Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

XnIcRaM

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez XnIcRaM

  1. Nie ma podłogówki, tylko grzejniki z termostatami a pojemność narzucona przez producenta pompy. Rozumiem że takie podłączenie jak narysowałem jest ok?
  2. Zbiornik buforowy (80l) ma cztery wejścia/wyjścia dwa u góry po przeciwnej stronie i dwa na dole czy jeśli taki bufor podłączony jest na powrocie w instalacji z pompą ciepła to ma znaczenie gdzie będzie podłączony powrót z instalacji a gdzie wyjście do pompy ciepła? Czy może być na przykład do górnego otworu powrót z instalacji a do dolnego (po tej samej stronie zbiornika) wyjście do pompy ciepła (powrót)? Tak jak na załączonym rysunku [ATTACH=CONFIG]465924[/ATTACH]
  3. Planuję budowę warsztat, który będzie mógł również pełnić funkcję garażu dla samochodu osobowego, budynek ma mieć wymiary 5x7m (budowa na zgłoszenie) i szukam informacji które pozwoliłby ustalić jaki materiał potrzebuję na budowę ścian/ Budynek w kształcie prostokąta, brama z drzwiami od strony dłuższego boku dodatkowo na dłuższym boku oraz na obu krótszych bokach po jednym oknie o wymiarach około 1400x1400mm od frontu (dłuższy bok) wysokość około 2.9m od tyłu wysokość około 2,5m, dach jednospadowy drewniany pokryty blachą i docieplony wełną mineralną. Ściany planuję wykonać z betonu komórkowego i pytanie moje jest jakiej grubości muszą być bloczki aby ściany wytrzymały obciążenia pionowe i poziome, dodam iż zamierzam budynek docieplić styropianem 15cm. Zastanawiam się nad bloczkami 120x240x590mm (szer x wys x długość) w klasie 500, czy takie bloczki (tj. grubość ściany 12cm) wystarczy czy może raczej trzeba 24cm?
  4. Mam do zrobienia taras nad ogrzewanym pomieszczeniem. Obecnie jest tylko strop typu teriva bez warstwy spadkowej, pozostało mi 26cm od obecnego poziomu tarasu do drzwi na ten taras prowadzących. Podstawowy problem jest taki że pomieszczenie pod tarasem muszę jeszcze docieplić (w planach styropian 15cm) w związku z tym robi się problem bo płyta nośna powinna chyba wystawać poza obrys ścian zewnętrznych przynajmniej o tyle ile zajmie docieplenie wraz z tynkiem czyli jakieś 17-20cm, jak to teraz rozwiązać? Wydaje mi się iż najrozsądniej byłoby teraz wokół tarasu zrobić szalunek pod nawis wystający poza obrys o 20cm. Jak najlepiej wykonać taki nawis? Myślałem o opuszczenie go na 10cm i wylanie razem z wylewką spadkową na istniejącym stropie czyli ostatecznie miałby on grubość 15cm i wystawałby 20cm poza ścianę dodatkowo myślałem żeby go uzbroić wkoło tarasu dając 3 pręty 10 lub 12mm (2 górą i jeden dołem blisko strony zewnętrznej) pręty te połączyłbym strzemionami z drutu 5mm co 25cm dodatkowo nad nawisem w warstwie spadkowej dałbym siatkę zbrojeniową z oczkiem 10x10 o szerokości 50-60cm czyli tak że 20 cm byłoby w nawisie a 30-40cm zachodziłoby nad obecny strop. Beton do wylania tego robiłbym sam w betoniarce z kruszywa frakcjonowanego tj siany piasek 0-2 oraz żwir 2-8 + oczywiście cement. Czy takie wykonanie będzie ok czy może powinienem zrobić to inaczej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...