Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOMGEO

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O DOMGEO

  • Urodziny 09.05.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

DOMGEO's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. witam, czy ktoś może wskazać różnicę między tymi materiałami - mata drenażowa a folia kubełkowa? bo cenowo to 10:1. A jeżeli to to samo to nie chciał bym przepłacać.
  2. naprawdę nikt nie pomoże? następiła zmiana koncepcji: - płyta konstrukcyjna - warstwa spadkowa - Topcem Pronto - preparat gruntujący - Mapethene Primer - membrana samoprzylepna - Mapethene SA - geowłóknina chłonno-ochronna - styrodur BASF 3000CS - 5 cm (niestety tylko na tyle mam miejsce) - mata drenażowa - prosił bym o sugestie jaką zastosować - geowłóknina filtracyjna - kruszywo płukane 4 -8 mm - płyty betonowe (deski betonowe) w dwóch wymiarach: 960x235, 240 x 235 3 cm kruszywa płukanego wystarczy ? styrodur się tylko układa czy w jakiś sposób zespala ze sobą?
  3. Podparty jest na czterech słupach wymurowanych z cegły, uzbrojonych i wypełnionych betonem. Oczywiście na ławach fundamentowych.
  4. Witam, jestem w trakcie budowy balkonu. Mam już zrobioną płytę konstrukcyjną grubości ok 10 cm z mniej więcej wyprofilowanym spadkiem. Płyta ma wymiary 7,10 m x ,210 m. Planuję wykonać warstwy zgodnie z projektem tarasu nadziemnego w układzie odwróconym z drenażowym odprowadzeniem wody. Do dyspozycji mam 15 cm od płyty konstrukcyjnej na wykonanie poszczególnych warstw. Ja to bym widział w następujący sposób: - płyta konstrukcyjna - warstwa spadkowa z Ceresit CN87 - papa termozgrzewalna podkładowa - papa termozgrzewalna wierzchniego krycia - styrodur 5 cm - warstwa ochrono-filtrująca (mata drenażowa + geowłóknina) - kruszywo płukane 8-16 mm - płyty betonowe (deski betonowe) a to kilka nurtujących mnie zagadnień: 1. Czy warstwę spadkową powinienem czyś zagruntować? 2. Czy powinienem przed położeniem papy płytę zabezpieczyć dysperbitem i czy później do dysperbitu można bezpośrednio kleić papę termozgrzewalną? 3. Czy wystarczy że papa będzie wywinięta na mur i przykryta izolacją pionową ściany, czy trzeba zrobić opierzenie przyścienne, jeżeli tak to na styropianie ? 4. Czy styrodur oddziela się czymś od papy np foli budowlaną czy przykleja się do papy? jeżeli się oddziela to czy styrodur ma swobodnie leżeć na tej foli, nie zjedzie z pozostałymi warstwami z warstwy spadkowej? 5. W jakiej kolejności powinna być wykonana warstwa ochrono-filtrująca? 1) mata drenażowa na styrodur , a na matę drenażowa dopiero geowłóknina 2) czy geowłóknina na styrodur , a na geowłókninę mata? wydaje mi się że wersja 1 ale proszę o podpowiedź. Jakiej maty powinienem użyć? coś z tego, chyba że macie jakieś inne propozycje: http://www.technologie-budowlane.com...103_1_268.html http://www.technologie-budowlane.com...3_275_277.html 6. Czy czym mniejsza gramatura kruszywa płukanego tym większe prawdopodobieństwo zamulenia drenażu? 7. jak z obróbkami blacharskimi pasa nadrynnowego ? zwykła obróbka pod papę? i dodatkowo profile (http://obrobkiblacharskie.com/profil...sc-p-1572.html) pod matę ?
  5. Ja to bym widział w następujący sposób: - płyta konstrukcyjna - warstwa spadkowa z Ceresit CN87 - papa termozgrzewalna podkładowa - papa termozgrzewalna wierzchniego krycia - styrodur 5 cm - warstwa ochrono-filtrująca (mata drenażowa + geowłóknina) - kruszywo płukane 8-16 mm - płyty betonowe (deski betonowe) i skonkretyzuje co mnie nurtuje może wtedy będą Państwo bardziej wylewni i pomogą 1. Czy warstwę spadkową powinienem czyś zagruntować? 2. Czy powinienem przed położeniem papy płytę zabezpieczyć dysperbitem i czy później do dysperbitu można bezpośrednio kleić papę termozgrzewalną? 3. Czy wystarczy że papa będzie wywinięta na mur i przykryta izolacją pionową ściany, czy trzeba zrobić opierzenie przyścienne, jeżeli tak to na styropianie ? 4. Czy styrodur oddziela się czymś od papy np foli budowlaną czy przykleja się do papy? jeżeli się oddziela to czy styrodur ma swobodnie leżeć na tej foli, nie zjedzie z pozostałymi warstwami z warstwy spadkowej? 5. W jakiej kolejności powinna być wykonana warstwa ochrono-filtrująca? 1) mata drenażowa na styrodur , a na matę drenażowa dopiero geowłóknina 2) czy geowłóknina na styrodur , a na geowłókninę mata? wydaje mi się że wersja 1 ale proszę o podpowiedź. Jakiej maty powinienem użyć? coś z tego, chyba że macie jakieś inne propozycje: http://www.technologie-budowlane.com/MAXDRAIN_P8_GW-3-101177-103_1_268.html http://www.technologie-budowlane.com/Sopro_DRM_653-3-101375-103_275_277.html 6. Czy czym mniejsza gramatura kruszywa płukanego tym większe prawdopodobieństwo zamulenia drenażu? 7. jak z obróbkami blacharskimi pasa nadrynnowego ? zwykła obróbka pod papę? i dodatkowo profile (http://obrobkiblacharskie.com/profil-balkonowy-dlugosc-p-1572.html) pod matę ?
  6. to jak wg Pana powinno to wyglądać? zależy mi na wykończeniu płytami betonowymi, oraz ociepleniu i hydroizolacji płyty. Do zagospodarowania mam łącznie z wykończeniem 15 cm.
  7. Witam, jestem w trakcie budowy balkonu. Mam już zrobioną płytę konstrukcyjną grubości ok 10 cm z mniej więcej wyprofilowanym spadkiem. Płyta ma wymiary 7,10 m x ,210 m. Planuję wykonać warstwy zgodnie z projektem tarasu nadziemnego w układzie odwróconym z drenazowym odprowadzeniem wody. Do dyspozycji mam 15 cm od płyty konstrukcyjnej na wykonanie poszczególnych warstw. Wykończyć chcemy deską betonową o grubości 4 cm. Prosił bym o dobór materiałów i grubości poszczególnych warstw.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...