Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

xasia1119

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez xasia1119

  1. Pompy nawet nie rozważałem ze względu na koszty jej jej zakupu. Wykopy i inne prace ziemne mam możliwość wykonania za darmo, kosztuje mnie tylko mój czas i mogę to zrobić za tydzień, albo za rok Niestety przerażający jest koszt. Podobnie jak z ogniwami fotowoltaicznymi, na studiach liczyłem uwzględniając pierwotny projekt ustawy OZE i zwrot był szacowany na 6 do 9 lat, w zależności od wielkości instalacji, a bez dotacji... szkoda gadać
  2. Też będę robił glikolowy, bo taki u mnie bynajmniej wydaje się jedynym słusznym wyborem. Wodę gruntową mam około 50 - 60cm pod ziemią.
  3. "Płacą za nią ci, co mają dostarczyć DOBRĄ wodę... A może... Bezprawnie grzebiecie W CUDZEJ instalacji?" Widzisz nie znasz sytuacji dokładnie a jak w każdym poście gdzie nie chce Ci się odpisywać konstruktywnie piszesz sarkastycznie, ale nie zawsze Ci to wychodzi. Jeśli wodociągi nie pokazują się raz w miesiącu,ale co 1,5 m-ca to mogę sam otworzyć hydrant na chwilę i wyczyścić nitkę. Umiesz liczyć przekroje rur, to już podaję. Wodociąg o długości ok 80mb, na końcu hydrant. Obecnie posiada dwie odnogi o wokoło połowie długości i 3/4 o średnicy 32mm. Pobór z tych dwóch przyłączy to załóżmy 20 do 30m3 na miesiąc. Teraz policz ile wody może przepłynąć rurą o średnicy 80mm, wtedy dowiesz się o zastoinie wody. Polecam też wycieczkę do sanepidu, bądź tel. i zapytanie o konieczność płukania sieci wodociągowej. Panie Adamie, możesz się również dowiedzieć dlaczego wodociągi są łączone w pierścień, oczywiście tylko tam gdzie można. I nie zawsze jest to możliwość zasilania czyjegoś domu w razie awarii z drugiej strony. "Jak jest? (No , ja rozumiem, ze sraczka jest WASZA. a hydrant?) Adam M. " Masz prywatny hydrant? Prywatne wodociągi? To dlaczego nie wiesz, że woda gdy stoi to rozwijają się w niej bakterie, może też nie wiesz, że w zbiorniku C.W.U. TRZEBA co jakiś czas przekroczyć temperaturę 70st C, no teraz już wiesz. Poza tym nie życzę Ci Adamie, żeby dziecko przynajmniej raz w miesiącu skarżyło się na ból brzucha i wymiotowało. edit: No tak wracając do subtematu bufor wody użytkowej można wykonać jaki się chce, ale filtracja wymagana. Pytanie czy nie lepiej wykonać dobrze izolowany bufor który w ciepłe dni nagrzeję się z kolektorów, a zimą wytraci to ciepło. Oczywiście nie będzie miał nic wspólnego z wodą użytkową.
  4. Duży bufor wody użytkowej raczej bym odradził, ze względu na zastoinę wody a co za tym idzie rozwój różnego dziadostwa. Wtedy każdy sra dalej niż widzi. U mnie był taki przypadek, że wodociągi sobie olewały sprawę i nikt nie płukał sieci wodociągowej, a kawałek dalej jest wodociąg zakończony (brak połączenia pierścieniowego). Po dość długim czasie doszliśmy do wniosku, ze winnemu jest woda, a nie sezonowa jelitówka. Przy pierwszym płukaniu nitki wodociągu leciał gnój a nie woda, mimo tego iż jest chlorowana i badana przez sanepid. Teraz przynajmniej raz w miesiącu upuszczamy z hydrantu wodę i jest ok.
  5. To ja się wtrącę,sam zapytałem na forum, bo osobiście nie mam u kogo zobaczyć jak działa WM, nie chcę popełnić podstawowych błędów, ani powielać błędów innych wykonawców. Przykład: Łazienka i kuchnia wyciąg, a co z korytarzem? dać czy nie, a jak wyciąg w łazience będzie za mały to wilgoć a co za tym idzie zgnilizna, grzyb itp. Dlatego każdy pyta
  6. U mnie garderoba ma być tylko szafą i przechowalnią taki kącik z gratami domowymi. Co do tych rysunków które dałem, to zapomniałem napisać, ale żółte krzyżyki to pomieszczenia których nie będzie.
  7. Tak, tam gdzie kończą się linie planuje zrobić anemostaty. Właśnie jak jest z garderobą wentylować ją czy nie? A jeśli tak to dałbym nawiew.
  8. Cześć, mam taki problem, ze im więcej czytam o rozmieszczeniu kanałów tym głupszy jestem, ale to chyba z braku możliwości sprawdzenia tego organoleptycznie. Potrzebuję pomocy w rozmieszczeniu anemostatów. Z tego co już wyczytałem to kanały dystrybucyjne od reku 200mm, co daje 10 kanałów nawiewnych i 10 wywiewnych fi 75. Na jednym z forum trochę uzyskałem pomocy, ale zostałem przekierowany tutaj Niebieska linia to nawiew, czerwona wywiew, a zielona to brakujący nawiew (nie wiem gdzie go dać). Zastanawia mnie czy nie dać jednej nitki wywiewu w sieni, zamiast tych 3 w kuchni, lub w pokoju dziennym z jadalnią 2x nitki po 2 rury? Garaż i kotłownia zostaną oddzielone szczelnymi drzwiami, tam będzie z WG.
  9. Pytanie z innej beczki: - co sądzicie o GWC glikolowym wykonanym z rury PE powiedzmy 25 lub 32 w podmokłym gruncie (0,5m do wody gruntowej, gleba to piasek oraz iły)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...