Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kabzin82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kabzin82's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam.

    Kolego widzę że budowales dom z silki i miałeś dobre oferty. Ja planuję w tym roku zacząć budowę i mam prośbę o dane tych firm co dawały dobra cena na materiał.

    Będę wdzięczny.

    Pozdrawiam.

  2. Można prosić o konkretny model do którego warto dołożyć 1500 i ma wydajność porównywalną z tym ozonem? Pytam gdyż ja w cenie ~4100 nie znalazłem nic o wydajności 350 m3/h, co najwyżej 200-250m3/h i z lepszą "automatyką"
  3. CNC dziękuję - pomogło Jeszcze jedno pytanie odnośnie sterownika gdyż nie miałem wcześniej styczności z tymi urządzeniami, kupiłem Auraton 2030, chciałem ustawić działanie w określonych godzinach (tania taryfa) a tam jest tylko godzina rozpoczęcia a nie ma zakończenia, czy wszystkie sterowniki tak mają czy tylko w tym tego nie ma i kupiłem nie taki jak trzeba?
  4. Mam problem z ustawieniem LG na załączenie ogrzewania od zewnętrznego sterownika. Zmieniłem pin nr 8 na ON dla zew. termostatu, sterownik podłączyłem wg instrukcji tzn. pod styk "L" i "H" w PC, sterownik podaje dalej napięcie na "H" bo sprawdzałem a mimo to nie działa. Na wyświetlaczu nie mam też ikonki że jest podłączony zew. sterownik. Czy coś trzeba jeszcze w menu serwisowym ustawiać?
  5. Niekoniecznie, ja nie miałem SSZ a numer budynku bez problemu otrzymałem
  6. Przyłączam się do pytań kolegów, CNC możesz coś podpowiedzieć?
  7. Zbliża się u mnie moment zakupu centrali, na 90% zdecydowany jestem na Airpack 400, kwestia czy stara wersja czy home. Pytanie do użytkowników home i osób znających temat opłaca się dopłacać do wersji home? W ofercie którą dostałem to ok. 1000 PLN brutto różnicy. Chciałem jeszcze moduł CF zatem to kolejny wydatek i cena robi się wysoka... Przy okazji dopytam, czy obie wersje mają w standardzie system przeciwzamrożeniowy FPX czy trzeba za to dopłacać?
  8. Dzięki, ze spiżarnią dobry pomysł, natomiast zdjęcie po jednym nawiewie i wywiewie zwiększy dysproporcje w bilansie dla każdego z poziomów, to nie problem?
  9. Przepraszam, mój skrót myślowy. To jest pomieszczenie, które na własne potrzeby nazywam kotłownią, a w rzeczywistości to pomieszczenie techniczne w którym jest przyłącze wody i pompa ciepła, nie ma urządzeń spalających paliwo Czy ktoś się może wypowiedzieć nad resztą projektu?
  10. Proszę o sprawdzenie projektu. Modyfikowałem go na bazie oryginalnego który miałem. W domu całość na kanałach wentylacyjnych fi 75. Garaż went. grawitacyjna. W pomieszczeniach technicznych nawiew w jednym gdzie jest dużo zysków ciepła (kotłownia) a wyciąg w drugim gdzie jest centrala went. Centralę planuję Airpack 400. Dzięki
  11. Znajomy ma w kamienicy już dobre 10 lat taki rozdrabniacz, odległość do podłączenia do pionu ok 2-3m, wszystko działa bez zarzutów. Drugi taki sam ma ojciec w starym budynku gospodarczym w pracy, z tym że tam odległość w poziomie do pionu jest rzędu kilkunastu m i też wszystko działa ok. Kupowane modele to te z allegro w okolicach ~400 PLN. Wyjście z nich jest rurą 40. Generalnie urządzenia spisują się dobrze, jedyne awarie był z winy użytkowników gdy ktoś wrzucił chusteczki nawilżające albo inne rzeczy które młynek nie był w stanie zmielić. Wtedy pozostaje kwestia rozbierania całego urządzenia i czasem jest problem żeby to wszystko było szczelne jak się ponownie skręci. W twoim przypadku nie powinno być problemów, sprawdź tylko to odejście bo z tego co ja się kiedyś orientowałem to wszystkie miały rurą 40 a nie 50.
  12. Zasypałem perlitem pierwszą warstwę pustaków. Zrobiłem podobną rynienkę jaką ktoś kiedyś pokazywał na forum, sprawdza się w sam raz. Zastosowałem EP-180, przedstawiciel od producenta perlitu mówił że można zastosować też EP-150 jednakże moim zdaniem jest zbyt drobny i przy wietrznej pogodzie w czasie zasypywania połowa by mogła odlecieć Przy pustakach Cerpolu 250/375/238 worek 125L wchodzi w 10 pustaków.
  13. Doliczyłem, netto za bloczek 2.01 czyli brutto 2,47, dostawa netto 480 czyli brutto 590 - auto na 20 palet, przy moich ilościach wyszła cena jaką podałem a jak ktoś kupi tyle żeby mieć pełne transporty to jeszcze ciut taniej
  14. Odkopuję temat Orientowałem się w cenach Isomur i jak dla mnie to za drogo wychodzi, zatem albo zastosuję ceramikę na 1 warstwę albo wcale (chyba że w międzyczasie coś nowego się pojawiło). Chociaż stawianie wszystkiego na silikacie trochę kłóci mi się z późniejszym dążeniem do dobrej izolacji. Co z tego że dam dobry styro na ściany, dobre okna i dobrze ocieplone poddasze jak będzie spory mostek na styku fundamentu ze ścianą. Jak sobie radziliście z różnicą grubości bloczka z ceramiki a silikatu? Wiem że jest ceramika 24cm ale podejrzewam że trudnodostępna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...