Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ETWB

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ETWB

  1. Cześć, W jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć przeciwwilgociowo bok płyty fundamentowej wylewanej w szalunku z desek? Poniżej zdjęcie jak to wygląda w stanie obecnym. Myślałem, żeby obciąć czarną folię i po wymurowaniu ścian zabezpieczyć bok płyty fundamentowej razem z pierwszą warstwą bloczka betonowego aż do chudziaka pod XPS masą KMB - jak na zdjęciu czerwona linia. Bok płyty fundamentowej będzie jeszcze obłożony XPS 12cm.
  2. Witam, Przymierzam się do dachu i dostałem ofertę na dachówkę Koramic Orea 9 - co możecie powiedzieć o tej dachówce? Ja jestem w temacie zielony, podpowiedzcie proszę za jakimi dachówkami ceramicznymi, płaskimi się rozglądać? Ten sam dostawca ma jeszcze w ofercie Braas i Creaton.
  3. Łatwiej i praktyczniej na pewno, ale czy lepiej to się właśnie zastanawiam. Grunt mam dość mokry z warstwą gliny, która przy dużych ulewach może przytrzymać trochę wody - oczywiście planuję drenaż ale co do folii nie jestem jej zwolennikiem, bo i tak zrobi się z niej sitko - chciałbym to zrobić raz i o tym zapomnieć ale oczywiście nie upieram się przy tym pomyśle, po prostu wydaje mi się sensowy w wykonawstwie i dość solidny dlatego pytam o opinie i Wasze doświadczenia. Czy przy zastosowaniu folii zostaje ona też wywinięta pod ściany zewnętrzne budynku? Jeżeli nie to ciężko zastosować ciągłość izolacji. I co z izolacją na gotowej już płycie - też folia? W moim wariancie wydaje mi się, że izolacja na płycie będzie już niepotrzebna.
  4. Wiem, że temat izolacji płyty przed wodą był już poruszany nie raz, ale co sądzicie o takim rozwiązaniu i czy ktoś z Was robił podobnie? Pod płytą 15XPS ułożonego na chudziaku 10cm - chciałbym na chudziaku zgrzać papę a następnie zabezpieczyć boki płyty papą w jednym kawałku od razu przed murowaniem ścian - jak poniżej na screenie.
  5. Cześć, Dom posadowiony jest na płycie fundamentowej? Masz może jakieś zdjęcia/film z etapu jej realizacji? Gdzie dawałeś izolację z papy - pod całą płytą czy tylko pod ścianami piwnicy? Przepraszam za ostrzał pytaniami
  6. Potwierdzam, to co pisze Łukasz - z jednym dodatkiem - pkt. drugi tego paragrafu mówi, że "do budynku i urządzeń z nim związanych, wymagających dojazdów, funkcję tę mogą spełniać dojścia, pod warunkiem że ich szerokość nie będzie mniejsza niż 4,5m" Interpretacja mojego urzędu jest więc taka, że ta "droga dojazdowa" musi mieć min. 4,5m, inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowę. Dopuszczają jeszcze sytuację, że np. dojazd ma 3m a dojście np. z zupełnie innej strony 1,5m co łącznie daje 4,5m - moim zdaniem absurd. Mam taką samą sytuację, działka w 3 lini zabudowy, po drodze istniejące domu ale żebym ja mógł się wybudować potrzebuję decyzję o odstępstwie od przepisów techniczno-budowlanych w zakresie szerokości dojścia i dojazdu.
  7. Cześć, Mam pytanie o prawidłowe wykonanie szczelin wentylacyjnych wlotowych. Założenia do dachu : - kąt nachylenia 45st - okap z nadbitką - dach deskowany - papa na deskach - dachówka ceramiczna Przeczytałem dużo wątków o podobnych dachach, ale czy ktoś może wkleić zdjęcia z takich realizacji? Głównie chodzi mi o szczelinę wlotową - czy ona jest zawsze wykonywana w miejscu połączenia ocieplenia ściany z deskami nadbitkowymi na okapie? Pewnie prościej jest zastosować podbitkę i w niej zrobić szczelinę wentylacyjną wlotową ale nie do końca estetycznie chciałbym stosować podbitkę. Będę wdzięczny za pomoc i rozwianie moich wątpliwości.
  8. Witam,

    Widziałem projekt płyty fundamentowej, którą wrzucił Pan na forum. Jak ostatecznie wykonał Pan swoją płytę fundamentowa? Pytam, ponieważ mam zaprojektowaną podobną konstrukcję..

    Pozdrawiam

    Pokaż więcej  
  9. Kaizen ma rację, chyba długo nie było u Ciebie kominiarza.. W całym domu masz tylko ten jeden komin? W kuchni tylko okap czy dodatkowy pion grawitacyjny? Jeżeli masz jeszcze jeden komin z kuchni grawitacyjny, to wyrzuć ten okap i zrób tak żeby kotłownia miała osobny, indywidualny komin na dach, jak nie chcesz się potruć.. Wentylatory w łazienkach mogą równie dobrze wyrzucać powietrze przez kratkę do kotłowni zamiast na dach.
  10. Masz rację, pod warunkiem, że okno jest w dachu, którego spadek nie jest zwrócony w kierunku granicy działki.. Jeżeli okno jest w dachu, który zwrócony jest do granicy działki to odległość tego okna musi wynosić 4m od tej granicy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...