Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

keey

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez keey

  1. Dzięki za odpowiedzi. Zasugerowałem się studnią, bo budynek w którym mieszkam nie jest najniżej położony w okolicy a jest zalewany. Ludzie u których jest studnia mają sucho. Wzdłuż ulicy idzie rów melioracyjny, więc jest gdzie odprowadzić wodę. Poza tym 2/3 działki jest suche. Piwnicy zasypać nie chcę, bo mam tam kotłownię. Zastanawiam się nad drenem wzdłuż budynku, na głębokości 1 metra. Chyba najtańsze rozwiązanie i zobaczę jak będzie.
  2. Piwnica nie jest pod całym budynkiem, więc jest problem z wykonaniem izolacji na zewnątrz budynku. Woda dostaje się podłogą piwnicy (cegły na rodzimym gruncie) i przez jedną ze ścian. Temat ze studnią znam od sąsiada zza ściany - dlatego tutaj jest sugestią. Jeżeli zdecyduje się na drenaż działki to jak go wykonać? Dzięki za dotychczas udzielone odpowiedzi.
  3. Witam, kilka miesięcy temu kupiłem dom. Budynek poniemiecki w miarę dobrym stanie, powoli remontowany wewnątrz. Problemem jest podchodzenie wody gruntowej do piwnicy. Sytuacja występuje tylko u mnie i u sąsiada przez ścianę. Prawdopodobną przyczyną jest nieczynna studnia na działce obok. Wiele lat temu cała wiocha brała z niej wodę. Obecnie jest nieużywana, właściciel jej nie czyści i nie wypompowuje wody. Bo on w piwnicy ma sucho. Stan jak na mapie. Co radzicie? Iść na wojnę z sąsiadem w sprawie studni czy zrobić drenaż. Jeśli to drugie to opaskowy czy wzdłuż działki od strony studni? Mokro jest na około 1/3 działki, pozostała część sucha. Na jakiej głębokości ewentualnie kopać? Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...