Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

IPS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

O IPS

  • Urodziny 07.08.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    87-800
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

IPS's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Tematów jest masa i rozwiązań jeszcze więcej i mam bałagan co do rozwiązania Stary dom, nierówne ściany pokryte tynkiem c-w i farbą, około 25 lat Nierówności około 1-2cm i zastanawia mnie wybór drogi" 1. zeskrobania farby 2 .wyrównanie ścian usuwając nadmiar tynku 3. grunt 4. Golband lub Knauf MP 75 SL Tylko problemem jest dla mnie wybór tynku/zaprawy na ścianę bo miejscami będzie to 2cm, a miejscami 3mm, a zalecenia producenta są od 8mm... Może jakiś inny ?
  2. Właśnie myślałem o tego typu konstrukcji https://www.olx.pl/oferta/podnosnik-gazowy-do-lawo-stolu-CID619-IDvdMEW.html tylko oczywiście z odpowiednim siłownikiem i przymocowanego do ściany. Niestety z tej aukcji nie odpowiada, a w okolicy nie mam nikogo kto mógł by taki stelaż wykonać.
  3. Witam, zamierzam dodać do już istniejacego biurka możliwość podniesienia, tak aby można było pracować na stojąco. Szukam sposobu na wykonanie tego tylko mocowaniem mechanizmu/szyn do ściany. może ktoś wprowadzał u siebie podobną modyfikację ? Na pierwszy rzut pomyślałem o szynach jak do szuflad, oczywiście kilku na tylnej ścianie biurka ale pojawia się problem z mocowaniem do biurka, które z tyłu nie jest całe z płyty. Szukałem czegoś na wzór załączony na obrazku czyli kształt litery L ale nie mogę nic takiego znaleźć.
  4. Witam, mam problem z widocznymi łączeniami płyt GK, które po każdym malowaniu wyglądają co raz gorzej. Po jednokrotnym malowaniu były praktycznie niewidoczne ale zachciało mi się dać kolejną warstwę, która niestety je uwidoczniła, dałem więc kolejną i teraz jest tragedia, wygląda jak niezatarte łączenia. Co można w tej sytuacji zdziałać ?
  5. Witam, czy ktoś może podpowiedzieć jakie są najmocniejsze wylewki samopoziomujące o grubości około 10mm ? Zależy mi aby była jak najmocniejsza ponieważ ma być wylana na już istniejącą wylewkę z podłogówką, która niestety jest zbyt cienka i jest ryzyko spękania.
  6. Powiem Ci na własnym przykładzie, bo tynkowałem sam Diamantem krzywe ściany. Pierwsze co zrób to sprawdź jak bardzo te ściany są krzywe, użyj długiej łaty + kilka gwoździ i sznurek, zobaczysz jakie są różnice i ile miejscami wejdzie tynku. Ja miałem od 1 do nawet 6cm, wystarczy dobrze ustawić listwy i robota idzie gładko, a nie robiłem tego wcześniej Listwy można wyjąć bez problemu więc nie wiem dlaczego piszesz, że gipsowe odpadają. Teraz będę robił tą samą metodą przedpokój i salon, tyle, że zamierzam wykorzystać Dolina Nidy Zeta, problemem jest grubość bo mam miejscami po 4cm, a producent zaleca maksymalnie 3cm choć pewnie jest to z marginesem i nie będzie źle. Też proponowano mi płyty ale naczytałem się jakie kwiatki są pod płytami na ścianach po kilku latach i więcej o nich nawet nie pomyślę
  7. Dziś dostałem odpowiedź od "speca" z Atlasu, że można bez problemu I bądź tu człowieku mądry choć chyba bardziej wierzę w Twoje słowa.
  8. Nie bardzo wiem o czym piszesz albo Ty nie czytasz o co pytam. Nie chodzi o czas ale o łatwość urobienia zaprawy mieszadłem dwuwrzecionowym w porównaniu do urabiania zwykłym mieszadłem. Korzystałeś z takiego i może powiedzieć czy rzeczywiście pracuje się nim dużo lżej ?
  9. Zwykłe mieszadło męczy ręce, przynajmniej moje Wcześniej kładłem Diamant i ręce trochę dostały dlatego zainteresowałem się takim bo wygląda, że nawet spore ilości miesza się dosyć lekko.
  10. Szukam alternatywy A korzystałeś może z mieszadła dwuwrzecionowego np. jak GRAPHITE 58G788 ? Czy rzeczywiście lżej się miesza niż z jednym mieszadłem ?
  11. Kolejne pytanie, czy próbował ktoś mieszać tynk gipsowy w małej betoniarce zamiast ręcznie i jakie jest tego efekt ? Na pewno łapie sporo powietrza
  12. Właśnie chodzi mi o opcję zaczesania grzebieniem i dokończenia później, jak technologicznie można to wykonać minimalizując ryzyko ? Czy dużym błędem będzie nałożenie jednej warstwy, poczekanie 3-4 tygodni i nałożenie drugiej już wyrównanej ?
  13. Kolejne pytanie o tynk W specyfikacji Dolina Nidy Zeta niestety nie ma info o możliwości nakładania dwóch warstw tynku, jednak chyba nie powinno byc problemem jeśli po nałożeniu np. 30mm i wyschnięciu dołożę kolejne 20mm ? Taką informację można znaleźć w specyfikacji Diamanta ale z zastrzeżeniem, że kolejną warstwę można kłaść dopiero po wyschnięciu pierwszej czyli około 14dni dla 10mm, nakładanie 50mm więc trwało by minimum dwa cykle po 20-30dni Czy ktoś kład w ten sposób któryś w wymienionych tynków i może polecić/odradzić taką metodę ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...