Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mazyl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    bydgoszcz

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mazyl's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. podbijam temat
  2. Czy na pewno potrzebuje pozwolenia na budowę jeżeli tak naprawdę nie zmieni się struktura budynku ? też nie do końca wiem jak to traktować, czy jako nową budowę czy jakiś generalny remont. Co do wysokości pomieszczenia, to pomijam na razie temat, ponieważ sprawdziłem jak wyglądają aktualnie niektóre pomieszczenia w domu i jak się okazuje są one porównywalne wysokościowo.
  3. Podbijam temat
  4. Witajcie! Stoje przed takim problemem który będę musiał rozwiązać najlepiej w tym roku. Mianowicie: Posiadam Domek 1 rodzinny parterowy w Bydgoszczy (oficyna) do którego został dobudowany drewniany strych na piętrze jakieś 25 lat temu. Wiadomo nic nie jest wieczne i właśnie pojawia się problem że zbliża się termin gdzie będę musiał zainwestować trochę pieniędzy w renowację tego strychu (np całkowicie nowa podłoga do zrobienia, ocieplenie, naprawa lub całkowita nowa budowa dachu) Jako że strych ma prawie 30m2 (4,5m x 6,5m) powierzchni, na nim są trzymane tylko różnego rodzaju starocie, wpadłem na pomysł by przerobić go na pokój. I tutaj moje parę pytań do osób które znają się na temacie, może coś takiego robiły, albo zajmują się takimi pracami: 1. Czy wysokość pomieszczenia +- 2,2m jest odpowiednią wysokością ? akurat cała moja rodzina w tym ja że tak powiem jesteśmy "niskopienni" i najwyższa osoba w domu nie przekracza 1,7m wzrostu 2. jeżeli podejmę się takiej modernizacji, będę musiał postawić nowe ściany, które chciałbym również zrobić drewniane. czy uważacie to za dobry pomysł ? Jaki jest szacunkowy koszt m2 ocieplonej ściany z drewna ? 3. gdyby okazało by się że dach będe musiał zbudować od nowa, chciałbym uzyskać większy spad, ponieważ aktualny wydaje się dość mały by spełniał swoje warunki (30 cm na odległości 4,5m) czy aby tego dokonać (tzn bym musiał jedną ze ścianek podnieść) potrzebuje specjalne pozwolenia? 4. Czy są tutaj firmy które podjęłyby się położenia nowego dachu ? jaki to może być szacowany koszt ? 5. Ogólnie czy jest możliwa taka adaptacja ? czy potrzebne są na to zgody, projekty ? (strych widnieje jako pomieszczenie przynależne do budynku) 6. Ze strychu jest wejście na dach Korytarza (następne pokoje, kuchnia są pod strychem lub z boku który gdzie dach jest już spadzisty), który również jest dość prosty. Czy potrzebuje pozwolenia by tą część dachu przerobić na taras ? Dużą część prac jestem w stanie wykonać sam (np ogrzewanie podłogowe, montaż ścian, później wykończenia) Ale potrzebowałbym pomocy w oszacowaniu kosztów związanych z taką inwestycją. Wybaczcie tak dużą ilość pytań, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji wolę sięgnąć porad fachowców Pozdrawiam!
  5. mazyl

    Wymiana ogrzewania w domu

    A jak to wygląda kosztowo ? Czy jest ktoś mi przedstawić +- koszty instalacji takiej pompy ciepła ? chciałbym mieć jakiś szacunkowy wgląd jakie są różnice cenowe między założeniem pompy ciepła a zrobieniem przyłącza.
  6. mazyl

    Wymiana ogrzewania w domu

    Właśnie, a jak to jest z otrzymaniem dotacji na ogrzewanie? Trzeba spełniać specjalne warunki? Czy ogólnie jest problem z otrzymaniem takiej dotacji ? I jakie to są kwoty?
  7. Witajcie! Jestem aktualnie przed wymianą ogrzewania w domu jednorodzinnym. Dom +- 90m2 jest starego budownictwa lecz został ocieplony z każdej możliwej strony, znajduje sie w centrum miasta i jest otoczony kamienicami. Aktualnie posiadam ogrzewanie zwykłym piecem centralnego ogrzewania (węgiel / drewno) bez podajnika. Jako iż dom należy do rodziców którzy głównie go głównie użytkują, a tym ze względu na wiek palenie w piecu staje się coraz bardziej problematyczne. Myślalem cały czas o podłączeniu ogrzewania gazu, ale koszt przyłącza (ok 25m ), pieca kondensacyjnego, instalacji wyjdzie pewnie w okolicach 10 tyś jak nie więcej. Chciałbym się was dopytać co sądzicie o pompie ciepła ? czy w takim domu ma sens montować ? jeżeli tak to jakie parametry powinien spełniać. Wiadomo że koszta też mają znaczenie wiec jeżeli macie jakieś sugestie, ciekawe rozwiązania to jestem otwarty Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi!
  8. Witajcie ponownie. Po rozbiórce okazało się że Zawór różnicowy nie działał poprawnie, po pełnym oczyszczeniu całej instalacji, zamknieciu zaworu powrotu wody z bojlera jak narazie grzeje wszędzie. jak będę mógł za pare dni napisze czy to w 100% pomogło, tak od razu ciężko stwierdzić czy problem nie powróci. Dziękuje za pomoc!
  9. A gdyby przerobić obieg w taki sposób że woda przechodzi przez bojler a potem trafia do ogrzewania ? czy ma to jakiś sens i czy wydajnościowo to by sie sprawdziło ?
  10. Witam! Mam problem z ogrzewaniem domu, mianowicie aktualnie wykonuje remont który zahaczył też o ogrzewanie, W trakcie remontu wymieniłem wszystkie rury doprowadzające ciepłą wodę do grzejników w mieszkaniu na pvc. samo ułożenie rur zmieniło się minimalnie, lecz raczej nie z nim jest problem bo i przed remontem problem ogrzewania występował. Jak można zobaczyć na zdj ponizej ciepła woda z pieca zaraz za pompą wody posiada trójnik, gdzie całość dzieli się na ogrzewanie w domu i na ogrzewanie wody w bojlerze, który posiada własny obieg wody. Problem jest w tym że ciepła woda z pieca nagrzewa tylko i wyłącznie bojler, wgl nie trafiając do ogrzewania w domu. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co z tym tematem można by zrobić? z góry dziękuje za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...