworu okiennego , między ścianą nośną a licową wykleić bardzo twardym styropianem (różowym lub niebieskim), tymsamym okno jak będzie osadane i piankowane będzie duzo lepiej się trzymało.
  12. Zapłaciłem zaliczkę na 14 tysięcy sztuk w cenie 1,23 zł. brutto z dostawą pod Gdynię z Ostrołęki. Około 15.04 mam dostac pierwszą dostawę. Karola mam pytanie czy masz już firmę która Ci ułoży elewację i ile będziesz płacić.
  13. Zapomniałem dodać że ściany nośne mam z bloczków silikatowych 18cm , kupiłem je w Ostrołęce.
  14. Mam dom wstanie surowym z położoną dachówką ceramiczną. Za tydzień zaczynam ocieplać wełną Isovera POLTERM MAX. 15 cm. a nazewnątrz przewidziałem cegłę silikatową łupaną żółtą.Strop mam z Terivy. Pozdrawiam.
  15. Instalator który będzie kładł u mnie instalacje twierdzi że przelicznik powinien wyglądać następująco : grzejnik 1000W na 10m2.
  16. Zdecydowanie silkat. Buduję pod Gdynią a silikat zciągałem z Ostrołęki. Bloczki z dostawą na dom 140 + garaż 36m kosztował 7 tyś. O innych zaletach jakie posiada silikat nie wspominając. Pozdrawiam.
  17. Cześć aciek! Ja równierz buduję D11 i w tym roku mam nadzieję że się prowadzę. Co do cieplenia dachu w w wariancie odeskowanym ( ja mam tylko folie i to położoną dachówkę)towiem że koniecznie musi być przerwa wentylacyjna między wełną a odeskowaniem. Słyszałem że robi się to w ten sposób : nabija się gwoździe na krokwie ok 2-3 cm poniżej deskowania i rozprowadza się sznurek "zygzakiem" tworząc siatkę oporową dla wełny mineralnej. Układająć wełne między krokwiami , wełna opiera się na siatce , nie dotyka odeskowania i jest wietrzona przez pozostawianą szczelinę. Powodzenia.
  18. Serdecznie dziekuje za informacje. Teraz przynajmniej mam jakiś pogląd.
  19. Jeśli chodzi o rejon to buduję kolo Gdyni.
  20. Jasiu, trochę przesadzasz. Rzecza oczywistą jest że do każdego banku musisz dostarczyć parę dokumentów i przyznam że załatwienie wszystkich dokumentów i to bez rzadnego pośpiechu i biegania zajeło mi ok. tygodnia poza hipoteką na którą czekałem 2 tyg.
  21. Ja jestem na etapie załatwiania kredytu budowlano-hipotecznego w HypoVereinsbank. Przykład : Oprocentowanie w CHF -3,12% 165.000,0 PLN na 25 lat , rata kapitałowo odsetkowa ok 850 PLN
  22. Wiosną chcę rozpocząć ocieplenia domku i wykonanie elewacji z klinkieru lub cegły łupanej silikatowej. Bardzo proszę o garść informacji ile muszę wydać za robociznę 1m.
  23. Okolice Gdyni , ekipa z Gdyni za cztery nawierty na głębokość 3m , wzięli z rachunkiem 300 zł.
  24. Ja dom buduję w Bojanie. Oto koszta jakie dotej pory poniosłem: 1.Robocizna z więżbą włącznie 24tyś. z rachunkiem 2.Położenie dachówki 5,5 tyś bez rachunku 3.Materiały ok. 55 tyś z dachówką Ruppa. Dom ma 140m powierzchni użytkowej + 36m garaż na dwa auta (z bloczków silikatowych) Całość dotej pory kosztowała mnie z ogrodzeniem 86 tyś.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...