Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marecki1985

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marecki1985

  1. Witam wszystkich, Proszę Was o podpowiedź, jestem na etapie budowania sauny w domu. A konkretnie w piwnicy od razu zaznaczam ze ma to być budżetowa wersja tak więc miałem jakieś stare kafelki stelaże robię z resztek po więźbie dachowej. Muszę się wczytać jeszcze we wszystkie posty i spr jak to u Was wygląda. Teraz jestem na etapie szukania pieca i nie ukrywam szukam coś używanego. I tu mam pytanie co sądzicie o tym ogłoszeniu? https://www.olx.pl/oferta/piec-do-sauny-9-kw-CID628-IDF2YBA.html?requestFromAd=1&track%5Bmessage_sent%5D=1&id_at=7839967787 Zastanawiam się nad tym nowym ale kompletni nie wiem na co patrzeć poza mocą. Moja sauna ma mieć ok 7,7m3. Ocieplenie planuje z waty 10cm. Za nie długi czas postaram się wrzucić jakieś zdjęcia. Z góry dziękuje za pomoc.
  2. Wiesz czytałeś sprawdzałeś ten ekogroszek? Czemu od razu z takim tekstem. Obecnie używam tego ekogroszku też miałem obawy z racji ceny. Ale co do spalania to nic nadzwyczajnego i nowego na rynku. Latem używałem słabszego ekogroszku jak dobrze pamiętam nazywał się sibugol. Trochę słabszy 22 – 24 MJ/kg zawartość popiołu 2-5% teraz jest chyba za 870zł nie pamiętam ale chyba kupowałem go za ok 800zł. I faktycznie popiołu znikome ilości przy standardowych fabrycznych ustawieniach pieca. Teraz zimą zaryzykowałem i kupiłem KOLOMBUS tak jak pisze kolega wyżej 29,5-31,5 MJ/kg i faktycznie myślę że tyle jest piec nagrzewa się błyskawicznie. Co do popiołu wyrzucałem po 2tyg bo czyściłem piec, było może niecałe wiaderko. Przy poprzednich węglach schodziłem co 2-4dni robiły się spieki itd. Tutaj ich po prostu nie ma. Po spaleniu jednego worka, popiołu może jest kilka łyżek stołowych i to jest w sumie pył. Co do porównania miałem różne rodzaje ekogroszku w cenach ok 900-1050zł na wszystkich wychodziło mi jeden worek na 1dzień czasami nie cały. W przypadku tego KOLOMBUSA wychodzi mi 1,5 dnia na jednym worku (dom 164m2 temp 23 stopnie). Więc ja chyba bym się na gaz nie przerzucił Mam teraz do testu jakiś tańszy węgiel z lokalnej dostawy za 880zł jeżeli wyjdzie na nim 1dzień z worka to i tak bardziej opłąca się KOLOMBUS za 1249zł (z dostawą). Z niego mam 60dni palenia z 40 worków. Tego taniego z 40 worków mam 40 dni. Żeby uzyskać z taniego 60 dni musiał bym wydać 1320zł. nie wiem czy udało mi się dołączyć zdjęcie ale jeżeli tak jest to zdjęcie po 24h palenia. Dodatkowo poniżej link do testu tego węgla. Tak więc kolego nie spinaj się zjedz snickersa, i folguj od razu z takim opiniami. Do czytania marsz, czytanie i szukanie informacji nie boli.
  3. Dziękuję za odpowiedź.. Proszę jeszcze o informację jaki wyszedł łączny koszt razem z siatką klejem i malowanie?
  4. Witam, Proszę o informację jaki był koszt elewacji i ile m2 wam wyszło. Ja powoli tez szykuję się od elewacji wstępna cena 120zł za m2 materiał plus robocizna.
  5. Hej, U mnie wyszło tak: -Tynki- 17650 zł w tym kładli mi w garażu jedną ścianę w styropianie łącznie z obróbką siatką i tynkiem. Ogólnie m2 tynków wyszło 743m2 cenę za m2 miałem 22zł z (cena z materiałem i robocizną) do tego doszło tak jak wspomniałem za obrobienie garażu styropianem ok 500zl i dodatkowo miałem trochę krzywe ściany poszło więcej materiału musiałem dołożyć 800zł. Ja mamdodatkowo piwnice tam też poszły tynki tylko na ścianach bez sufitu. W garażu również nie robiłem sufitu - Elektryka materiały wyszły 7550zł po dosyć dobrych moim zdaniem rabatach za robociznę 5000zł - Okna mam z OKNOPLAST wyszły mnie 20737zł okna dokładnie tej serii https://oknoplast.com.pl/pixel-show/ - Brama garażowa plus drzwi wejściowe do domu do piwnicy i do garażu wyszło mnie razem 11200zł -Dach położenie dachówki obrobienie komina oraz rynny robocizna 10tys żł -Sama dachówka plus cały osprzęt schodki itd jeszcze nie rozliczyłem bo trochę mi zostało do zwrotu ale myślę ze ok 16-18tys -Wode Ci nie podpowiem bo mam studnę głębinową wyszło mnie 6780zł - Hydraulik czyli podłączenie kanalizacji w domu oraz kompletnej hydrauliki dół cała podłogówka góra podłogówka łazienka oraz pralnia reszta kaloryfery wszystko w rurkach miedzianych plus czujniki pod sterowanie podłogówką wyszło robocizna z materiałem 28700zł a w cenie też montaż pieca i uruchominie całego obiegu plus ustawienie pieca. - Piec na ekogroszek DEFRO 16kW to koszt 9400zł Mam nadzieję ze pomogłem.
  6. Witam, Czy ktoś z Was zagospodarował już w jakiś sposób strych. Pytanie czy istnieje możliwość stawiania tam ścian działowych. Czy raczej przy tym stropie i powierzchni jest to nie wskazane. Chciał bym tam zrobić pralnię oraz dodatkowy pokój. Z góry dzięki za odp.
  7. Witam, Aktualnie skończyłem stan surowy otwarty. Dach deskowanie plus papa. Okna i dachówka już w następnym roku. Na chwilę obecną wybieram pokrycie dachowe między CERATON TITANIA a ROBEN Monza plus. Wycenę wraz z orynnowaniem oraz 1szt okna dachowego mam w cenach: Ceraton-21tys Roben- 18tys Mam pytanie jak wyglądało cenowo wykonanie kompletnej elewacji (materiał plus robocizna). Rozmawiam powoli z wykonawcami i chciał bym wiedzieć jak to wyszło u Was.
  8. Witam, Śledzę to forum już od jakiegoś czasu, czytam przeglądam. Przyszła i kolej na mnie, projekt MILENA II zakupiony działka czeka. Dokumenty skompletowane czas zgłaszać budowę Jak dobrze się wszystko ułoży projekt ruszy na przełomie Czerwiec/Lipiec. Pewnie będę miał sporo pytań mam nadzieję, że pomożecie. Budowa w woj Pomorskim oczywiście jak ruszy budowa chętnych niezdecydowanych zapraszam na oględziny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...