Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

radbar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

O radbar

  • Urodziny 15.08.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

radbar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Co do złączek zaprasowywanych to nie mam dobrych wspomnień. Może nie w podłogówce ale pod czyli woda. Poprzedni wykonawca, niech mu ziemią lekką będzie niby robił na markowych produktach ale nie przyłożył się. Jako że nie dożył, podłogówkę na szczęście już kto inny robił, Tynki były w międzyczasie poprosiłem więc by sprawdzili szczelnośc wody, bo obstawiałem że gdzieś mogli czymś przydzwonić tynkarze i wyjdą nieszczelności. Nieszczelności wyszły ale pokoleii na złączach, tzn pierwsze przyłatali, dalej syczy, kolejne przyłatali, dalej syczy. przy 5-6 się poddałem i sam na wku...rwie wyprułem wszystko i kazałem robić na nowo bez żadnych złączek. Wodę miałem w pexie, a mam w PP. wywaliłem 4k w błoto, a sprawiedliwości nie dojdę. Żadnych złączek pod podłogą. Zgrzewane ok, muszą być bo w calości się nie da, ale żadnych innych. Złączki niby włoskie, nie pamiętam, mosiądz może i włoski ale oring? Jaką mam gwarancję że nie z chin i co z nim się stanie za kilka lat? Oring to część wymienna która się zużywa, a raczej sama degraduje. I jak go wymienić za parę lat jak zacznie przeciekać? Moje zdanie. Żadnych złączek z oringami. Albo w całości albo zgrzewane.
  2. Witam pewnie było ze 100 razy ale mam nadzieję że ktoś doradzi, nie mam jak śledzić forum, pracuję po 12-14h, jadę właśnie na budowę, potem do roboty wrócę po 2 i tak cały czas niestety. od elewacji przychodzą na dniach i zdurniałem jeżeli chodzi o tynki. Tynk chciałbym silikonowy z grupy A, ewentualnie mineralny i malowany (Fighter twierdzi że taki jest najlepszy ale nie wiem czemu)ale jak za malowanie fachofcy doliczą to silikonowy wyjdzie taniej. Co do tynków: 1. Kolega kolegi ma sempre i wciska mi sempre, ale z tego co w nocy doczytałem to gów..o? prawda to? 2. Wykonawca twierdzi że tylko KOSBUD, robi od iluś lat i nie ma problemów 3. Inny wykonawca że Greinplast 4 Na forum że Caparol jest ok, ale amphisilan jest be, ale thermosan i carbocośtam jest ok. Wg tego co Fighter pisał ze 2 strony wcześniej to faktycznie lepsze thermosan i carbo, a i taniej wyjdzie. o ile faktycznie tyle wychodzi m2 z kg. 5. Jeszcze inny znajomy mówi bierz Kabe. Co wybrać? Sugestie i rady mile widziane. Aha, czy wykonawca może zwiększyć cenę za m2 za robotę kiedy zamiast kosbuda dostanie np caparola carbo, i powie Paniee ale to się nakłąda cięzko itp stąd i cena inna. Czy nakłada się tak samo? Aha, ocieplenie mam na Austrothermie 033 15cm. Klejony na Atlas , dodatkowo będę kołkował. 2 ściany okleiłem sam, dalej ekipa którą miałem brać tylko do tynków, ale że w robocie wyszło jak wyszło, pojawiło się dużo nadgodzin i robocze weekendy dlatego ekipa pociągnie dalej.
  3. Nie wiem, przetestuję to zobaczę. Ojczulek dziś wspominał że w pracy mają klej z worka, rozrabiany z wodą. 60 sekund i potem jak kamień, Zastanawiam się jakby kleił styro pod balkonem czy sufice w garażu? Ma zobaczyć jak to się nazywa, to sprawdzę. Co do grzania puszek, może coś to daje, grzałem do około 30*C, nie zauważyłem znacznego zwiększenia wydajności, fakt też że ubiegły tydzień był sporo cieplejszy. Co do podpierania płyt, nie polecam. Chyba że całej płyty, albo jakichś grubych. Ja garaż zwykły wolnostojący kleiłem 5cm styro. Wiało z północy jak cholera to od wschodu popodpierałem kołeczkami i deseczkami by płyt nie zrywało. Tak gdzie podparte to eleganco pion i płasko, tam gfzie nie było podparcia klej powypychał płyty. co dotarłem to dotarłem, potem kleiem zaciągnięte 1 raz, potem zaciągnę drugi raz i tynk. Wyszło jak wyszło pomimo przykładania się. Nie jestem zadowolony. W domu jedną sciane machnąłem na zwykł klej i jestem zadowolony, pion, poziomy i po skosie. wszystko elegancko w 3 metrowek poziomicy w środku oczka. Do piany nie wrócę, chyba że przy klejeniu w lukarnach (styro do deskowania) i tylko tu. Do innych raczej nie polecam.
  4. ok, pierwsze koty za płoty. Garaż okleiłem, ok 70m2. Przerobiłem kleje w piance od 5 producentów. Wszystkie na wietrze są do kitu. Wszystkie trzeba poprawić bo każdy mniej lub więcej rośnie. Styrpur, najtańszy w stawce, moim zdaniem niczym nie ustępuje Neostik, wydajność podobna, "puchnięcie" podobne. Insta Stik, wg mnie pośrodku stawki, pod względem wydajności, moim zdaniem za drogi. Potem Koelner czy jakoś tak, wg mnie ok, podobny do ostatniego w kolejności Tytana. Na koniec poszedł Tytan Eos, cenowo pośrodku, w promocji ok 23zł. Wydajność chyba najlepsza, "puchnięcie" podobne jak u pozostałych. Kleiłem na koniec dnia ostatnią warstwę, dobiłem i pojechałem do domu. Na drugi dzien się zdziwiłem. płyty poodstawały. Całe szczęście w nieszczęściu to to, że tam pójdzie podbitka i nic nie będzie widać, byłoby sporo szlifowania. Wnioski? Dom zacząłem i dokończę normalnym cementowym, kładę płytę ustawiam i zapominam. Nie wracam i nie dobijam co jakiś czas.. Mam dość notorycznej walki z wiatrem zwiewaniem i odstawaniem płyt, nie mam czasu czekać na pogodę. W piance? użyję może 60sekund przy lukarnach i nadprożach bo szybko wiąże, i tyle mogę poczekać.
  5. ok, dzięki. klej w pianie i zwykły kupione, po świętach zobaczę czym wygodniej.
  6. Sezon nowy się zaczął więc i ja zapytam. Ocieplać będę sam. Niestety murarze przy zalewaniu wieńców nie dopatrzyli że deski tu i ówdzie wypchało, odchyłki nie są duże może max 1cm, dziś przejdę z poziomicą to popatrzę dokładnie. Pytanie. przy jakich max odchyłkach na pianę, a przy jakich na tradycyjny klej? Nie ukrywam że pianą będzie wygodniej i nie trzeba będzie latać po rusztowaniu co raz po wiadro kleju. Kołki mam więc będę kołkował.
  7. no właśnie, dziś był przedstawiciel z viessmann'a. kocioł (19kW zalecił) i zasobnik 100l to koszt około 7.5-8k, ma zrobić dokładną kalkulację i wycenę jak to będzie wyglądało. Polecił ten kocioł co konsultant powyżej. Coraz bardziej skłaniam się do immergasa. tylko pytanie co do tych 12kW, piszesz że u Ciebie całość to podłogówka, u mnie powiedzmy 60/40. no ale różnica w cenie kW niewielka więc można i kupić większy kocioł jakby okazało się za mało i o ile kaloryfer, a podłogówka to różnica w zapotrzebowaniu na kW. A co z innymi markami? Są warte zainteresowania? Pozostaje Junkers, De dietrich czy Beretta? warto się rozglądać czy nie ta półka i nie ta jakość w tej cenie co wspomniany Immergas?
  8. potrzebuję porady w doborze kotła gazowego. dom 115m2 użytkowych, po podłogach 160m2. 24 belit ocieplony 15cm styropianem grafitowym 0,033, okna z oknoplusa 1,0, drzwi i brama garażowe ocieplane. do tego dochodzi kominek z płaszczem, ale to pomijalny na tą chwilę aspekt bo nie wiem jak z funduszami wyjdzie. Rodzina 4 osoby czyli 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci. na dole 60m2 ogrzewanie podłogowe + w garażu kaloryfer (nad garażem pralnia stąd minimalne ogrzewanie garażu wskazane), poddasze 3 pokoje łazienka z toaletą + pralnia - tutaj zdecydowaliśmy się na tradycyjne kaloryfery bez podłogówki. Opisując odległości od pieca/kotłowni to na parterze ok 5m to toalety/łazienki i około 5m do kuchni, bezpośrednio nad kotłownią znajduje się łazienka i pralnia więc też niedaleko. Piec jaki biorę pod uwagę to gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem 100l który by też współpracował w instalacji z kominkiem romotop 6.6.2 tv. Cenowo bez ekstrawagancji, chciałbym max 6k wydać - jest coś godnego uwagi w tej cenie? Aha, jestem z lublina więc teoretycznie nie powinno być problemów z ewentualnym serwisem.
  9. radbar

    styropian neotherm opinie

    Ostatnio trafiłem na składzie NeoTherm 0,033, ktoś oddał w tzw komis. Facet chce po 135zł za m3. Haczyk w tym iż ów styropian leży od zeszłej wiosny pod chmurką (podobno grafitowego w żadnym wypadku składować na słońcu nie wolno). Pytanie teraz czy warto brać czy lepiej dołożyć te 30zł do termoorganiki czy 60 do austrotherma patrząc po cenach na alle.. Trzeba spełnić minimum logistyczne by kupić w tej kasie ale te 30m3 nazbieram z podłogowym i elewacyjnym. Pytanie: warto brać, a metody składowania nie mają znaczenia czy nie brać i kupić nowy?
  10. Można wiedzieć jaki kupiłeś, zdał egzamin czy zwykła zabawka?
  11. ok, dzięki, nie siedzę w branży to i zapomniałem że zważyć można i wszystko jasne, choć kiedyś o tym czytałem. Jutro zważę paczki i będę wiedział co i jak. no to styropian poważony, jedna paczka odpadła tzn. wróci na skład, wśród STB zaplątał się Yetico o wadze 3,1 kg. wg tej strony http://gwarantowanystyropian.pl/2014/01/psps-wskazuje-minimalne-wagi-dla-styropianu-szarego/ minimalna waga dla styropianu szarego o lambdzie 0,033 to 3,6 kg paczka 0,3m3. STB miał wagę w przedziale 3,7-3,9kg więc wydaje się ok. Może komuś się przyda, bo żadnych info na temat STB nie znalazłem. pozdr.
  12. Zamówiłem Genderka, przywieźli ten: http://styrbud.pl/index.php/produkt/plyty-styropianowe-eps-s-033-styrgraf ponoć jakość ta sama. Szukam info ale nic nie znalazłem na temat jakości. Podpowie ktoś coś, robił ktoś tym styropianem? Zwrócić czy ocieplać? w sumie wziąłem 10 paczek na ścianę pomiędzy garażem a resztą domu więc nie dużo. Teraz mam wątpliwości czy jechać tym co mam i czy szukać innego dostawcy. Jak do tej pory na składzie na którym brałem na cały dom wszystko było ok, tylko teraz wyskoczyli z tym styropianem. pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...