Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mia83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O mia83

  • Urodziny 13.12.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wlkp.
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mia83's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Póki co, tylko woda - kanalizacji na dzień dzisiejszy w tej miejscowości nie ma. A jak to będzie wyglądało gdy będą kiedyś kanalizę kłaść? Położą sami przez tą drogę wewnętrzną czy też na mój koszt? Działki mają wydane WZ, może się zdarzyć że nie otrzymam pozwolenia na media?
  2. Ok, dzięki. Mam świadomość tego, że przyłącza mogą mnie słono kosztować, choć do czasu ewentualnego rozpoczęcia budowy i jej końca- może znajdzie się chętny do podziału tych kosztów. Najwygodniej byłoby kupić działkę z bezpośrednim dostępem do mediów, ale o takie ciężko. Wszystkie, które oglądaliśmy są wydzielone z pola, z drogą wewnętrzną a o media kupujący mają się zatroszczyć sami. Działka jest naprawdę ładna, nie chcielibyśmy tylko się wkopać w coś, co będzie generowało same problemy .
  3. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.. Czyli w takim razie wpis do Kw o służebności dla dostawców mediów rozumiem za konieczny, jednak nie do końca kumam.. Czy ten wpis zadziała dla całej działki będącej drogą wewnętrzną czy tylko dla mojej części.. No i jeśli nie znajdzie się żaden sąsiad, przyłącza będziemy musieli ciągnąć w 100% na swój koszt, dopiero po jakimś czasie zyskam sąsiada - czy ZE i PK mogą go przyłączyć bez mojej wiedzy czy zgody, na mój wcześniej poniesiony koszt?
  4. Witam, przymierzam się do zakupu działki budowlanej, mam jedną ładną na oku. Działka ma wydane WZ, leży przy drodze wewnętrznej, od drogi publicznej do granicy działki jest ok. 130m. Z działek przede mną, ponoć jedna jest sprzedana. Droga wewnętrzna nie jest utwardzona, właściciel działek podpytywał , czy chcemy się od razu budować, jeśli nie, to jak stwierdził, nie musi na już utwardzać. Po chwili jednak wspomniał, że do działki będzie też przynależała współwłasność w drodze wewnętrznej. I tu moje pierwsze pytanie - spotkałam się z informacją, że to właściciel działek powinien drogę wewnętrzną utwardzić, ale jeśli w chwili sprzedaży działki nam - dołączy 1/x części działki - nie będzie musiał tego robić, przynajmniej na terenie drogi przynależący do mojej działki? Pojawia się również problem przyłączy - prąd i woda. Kanalizacji póki co nie ma w tej miejscowości. Media znajdują się w drodze publicznej - 130m od działki, która mnie interesuje. Z jakimi kosztami muszę się liczyć, jeśli do czasu końca budowy nie znajdą się chętni do zakupu pozostałych działek? Każda rada jest dla mnie cenna
  5. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Od czasu założenia posta trochę czasu minęło, sprecyzowaliśmy swoje oczekiwania względem domu stawiając na projekt bardzo prosty, by nie generować niepotrzebnych kosztów, jesteśmy na etapie poszukiwania działki. U nas ekipy biorą ok. 2100 za m2 (sprawdzone) (oczywiście są są też takie, które kasują więcej ), natomiast architekt mówi o kwocie 2500,00 za stan pod klucz , o ile ktoś nie wymyśla ekstra drogich produktów wykończeniowych, typu płytki za 200zł/m2.
  6. Witam, dziękuję za odpowiedzi. Niewielkie awaryjne kwoty ( do kilku tysięcy ) będziemy w stanie dołożyć w trakcie, oczywiście nie co chwilę, ale coś na pewno uda się dorzucić. Nie mniej jednak nie chcielibyśmy przekroczyć kwoty kredytu 260tyś ( w tym działka, jak na razie wstępnie interesuje nas taka za 45tyś już uzbrojona ) Nie oczekuję cudów po tanim w budowie domu, nie mam nie wiadomo jakich zachcianek, no oprócz tej jednej - domu.. A właściwie marzenia. Ważne by w tej kwocie powstał choć stan deweloperski. Resztę się jakoś zrobi. Meble (łącznie z kuchennymi zakupionymi 2 mies. temu), sprzęty AGD wszystkie mam i z powodzeniem mogę z nich korzystać jeszcze mam nadzieję trochę czasu. Piękną kuchnię pod zabudowę w swoim czasie się zrobi. Podjazd może trochę poczekać, ogrodzenie damy radę zrobić, zwłaszcza, że reprezentacyjne wystarczy mi tylko z przodu. Drewno budowlane , taras, przęsła ogrodzenia drewniane zrobimy na pewno taniej. Co do ogrzewania - piec na paliwo stałe jest w zasadzie jedynym założeniem. Gazowego brak, na prąd - no nie wiem... nie spotkałam nikogo w okolicy, kto zdecydowałby się na takie rozwiązanie, ale ja nie mam doświadczenia w tej kwestii i może mylnie myślę, że to akurat najdroższe rozwiązanie? W cenie 260 tyś. mogę kupić mieszkanie w stanie deweloperskim 67m z mini balkonem, przy drodze krajowej, więc myślę, że zrozumiecie moje zapędy w stronę budowy. Póki co płacę za wynajem kosmiczną kwotę zdecydowanie przewyższającą ratę kredytu i pora zdecydować się na coś swojego.
  7. Witam, ponieważ cena mieszkań w mojej okolicy znacząco wzrosła, zaczęliśmy myśleć na budową domku jednorodzinnego, o którym od zawsze marzę, niestety inwestycja prawie w całości z kredytu, dlatego nie będziemy dysponować zbyt dużą kwotą. Pomijając oczywiście koszt działki, przyłączy, projektu zastanawiam się, czy jest możliwe postawić dom o powierzchni użytkowej ok. 100m2 ( najlepiej do 100m2) w stanie co najmniej tzw. deweloperskim, a najlepiej w dużej mierze "pod klucz" (oczywiście bez mebli) ? By oczywiście zminimalizować koszty budowy zakładamy, że budujemy dom bez garażu, bez piwnicy, bez wykuszy, balkonów, z najprostszym dwuspadowym dachem. Raczej z poddaszem użytkowym, ewentualnie parterowy, choć działki, z których póki co wybieramy mają ok. 800m2, a zależy mi również na większym tarasie i ogrodzie. Potrzebujemy - salon z jadalnią (25-30m2), kuchnię , małą łazienkę i kotłownię ( na paliwo stałe- więc z osobnym wejściem z zewnątrz) (to mógłby być parter ) oraz 3 sypialnie + większą łazienkę ( to mogłoby być poddasze ). Oczywiście idealnie byłoby , gdyby udało się jeszcze wcisnąć mini spiżarnię i mini pralnię, ewentualnie mały gabinecik/pokój gościnny na dole, jednak nie chciałabym, by na przykład salon stracił przez to na metrażu. I teraz : Bardzo proszę o porady - w jaki sposób można obniżyć koszty budowy ( pomijając rezygnację z ww. garażu, itd.), by zmieścić się w magicznej kwocie 200tyś. zł ale też by nie budować z byle czego. Może mogą Państwo polecić jakieś projekty, które spełniałyby mniej więcej nasze oczekiwania przy niskich kosztach budowy Zastanawiamy się nad kominkiem, jednak niekoniecznie z płaszczem wodnym - uznaliśmy, że w naszym przypadku się to nie sprawdzi. Czy koszty budowy kominka zwykłego, w którym można przepalić drewnem w chłodniejsze letnio - jesienne wieczory podnoszą znacząco ogólny koszt budowy domu, i jak ma się do tego kominek dwustronny ( w sensie po drugiej stronie na tarasie )? Dodam, że budowa będzie zlecona firmie, sami jesteśmy w stanie jedynie wykończyć dom. Czy opłaca się kupować materiały samemu czy jednak całość zlecić firmie budowlanej? Czy korzystniej jest zlecić budowę jednej firmie ( co wydaje mi się rozsądniejsze) czy jednak po kolei wołać kolejnych specjalistów? Rozrzut cenowy ekip budowlanych jak wszędzie jest duży, jednak wiem, że można znaleźć ekipy za rozsądne pieniądze. W pobliżu miasto 20tyś.mieszk. Będę ogromnie wdzięczna, za wszelkie porady , wskazówki, cenne informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...