Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

walas83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez walas83

  1. walas83

    Ogrzewanie ścienne ..

    Czy są jakieś przeciwwskazania by ogrzewanie ścienne zasilać od góry, z rozdzielacza nad ogrzewaną ścianą? Odpowietrzanie było by na rozdzielaczu. Czy jest konieczność montowania na dole ogrzewanej ściany spustu wody?
  2. Czy konieczna jest dachówka wentylacyjna w przypadku połaci 6m? Dach będzie pokryty marsylka 12, oczywiście z Tondachu. Jeśli jest konieczna to mam obawy jak zabezpieczyć otwór wentylacyjny przed szkodnikami.
  3. ma ktoś może program doboru wymiennika klingenburg? Napisałe do nich ale nic nie odpisują.
  4. Planuje budowę domu jednorodzinnego bez piwnicy. Okolice Krakowa czyli strefa przemarzania gruntu II - 1m. Mam opinie geotechniczną która mówi że: na głebokości od 0.3 m do 1.0-1.2 m są grunty wykształcone jako pyły (clSi) w stanie twardoplastycznym, barwy szaro –brązowej, małowilgotne. Średnia wartość IL wynosi 0,15. od 1.0m-1.2 jest woda i grunty wykształcone jako piaski gliniaste przewarstwione gliną piaszczystą i piaskiem drobnym (sifsaCl) w stanie plastycznym, barwy brązowej, żółtej, szarej, mokre. Średnia wartość IL wynosi 0,40. " Poniżej warstwy gleby występują utwory rodzime mineralne wykształcone jako pyły i gliny piaszczyste o zmiennym stopniu plastyczności. Grunty warstwy Ia należy uznać za utwory o ograniczonej nośności co należy uwzględnić przy projektowaniu obiektu. Zwierciadła wód gruntowych nawiercono na głębokości 1,1 – 1,2 m ppt. Badania wykonano w czasie opadów dlatego, poziom zwierciadła wód gruntowych może ulec zmianie. Na całym omawianym terenie nie stwierdzono występowania utworów słabonośnych, ani utworów organicznych. Nie zaobserwowano również występowania innych niekorzystnych zjawisk i procesów geologicznych destabilizujących podłoże gruntowe." Ma w związku z tym pytanie czy można robić fundamenty na takiej glebie? (Tak mam w kupionym projekcie) Czy lepiej jest zaprojektować i wykonać płytę fundamentową?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...