Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

on123321

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez on123321

  1. Jak na około 6 lat użytkowania to bardzo dobrze, chociaż wymieniałem membrany w dmuchawie, od razu zamówiłem dwa komplety - jeden na zapas. Poza tym staram się pilnować wybierania z osadnika, chodzi mi o to że najpierw wybieram z góry kożuch a później resztę syfu. Po wybraniu myję myjką w środku osadnik i zalewam wodą. Drenaż działa, i ogólnie nie mam zastrzeżeń do działania oczyszczalni.
  2. W kostkę pomarańczową od lewej wpina się w kolejne trzy wejścia: -fazę L (wychodzą przewody brązowy i czarny) -dalej uziemienie PE -N Kolejne trzy są wolne i są do podpięcia pompy, ale z tego co się orientuję to musisz mieć chyba wersję ZBS/KP przystosowaną do pompy.
  3. A jeśli bym sypał częściej lub więcej bakterii??? nie przyśpieszyłoby to procesów gnilnych i tym samym nie usprawniło pracy oczyszczalni???
  4. Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat przydomowej oczyszczalni scieków a młynka do mielenia odpadów:confused: a mianowicie czy takie urządzenie może mieć negatywny wpływ na działanie oczyszczalni??? Moja żona ostatnio wpadła na pomysł że przydałby się w kuchni młynek do mielenia odpadów. Oczyszczalnia to ZBS-6C, użytkowana prawie 5 lat, 4 osoby, do tej pory jestem zadowolony z pracy oczyszczalni i nie chcę przekombinować. Będę wdzięczny za pomoc:)
  5. Z tego co zdążyłem się już zorientować( oczyszczalnie użytkuje prawie 4 lata - ZBS 6C) to napewno lepsze parametry oczyszczenia uzyskasz stosując biopreparaty, miałem okazje przetestować to na własnej skórze, na kilkanaście tygodni zaprzestałem stosowania biopreparatu-efektem czego było pogorszenie jakosci tego co wypływało z oczyszczalni( oceniałem wizualnie i zapachem),ściek nie był już tak przezroszysty, a stał sie mętny i delikatnie było czuć smrodek. Żona używa środki chemiczne według zaleceń producenta ( środki biodegradowalne), ale i tak zawsze będziesz robił pranie, mył ręce mydłem, używał żeli pod prysznic, szamponu do włosów, używał zmywarki - to również jest chemia tylko nie agresywna tak jak np. domestos lub inne preparaty które zawieraja chlor i w momencie zabiją bakterie. Jeśli zależy Ci na tym aby oczyszczalnia oczyszczała i pracowała prawidłowo ( w przybliżonym stopniu do tego co podaje producent w swoich aprobatach i innych certyfikatach) i aby drenaż działał prawidłowo to nie ma co sie zastanawiać i załować 50 czy 100 zł na biopreparat na rok i mieć problem z głowy. A co do wybierania osadu to podejrzewam ze jak ktos podaje ze wywozić można raz na 2 lata czy dłuzej to nie wiem czy szambiarka po takim czasie bedzie w stanie cokolwiek wyciągnąć? Ja średnio wybieram co 6-8 miesiecy w zależności jaka jest kondycja osadnika, raz czekałem z wybraniem osadu ponad rok i powiem Ci ze słabo już to wszystko wyglądało. Pozdrawiam
  6. Optymalnym trybem pracy w przypadku mojej oczyszczalni ( ZBS-6C) jest tryb nr 6, jak przyjeżdżaja goście np. na kilka dni, to przestawiam przyciskiem w sterowniku na tryb 8 ( jest to tryb pracy oczyszczalni przy większym obciażeniu). Co do złoża to ZBS też ma ale troche inne, w komorze tlenowej jest taka prostokątna kostka z dziurkami i na tym żyją sobie bakterie.
  7. Ja wybieram raz na pół roku bo tak jest w zaleceniach producenta, zresztą instalator który montował mi oczyszczalnię powiedział ze lepiej przestrzegac rad producenta, puki co robię co mówi producent i wszystko śmiga jak należy! Co do Twojego kolegi to może oczyszczalnia jest mniej obciążona i nie gromadzi sie tyle osadu co u mnie???
  8. Co do wybierania osadu z pierwszej komory raz na pół roku to w mojej opinii jest to optymalny okres, wszystko zależy od użytkownika i w jakim stopniu obciążona jest oczyszczalnia( pralka, zmywarka, ilość użytkowników, w weekendy często mamy gości) a poza tym wolę trzymać się zaleceń producenta. Przeglądałem wiele ofert różnych producentów: Sotlarentz ACTIBLOC ( drozszy,dwu zbiornikowy, cienka ścianka zbiornika i kapsuła sterująca w zbiorniku-ryzyko zalania), Haba SBR PRIMO (cienka ścianka zbiornika, i nie jest SBRem bo ściek nie jest dawkowany porcjowo tylko przelewa się grawitacyjnie do komory reaktora), Europlast EUROMATIC ( mizernej jakości zbiornik), Ekopol BIO HYBRYDA( cienki zbiornik z żywicy, brak panelu sterowania-regulacja zaworów manualna, kompresor w zbiorniku-ryzyko zalania). Oczyszczalnia wobet-hydret jest najsolidniejsza z w/w(chodzi mi o zbiornik) i jest typowym SBRem, sterownik z kompresorem i elektrozaworami znajduję sie w oddzielnym pojemniku i nie ma ryzyka zalania, menu jest proste i przejrzyste, jak wyjeżdżam na urlop jednym przyciskiem przestawiam na tryb urlopowy i oczyszczalnia działa w taki sposób aby podtrzymać przy życiu bakterie, jak przyjeżdża rodzina czy znajomi na weekend przestawiam na tryb który podnosi wydajność pracy oczyszczalni. U mnie jest 24 metry drenażu na pakietach rozsączających ( zakupiłem cały zestaw). Z tego co wyczytałem w dokumentacji to mam złoże stałe zatopione wsparte osadem czynnym, na dnie zbiornika w drugiej komorze nad dyfuzorem od napowietrzania jest taka duza kostka i na tym namnażają sie bakterie. To złoże o ktore pytasz z tego co sie orientuję to mają inne oczyszczalnie z ofert Wobet-Hydret, są one trzy komorowe i mają inne zbiorniki z dwupłaszczu czy jakoś tak to się nazywa i zasada ich działania jest inna. Jak narazie nic złego sie nie dzieje, a mam te oczyszczalnię zamontowaną ponad trzy lata temu, co do uwag to od czasu do czasu zerknąc do pojemnika technicznego czy pracuje kompresor( ewentualne przeczyścić filtr od kompresora), raz w tygodniu wsypuję pożywke dla bakterii Trigger-1 do umywalki, raz na poł roku wybrać osad, od czasu do czasu zerknąc do studzienki rozdzielczej za zbiornikiem czy woda idzie dalej na drenaż- u mnie jest przezroczysta bezwonna woda, nie robiłem nigdy żadnych badań ale skoro nie ma brzydkiego zapachu to wydaje mi sie że oczyszczalnia pracuje jak nalezy.
  9. Użytkuję ZBSa 6C od trzech lat, na początku przymierzałem sie do zakupu ZBS 4C, ale sprzedawca na składzie polecił mi większy( mimo iż narazie moja rodzina liczy 4 osoby, to może sie powiększyć). oglądałem jeszcze innego producenta, ale solidniej wyglądała oczyszczalnia Wobet-Hydret. Jak narazie to raz na pół roku wybieram osad z pierwszej komory i stosuję regularnie bakterie, od czasu do czasu zerknę do skrzynki sterującej czy wszystko gra. Narazie odpukać, nic złego się nie dzieję. Jak bym mógł coś pomóc to pytaj.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...