Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adam998

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    206
  • Rejestracja

adam998's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam Widzę że temat cały czas żyje potrzebuję pomocy wyskakuje mi błąd E02 wezwałem serwisanta na analizatorze wyskoczyło mu ze w zasysanym powietrzu jest CO... uznał że może być nieszczelny przewód spalinowy.... rozebrałem osobiście przewód od kotła (rura w rurze) a w kominie jest przejście już tylko na odprowadzenie spalin....okazało się ze na kolanie było całkowicie zatkane jakimś osadem nagarem..... myślałem, ze to załatwi sprawę poskładałem odpaliłem i cały czas błąd E02 może ktoś miał takie problemy ?
  2. Witam Jestem w trakcie budowy tarasu... wokół tarasu usypałem skarpę... pierwsze zdjęcie jest to strona centralnie południowa natomiast drugie zdjęcie to strona wschodnia i północna, praktycznie cały czas zacieniona. Mógłbym prosić o jakieś rady jak zagospodarować tą skarpę i jak nawadniać ? Pozdrawiam
  3. Witam Znalazłem prosty kalkulator wprowadziłem podstawowe dane mógłby ktoś rzucić okiem czy to ma sens ? Nie można zmienić tam np. temperatury zasilania i jest podana 45 st według mnie to sporo za wysoka trochę to bez sensu ? http://ofertowanie.kan.com.pl/op/main.php
  4. Dziękuje koledzy wyżej za przedstawienie ciekawych nowoczesnych rozwiązań z jednego z nich skorzystam w jednym z pomieszczeń gdzie już wcześniej została wylana posadzka i jest bardzo mało miejsca na tradycyjny system ogrzewania podłogowego. Natomiast wracając to problemu bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji co do mocy ogrzewania podłogowego na 1m2 powierzchni. Czy powierzchnie jakie posiadam pozwolą na ogrzewanie kotłem gazowym kondensacyjnym z jak najniższą temperaturą zasilania czyli 30 st max. Na rysunku orientacyjnym naniosłem zapotrzebowanie cieplne pomieszczeń przy obecnym ogrzewaniu grzejnikowym przy max. temp. zasilania 42 st Przy największych tegorocznych mrozach -15st. Czy takie moce grzewcze w poszczególnych pomieszczeniach jestem wstanie uzyskać przy ogrzewaniu podłogowym ? Pozdrawiam
  5. Podjąłem decyzję w 8 cm daję 3 cm płytę PIR lambda 0,021 co daje 4,8cm styropianu na to rurki i wylewka z mikrokreta 5 cm...wyjścia niema. Miałbym jeszcze pytanie o sterowanie temperaturą... a mianowicie na piętrze grzejniki na dole podłogówka kocioł gazowy z czujnikiem temperatury zewnętrznej. Obecnie kocioł grzeje na zasadzie krzywej grzewczej. Na piętrze grzejniki lekko przewymiarowane temperatura zasilania w sezonie grzewczym wynosi od 30-42 st jak teraz sterować podłogówką na podstawie tej samej krzywej grzewczej biorąc pod uwagę że zasilania podłogówki musiałaby być proporcjonalnie niższa powiedzmy odpowiednio 26-38 st ?
  6. Posiadam kocioł gazowy immergas ze sterowaniem pogodowym grzejnik przewymiarowane brak głowic termostatycznych na grzejnikach odpowiednio ustawiona krzywa grzewcza sprawia że kociło załączył się we wrześniu i wyłączy po sezonie grzewczym czyli pracuje ciągle... głowice są zbędne pod warunkiem że są idealnie dobrane grzejniki do zapotrzebowania cieplnego poszczególnych pomieszczeń.
  7. Przyznam że nie do końca rozumiem... ogrzewanie elektryczne wyobrażam sobie to jakie takie maty które daje się bezpośrednio pod panele lub w warstwę kleju pod płytki? i stąd moje pytanie co do kosztów takiego rozwiązania w porównaniu do gazowego kotła CO i tradycyjnego ogrzewania podłogowego.
  8. Witam Bardzo dziękuję za zainteresowanie... na podłodze mam obecnie parkiet a pod parkietem płyta jakaś wiórowa daje to około 4 cm jest możliwość podniesienia posadzki na całej powierzchni o max. 5 cm w sumie daje to 9 cm ale już razem z wykończeniem czyli płytka lub panel. Nie chciałbym skuwać wylewki bo jakoś sobie tego nie wyobrażam no i koszty....Czytałem trochę w internecie i znalazłem coś takiego jak płyty PIR współczynnik przewodzenia ciepła λ 0,023 styropian XPS 0,032 nie rozumiem trochę tego współczynnika bo dla każdej grubość jest podawany taki sam więc nie rozumiem. Ale może w moim przypadku zastosować tą płytę PIR może jest ktoś zorientowany jak to wygląda w praktyce bo być może 2 cm płyta PIR da tyle co 5 cm styropianu ? i wtedy zostanie 6 cm na wylewkę ? I jeszcze pytanie jak podłączyć tą podłogówkę do istniejącej instalacji czy wpiąć to w miejsce zdemontowanego grzejnika ?
  9. Witam Planuje remont w domu chciałbym zamontować w trzech pomieszczeniach ogrzewanie podłogowe tam gdzie będą położone płytki, czyli kuchnia, hol, łazienka. Problem w tym że nie jest to nowo stawiany dom tylko już użytkowany dlatego zależałoby mi żeby cała grubość "podłogówki" była jak najniższa. Pod stropem na którym ma być podłogówka jest piwnica nie ogrzewana w której zimą temperatura wynosi 12-15st. Obecnie działa kocioł gazowy Immergas Victrix X 2 v.2011 z pogodówką i CARv2. Zapotrzebowanie cieplne kuchni to 1172W pow. 12,3 m2; hol - 850W pow. 12,5m2; łazienka - 520W pow. 6,3m2. Jak to wykonać z głową ? Z góry dziękuję za wszystkie porady i wskazówki.
  10. Witam Mam problem położyłem deski tarasowe z modrzewia europejskiego wszystko było ok aż po pewnym czasie czyli około tygodnia na deskach pojawił się taki biały nalot podobny do pleśni, ale nie na całości tylko bardziej w postaci takich cętek ale są też miejsca gdzie jest tego więcej. Okazało się że jest to lepkie czyli doszedłem do wniosku że to żywica. Co można z tym fantem zrobić może ktoś miał z czymś takim do czynienia ? Proszę o poradę. Pozdrawiam
  11. Witam Zdaje sobie sprawę że kocioł kondensacyjny się nie zwróci.... i nie jestem przekonany w 100% do tego żeby to był kocioł kondensacyjny może być tradycyjny byle miał jak najniższą moc minimalną. Powiem inaczej jest to mieszkanie w nowoczesnym budownictwie na trzecim piętrze do przewodu kominowego będą podłączeni inni użytkownicy z poszczególnych poziomów także nie będę mógł sobie montować w kominie pod siebie.... pytanie jest takie czy są inne wymagania dla kotłów tradycyjnych a kondensacyjnych ?
  12. Dziękuję za wydaje się trafioną podpowiedź kocioł Termet Ecocondens Gold 20 co bardzo ważne moc minimalna 2.2 kw dla tak małego mieszkania i bardzo małym zapotrzebowaniu na ciepło to i tak za wysoka ta moc minimalna ale pewnie nie ma kotła o niższej mocy minimalnej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...