Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

greghus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    160
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez greghus

  1. Ze sprawdzonych marek i na podstawie własnego doświadczenia mogę Ci polecić Philipsa. Mam dwa telewizory tej marki obecnie. Jeden w salonie (wiadomo centrum rozrywkowe dla każdego: ja sport, żona filmy, dzieci bajki), drugi w sypialni (jak żona ogląda film, a ja chcę mecz, tak jak dziś Bayern-Real). Działanie bezproblemowe, no i wygląd też spoko, a to ważne jest.
  2. Naprawić można fachowcem, i to tylko takim z polecenia. Tu widać popełniono kilka błędów, a największym prawdopodobnie było to, że stosowano najtańsze dostępne na rynku materiały. Do tego pewnie doszedł jeszcze „fachowiec”, który dopełnił swoja pracą dzieło zniszczenia.
  3. Rzeczywiście nie jest to prosta sprawa. Generalnie właśnie do impregnacji jak sama nazwa wskazuje są impregnaty. Ja u siebie malowałem Vidaronem i efekt jest bardzo fajny. Natomiast stalowe konstrukcje, bo na placu zabaw dziecka takie właśnie też są wykorzystałem o ile pamiętam emalię olejno ftalową Supermal. Właśnie bardzo ładnie pokryła, wiadomo dzieciaki biegają to już ten plac zabaw trochę „zjechany” jest. Ale oba produkty oceniam dobrze.
  4. Dodam do tego swoje 3 grosze. Moim zdaniem granica 0 stopni jest ważna, bo zmianiaja się całkowicie warunki w których siłownik pracuje. Drugą granicą jest pierwszy mroźny sezon. Tak jak w lutym temperatura przy gruncie była pewnie -20 to wtedy można przetestować sprzęt porządnie.
  5. Skłaniałbym się ku temu, aby zrobić fasadę za jednym razem – kompleksowo. Raz – temat będzie zamknięty, dwa – nie będziemy znów robić bałaganu. Trzy – można od razu do siebie dopasować wszystko, żeby grało na tip-top. Osobiście preferowałbym jakiś 1 system ocieplenia oparty np. na styropianie.
  6. Ważne, aby farba nie była z dolnej półki i spełniała oczekiwnia. Ostatnio przed świętami odświeżałem mocno już zabrudzony (głównie dziecięcymi bazgrołkami) przedpokój. Wybrałem śnieżkę satynową białą. Dla mnie liczyła się plamoodporność przede wszystkim.
  7. Też bym dobrał podobne do siebie kolory i po prostu nie skakał, żeby z tego pokoju nie powstała na przykład sala zabaw. Podobna kolorystyka, żeby wszystko było spójne. Nie kupować najtańszych farb, lepiej zainwestować w coś dobrze kryjącego i plamoodpornego – wiadomo efekt będzie dużo ładniejszy.
  8. Pomagałem ostatnio ziomkowi malować pokój dla dziecka, bo za miesiąc się rodzi. Malowaliśmy właśnie tą farbą. To się nazywa Magnat Sypialnia Pokój Dziecka. Co do tych właściwości antyformaldehydowych to trochę poczytałem – sprawa warta uwagi. Natomiast z przyziemnych rzeczy – farba git. Pod względem rozprowadzania, łatwości malowania, wyglądu koloru mogę polecić.
  9. Przerabiałem tez to w paru sytuacjach. Rzeczywiście pojawia się taki kłopot, jak gładź została źle przygotowana i nałożona, a potem poszedł grunt. Efekt jest taki, że po malowaniu widać na ścianie takie plamy, jak ktoś maluje słabą farbą to dramat jest. Lepiej: A – stosować materiały jednego producenta (u mnie Acryl-Putz). B – jeżeli się nie ma doświadczenia – kupować gotowe masy szpachlowe w wiaderkach.
  10. greghus

    Jaka papa na deskowany dach

    dobrej jakości papa termozgrzewalna + dobry fachowiec. Trzeba pojeździć po składach budowlanych i porównać ceny
  11. Rzeczywiście lipa trochę. Warto podpytać w kilku miejscach to coś podpowiedzą, ewentualnie dopasują. PS. Na przyszłość radzę kupować coś, co jest ogólnodostępne na przykład Plastmo, wtedy cyrków takich nie ma. Nawet jak wykonawca nawali to samemu można sobie zrobić wszystko, kwestia pobawienia się trochę i poświęcenia czasu.
  12. Wprawiony fachowiec sobie poradzi bez dwóch zdań i bez problemu. Poza tym grafitowy jest lepszy, bo cieńszy.
  13. Też nie będę polecał żadnego producenta. Zalecam tylko wybór nie najtańszego styropianu, który ma słabe parametry. Należy też pojeździć po hurtowniach, popatrzeć, co mają i do tego zwrócić uwagę, jak stryro jest składowany, ile waży paczka itd. Nie kupować styropianu uszkodzonego, gdzieś z przeceny. Wybierzesz raz, a dobrze – styropian spełni oczekiwania.
  14. A moim zdaniem podstawa to dobry styropian, dobry klej i do tego też właśnie kołkowanie. Duży wysiłek to nie jest, dużo czasu nie zajmuje, a przynajmniej mamy pewność, że za jakiś czas wszystko będzie dobrze funkcjonować. Dodatkowe wzmocnienie to dodatkowe wzmocnienie.
  15. Do ogrzewania gazowego musi być bardzo dobra izolacja porobiona, na ścianach dobry styropian. Bez tego dramat w kosztach.
  16. Fajnie ściana wygląda A tak poważnie. Oczyść dobrze cały ten bałagan. Do tego grunt + wypełnienie np. klejem elastycznym. Na to siatka i do tego gładź. Trzeba nałożyć siatkę po całości, żeby nie strzelało. U siebie tak zrobiłem i zdało egzamin. Gładź możesz nałożyć z pudełka, np. Acryl-Putz taką gotową, żeby się nie bawić z rozrabianiem.
  17. Foveo jest okej. Widziałem „w akcji” tę farbę, nie ma na co narzekać. Na pewno odradzałbym kupowanie w różnych marketach farb z promocji.
  18. Mróz to jedno, śnieg i deszcz drugie. Chińszczyzna z allegro potrafi nie przetrwać jednego sezonu zimowego.
  19. A to wszystko przed Tobą. Dla mnie siłownik ma po prostu działać i życzę sobie, aby się nim nie zajmować, zwłaszcza zimą!
  20. Tu masz rację. Niestety nieraz widzę, jak na ścianie stoi dwóch facetów w podeszłym wieku i nakładają tyk. Dramat. To jest niestety błąd wykonawcy i nawet najlepszy tynk tu nie pomoże.
  21. Przy BFT nie ma w ogóle roboty więc to chyba dobra rekomendacja?
  22. Brak wiedzy sprzedawców w połączeniu z brakiem wiedzy i brakiem dobrego montażu to też przykre bardzo jest.
  23. To znaczy też nie chodzi o to, aby firma budowlana była jak najdroższa. Po prostu musi być proporcja: dobra firma i dobry materiał, np. ten styropian. Wtedy termoizolacja jest na poziomie. Polecam sobie zajrzeć na kampanię Gwiazdy Termoizolacji na przykład – materiał do popołudniowej kawki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...