Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DiX

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSZ

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Opole
  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

DiX's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. DiX

    Panasonic Aquarea

    Tym: Translator RS485/EXTA FREE RXM-01 czyli MODBUS RTU
  2. DiX

    Panasonic Aquarea

    Jeżeli robisz pomiary na Domoticzu to masz możliwość wyregulowania pokazywanej temperatury. U mnie różnica pomiędzy wskazaniami na rozdzielaczu a pompą wynosi 1.2 st.C. Daj znać czy jesteś zainteresowany to opiszę gdzie to zrobić.
  3. DiX

    Panasonic Aquarea

    1) Raspberry pi3 (może być 2) - 160zł 2) Kontroler z-wave - 150zł 3) Włącznik z pomiarem en. elektr - 180zł 4) Termometry cyfrowe 5zł szt. 5) pozostałe elementy (obudowa na szynę din, kable) - 80zł Reszta systemu (czyli sterowanie oświetleniem, zaworem wody, podlewaniem, roletami) oparta na Raspberry pi 3 i jako elementy wykonawcze Exta Free Zamel-a przerobiona pod Domoticz -a ale to inna historia. Całość oczywiście działa redudentnie (zdublowane lokalnie) - układ w gwiazdę i rozproszone sterowanie. Pozdr.
  4. DiX

    Panasonic Aquarea

    Poczytaj o systemie Domoticz. To gotowa platforma do budowy szeroko rozumianego inteligentnego domu opartego o różna protokoły komunikacji jak z-wave, i2c, 1wire, i inne. System można zainstalować na różne platformy od windowsa po linux. Ja wykorzystałem minikomputer Raspberry pi3. 1) Platforma sprzętowa: 2) Magistrala 1wire (termometry): 3) Licznik prądu, napięcia i zużytej energii oraz włącznik termostatu: 4) Panel zarządzania systemem (przykład):
  5. DiX

    Panasonic Aquarea

    Z termometru cyfrowego ds18b20 zamontowanego jako przylgowy na miedzianym elemencie rozdzielacza. Osobno na zasilaniu i powrocie. Delta na termostacie ustawiona na 0.5 'C( pomiędzy 17.5 a 18.0) Poniżej inna rozdzielczość czasowa: A tutaj uchwycone defrosty i wyłączenie pompy po osiągnięciu zadanej temperatury:
  6. DiX

    Panasonic Aquarea

    Poza tematem. T-Cap 9kW 1f, stan surowy zamknięty, projekt M122 "Poranna Mgła", parterówka z lekkim stropem, dach nieocieplony ściany silka 24cm + styropian 15cm, okna Adamsa ponoć pasywne drzwi wejściowe też pasywne serii Wikęd. 180m2 podłogówki. W trakcie ocieplania stropu (czyt. Dom jak sito). temperatura utrzymywana w całym domu 18st. C (na termostacie wykonanym w systemie "Domoticz" wraz z elementami pomiaru prądu, temperatury w pomieszczeniach i na zewnątrz, wilgotność itd.) Poniżej zdjęcie z pracy pompy w zakresie temperatur: zewnętrznej, wewnętrznej, i zasilającej z pompy)
  7. DiX

    Panasonic Aquarea

    Mam pytanie: Czy przy defroście wewnętrzna pompa obiegowa PC zmienia kierunek tłoczenia?
  8. Jeżeli ciepły profil podokienny jest zlicowany z osadzonymi oknami i murem to parapet osadzasz normalnie dosuwając go pod delikatnie wystające z ciepłego profilu okno (grubość parapetu około 2,5 cm). U siebie szerokości parapetów mam równe z oknami. Po ociepleniu budynku ( w tym otworów okiennych) wizualnie parapet będzie wystawał poza ocieplone okno. U mnie po 5 cm. Pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...