Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzegorz_STW

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Grzegorz_STW

  1. Witam, Dopiero ropocząłem przygodę z piecem Vaillant eko Plus i mam sterownik calorMatic 470 i jak zauważyłem bardzo często grzeje mi cwu na które mam zbiornik 100l i jak można obnizyć moc na grzanie tego CWu ? z poziomu sterownika ? Pzdr Grzesiek
  2. Witam Ten skam z jakim palnikiem i jakim sterownikiem? Zadowolony jesteś z niego ?
  3. No to który z tych 3 kotłów jako fachowcy w temacie polecacie ? Oczywiscie dla uczącego się operatora czyli łatwość obsługi sterowania .
  4. Chyba już któryś Cię wystraszył Kolega straszy ma dom kubaturowo podobny do mojego tylko 15 lat młodszy i grzeje w nim Defro 20KW śmieciuchem z nadmuchem i strowaniem... tylko coś teraz zaczyna narzekać na smołę w kominie .... i nie bardzo sobie daje wytłumaczyć że to wina jego palenia ...ale co tam ja laik w temacie itp.
  5. I właśnie takie podpowiedzi i wyliczenia są esensją dla mnie jako laika w temacie własnej kotłowni i pieca w niej za co serdeczne dzięki Etapy mam zaplanowane 1- wymiana co + kocioł 2-Okna 3-sciany + strop- tutaj będę korzystał z pomocy właściciela firmy która mi będzie docieplać dom i nad tym stropem ma pomyśleć także raczej powinno być to w tym roku zrobione , przynajmniej mam taką nadzieję .Skłaniam się ku piecu Ogniwo ponieważ mam blisko serwis: Sandomierz , natomiast Skam z tego co mi pisali mają dilera w Toruniu - trochę daleko, a RBR jeszcze nie zapytałem czy w okolicach Stalowej coś mają ze swoimi piecami .Tutaj (STW) tylko Defro ,SAS i Rakoczy a jakoś nie mogę się do nich przekonać czytając to forum i w Czystym Ogrzewaniu rankingi kotłów .Chyba że odległość serwisu nie jest czymś strasznym i nie są oni potrzebni przy uruchomieniu lub tzw.odbiorze.
  6. Dzięki za odpowiedź Do takiej pietrówki 12KW wystarczy ? Bo instalatorzy gazowy piec chcą zakładać o mocy 24KW i to pod warunkiem dobrego docieplenia a ja w tym roku tylko ściany planuję docieplić i okna wymienić ,fundamenty i stropy być może w przyszłym roku , Coś mam wrażenie że ciężko będzie ich przekanaćdo 12KW ale w końcy to inwestor płaci i wymaga ,tylko czy nie będzie tak że w zimie będzie cały czas chodził na max i coś się zaraz spierdzieli ? I czy w lecie będzie mozna podgrzać CWU ? Nie chciałbym go wygaszać na lato ... Lub poczekac na Ogniwo Eko Plus M 14 kw, pisali że ma wyjść w czerwcu do sprzedaży A i jeszcze jedno to jakie sterowniki do tych piecy ?
  7. Witam, Jako świeży forumowuicz chciałem sie przywitać i poprosić o radę . Im więcej czytam Wasze forum tym więcej mam wątpliwości i chciałem je poddać pod ocenę i poradę, a więc do rzeczy : Miałem kupić mieszkanie większe a trafiła się oferta na kupno domu w cenie mieszkania 4 pokojowego typowa kostka lata 80-te 10*11m, zamiast piwnic są sutereny były zamieszkane ale ja tam nie myślę pomieszkiwać co najwyżej latem posiedzieć, nad nimi wyższy parter i piętro i strych który ma strop ocieplany trocinami z wapnem i na tym tzw."szlichta" i goła blacha na krokwiach ,chcę to zmodernizować czyli dać nową instalację CO i sanitarkę , nowe okna 3szybowe i na jesień daję ocieplenie 15 cm styro lambda 38, w suterenach chciałbym w zimie podgrzewać do 18C natomiast parter i piętro normalnie zamieszkiwać : parter- kuchnia podłogówka , łazienka podłogówka i dwa pokoje w których są kaloryfery być może kominek ale pewności nie ma-kasa...magiczne słowo; natomiast piętro: 3 pokoje z kaloryferami i łazienka bez podłogówki -za cienki strop; do mieszkania 4 osoby: 2 dorosłych i 2 nastolatków. Firma która zrobiła mi wycenę instalacji chce mi założyć grzanie gazowe piecem kondensacyjnym ( czysto bez obsługi itp) ale do grzania gazowego potrzeba by było dużo podłogówki a ja będę je miał w jednej łazience i w kuchni, reszta domu ma ładne i fajne parkiety których nie chcę zrywać. I teraz tak, do gazu potrzeba dużo podłogówki i niskotemperaturowych grzejników a te które są ( jakieś dobre i już nie produkowane aluminiowe o przekroju pająka ) nie wiem czy są niskotemperaturowe , jeszcze dodam że ten dom był ogrzewany piecem gazowycm tzw.niedżwiedziem ma wkład z kwasówki w kominie ale ja nie bardzo sie ku temu sklaniam ponieważ bywam w domach grzanym gazem i w zimie nigdy nie było tam ciepło a wg.gospodarzy rachunki płacą wysokie , do tego nasz "WÓDŹ" zacznie pyskować a władimir podniesie cenę i bedzie przykro bardziej... Więc padło na ekogroszek i tu mam link z wyliczeń: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1bgl do tego poszperałem po sieci poczytałem i zrobiłem sobie taki wstępny ranking w którym chodzi mi przedewszystkim o łatwość sterowania procesem spalania( jak najmniejsza ingerencja pzrynajmniej na początku i dostęp z internetu żeby pomocy szukać jakby co ) ponieważ operator do tej chwili mieszkał w bloku i jedynie sterował głowicami przy grzejnikach w mieszkaniu A wygląda to tak : Ogniwo Eko Plus 16Kw Skam P-Premium lub P-Plus 17 Kw RBR Ekouniversal najbliżej Stalowej Woli jest Ogniwo w Bieczu to też ma swoje walory ale może coś Panowie doradzicie innego , z chęcią poczytam co i jak jak Wy to widzicie Trochę długo ale chciałem to opisać jak najdokładniej choć biorąc pod uwagę straż w forum pewnie czegoś i tak brakło Licząc na merytoryczne podpowiedzi pozdarwiam Grzesiek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...