Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

blaj

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

O blaj

  • Urodziny 02.05.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Śląsk
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

blaj's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. blaj

    Komora dekompresyjna w kominku

    W jaki sposób teraz mam obniżyć przyłącze, skoro komin jest z wkładem ceramicznym? Potrzebuję innego rozwiązania do zastanego stanu. Czy komora np. może być niższa na wysokości przyłącza, a wyższa z przodu? Taka litera L w przekroju poprzecznym?
  2. Hej Niestety mam bardzo wysoko zamontowane podłączenie kominka do komina i tym samym nie mam za wiele miejsca na komorę dekompresyjną. Sufit w całym salonie będzie podwieszany i opuszczony o około 18 cm od stropu. Od rury przyłącza do podwieszonego sufitu będzie około 22 cm - czyli teoretycznie tyle miejsca na zamontowanie kratki wentylacyjnej. Czy nie będzie ta komora za mała?
  3. Dziękuję za odpowiedź. Czyli tą podmurówkę zostawić na koniec po ustaleniach przy kupnie okna?
  4. Czemu wyżej? Chce mieć na tym samym poziomie.
  5. Hej Potrzebuję zaczerpnąć wiedzy, jak prawidłowo przygotować otwór do okna HST. W salonach baaaardzo często nie doradcy niestety nie mają takiej wiedzy. Otóż mam wymurowane fundamenty i wylanego chudziaka - całość wygląda jakby równa płyta fundamentowa. Zaczynamy murować ściany z porotherm - pierwsza warstwa ma wysokość około 26 cm (z 1 cm warstwą zaprawy dolnej). Od strony wewnętrznej wg. projektu będzie na podłodze 15 cm styropianu + 10 cm wylewki + 2 cm np. kafelek - i to w sumie da nam poziom "0". Standardowe okna balkonowe będą położone na tym poziomie, ale moje pytanie dotyczy okna HST. Czy w miejscy gdzie to okno będzie - mam nie murować tej pierwszej warstwy z porothermu i ewentualnie zrobić jedną warstwę z cegieł położonych pionowo, żeby dały wysokość 12 cm? Ile tam dokładnie cm zostawić, aby było dobrze? Chodzi o to, żeby próg był niewidoczny? Zgodnie z tym rysunkiem: http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/11_Prog_drzwi_balkonowych_HST_Veka_slide_poziomy_posadzek.png
  6. Witam Jestem na etapie izolowania ław i ścian fundamentowych. Większość ścian mam już pomalowanych dysperbitem - pierwszy raz rozrobiony z wodą, drugi raz normalnie na gęsto. Murarze nie zrobili mi przy styku ścian i ław klinów pod kątem 45 st. Pyt 1) Jak teraz zrobić te kliny, aby były trwałe? Normalnie z zaprawy cementowej? Jakimś kelejem czy przykleić taki klin ze styropianu. Potem oczywiście wszystko zamaluje na grubo dysperbitem. Pyt 2) Styropian Aqua do ścian pomalowanych dysperbitem przyklejać masą kauczukową czy klejem w piance do styropianu? W projekcie mam, aby na położony styropian (przed kubełkową) zaciągnąć klejem z siatką. Pyt 3) Czy to jest konieczne? Mało kto się z tym spotyka na tym poziomie. Jak poprawnie położyć folię kubełkową i styropian? Bo tutaj też są różne szkoły. Pyt 4) Styropian i folia na równo z końcem ścian fundamentowych i z dołu zagiąć i wypuścić na ławy? Dzięki za wszelką pomoc
  7. Witam Kończymy murować ściany fundamentowe, a co za tym idzie - zbliża się tap zasypywania i zagęszczania gruntu. W projekcie mam wyznaczone poszczególne warstwy poziomu 0. Mam na budowie majstra, ale lubię wszystkie informacje mieć sprawdzone i skonfrontowane w wielu źródłach W związku z tym mam kilka pytań. Od poziomu na którym posadowione są ławy mam 85 cm zasypki: Pyt 1) Czy do zasypania tych 85 cm mogę użyć ziemi, którą jest z wykopu? Trochę w niej bliny, więcej takiego suchego, żółtego żwirku. Następnie 15 cm piasku - wiadomo, przywożę piasek do zasypywania i zagęszczam. Pyt 2) Czy zagęszczanie maszyną robić warstwami np. po 10 cm - dotyczy też tej ziemi pod typowym piaskiem? Dalej 15 cm chudego betonu zatartego. Pyt 3) B10 wystarczy? Pyt 4) Czy pod chudy beton rozwijać folię? Pyt 5) Czy dać tutaj matę zbrojeniową zgrzewaną fi 2.2 oczko 15 na dystansach? Potem na chudym betonie 2 x papa asfaltowa na lepiku. Pyt 5) Papa czy rozwinąć folię? Kolejne warstwy to styropian 15 cm, wylewka beton zatarty. Pyt 6) Powyższe warstwy robię już w stanie w surowym zamkniętym?
  8. Na podstawie tego PDFa w skrócie i w prostym języku wypisałem wiadomości powyżej w poście. Poprawnie czy nie?
  9. W projekcie mam "Ławy fundamentowe posadowić na 2 warstwach papy izolacyjnej na sucho ułożonej na podkładzie z chudego betonu". Dlatego pytam czy folia też się dobrze sprawdzi?
  10. epapiotr wiem, że wałkowanie ciągle tych samych tematów może być frustrujące, ale bardzo prosiłbym Cię o dobrą poradę.
  11. Czyli podsumowując: obrys budynku po ławach fundamentowych to około 60mb. Po tym obrysie mam do ław przymocować bednarkę i wypuścić ją w 4 rogach do instalacji odgromowej i dodatkowo do pomieszczenia z rozdzielnią elektryczną. Dobrze myślę?
  12. Masz rację. Więc jak to poprawnie wykonać elpapiotr?
  13. Nie wiem - to jest moje pytanie. Dzisiaj rozmawiałem z kilkoma "fachurami" co budują domy i tak mi powiedzieli.
  14. Pod ławą fundamentową mam 10cm chudziaka. Na chudziaka lepiej dać papę czy rozwinąć folię z taśmy 0,6x50 mb?
  15. Hej Wiem, że temat już niejednokrotnie poruszany, ale zebrałem pytania i chciałbym przeczytać konkretne odpowiedzi poparte Waszym doświadczeniem: 1. W domu montujemy 2 niezależne bednarki: pierwsza dla instalacji odgromowej, druga dla uziemienia elektrycznego? 2. Bednarkę dla instalacji odgromowej rozwijamy dookoła domu (1 metr od fundamentów), skręcamy ściskiem i do tej bednarki przykręcamy też ściskami 4 kawałki, które wystają ponad glebę w 4 rogach domu. Poprawnie to? 3. Około 8 - metrowy odcinek bednarki łączymy za pomocą ścisków ze zbrojeniem ław i wpuszczamy do domu w okolice miejsca, gdzie będzie skrzynka elektryczna, tak? 4. Oba powyższe obwody nie mogą się stykać tak? 5. Używamy bednarki 30x4? Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...