Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Deku

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

1 obserwujący

O Deku

  • Urodziny 02.06.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Katowice
  • Kod pocztowy
    40-139
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Deku's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. nie, taki uziom po prostu nie działa, płyta jest odizolowana od fundamentu warstwą XPS, którego rezystywność elektryczna jest 10 do potegi 10 razy większa niż betonu. (jest prawie jak izolator elektryczny) . W przypadku uderzenia pioruna i wykonania takiego uziomu oraz podłączenia instalacji odgromowej prąd popłyną by do płyty i później w kierunku ziemi przez XPS. Powodowało by to perforacje XPS i wnikanie w niego wilgoci i tworzyłoby mostki termiczne. Tak samo jest w przypadku gdy nie ma się w domu instalacji odgromowej. Prąd płynie do najniższej kondygnacji i uszkadza xps-a.
  2. Witam, Jak wykonaliście uziom? Z tego co udało mi się dowiedzieć nie można wykonać uziomu fundamentowego w płycie fundamentowej. Powodowało by to niszczenie xps pod płytą.
  3. Witam sasiedzie:) Mam podobne dylematy z płytą ale na etapie dyskusji z projektantem. Jej konstruktor proponuje skrzynie wypełnioną Pustynia Błędowska....:) i parę innych baboli. Czy mozemy zamienic parę słów np telefonicznie w sprawie doświadczeń z ppkonstrktor? Stanislaw Horak
    Pokaż więcej  
  4. Już rozmawiam z firma PPkonstruktor. Myślę, że skorzystam z ich usług. Jak rozwiązałeś sprawę projektu? tzn. masz teraz 2 projekty płyty? zgłosiłeś w urzędzie obydwa? Nawet będziemy sąsiadami ja również będę budować w Mysłowicach Krasowych. Pewnie mamy to samo info z kopalni.
  5. Dzięki, wszystkim za rady. Znacie jakiegoś dobrego konstruktora, który działa na śląsku i zna się na projektowaniu na szkody górnicze? Jak wygląda teraz sytuacja z projektem. Biuro zrobiło mi projekt indywidualny, który zawiera płytą. Jak ktoś zrobi mi projekt samej płyty to do wydziału architektury mam zanieść 2 projekty? Czy zrobić teraz zgłoszenie budowy(z starą płytą), a wybudować płytę wg. nowego projektu. Można tak? Czy kierownik budowy może to jakoś zrobić? Może próbować porozmawiać z biurem, które robiło ten projekt, żeby to poprawili? Zbrojenie pod ścianami nośnymi prętem Ø12 x2 górą i dołem, wydaje mi się dobrą koncepcją. (mogę się mylić) zastrzeżenia budzi Ø8 mm – co 250cm ( siatka dolna) i grubość 30 cm. Różnica między 20cm, a 30cm to około 4 tyś zł za sam beton.(131 m2 zabudowy). Można to wsadzić w grubsze ocieplenie od dołu lub dozbrojenie siatki dolnej. Poza tym tam gdzie jest słup SB1 jest to podest przed wejściem, jest sens robienia płyty w tym miejscu?
  6. cześć, rzućcie okiem na projekt moje płyty. czy byście coś zmienili? Czy nie jest za mało zbrojenia? Grubość 30cm? Nie chodzi mi o to by zaoszczędzić tylko, żeby nie mieć w przyszłości jakiejś niespodzianki związanej z szkodami górniczymi. Z OUG dostałem informację ,że po otrzymaniu nowej koncesji, może wystąpić trzecia kategoria deformacji terenu górniczego (prognozowane wskaźniki: €r*=3,3 mm/mo T^*=5,6 mm/mo Rmin=53 km). Proste warunki gruntowo-wodne. Zaprojektowano płytę zbrojona góra Ø10 mm – co 18 cm i dołem siatka prętów Ø8 mm – co 250cm - (rys poniżej) Pod ścianami nośnymi należy wykonać dodatkowe żebra zbrojone 4Ø12 mm – strzemiona Ø 6 mm co 25 cm. Pod kominami i słupem należy wykonać dodatkowa siatkę dołem. Beton klasy C20/25, stal klasy A – II i A-0 - strzemiona. Zewnętrzne powierzchnie fundamentów i ścian zagłębionych w gruncie należy powlekać przeciw wilgoci (np. preparat DYSPERBIT, nie zawierający związków rozpuszczających styropian). Budynek posadowiony na gruncie nośnym. Przyjęto głębokość posadowienia h= -1,46 m w części pod żebrami płyty, -1,00 m dla części pod płyta w stosunku do poziomu ± 0,00 parteru. Budynek będzie miał poddasze użytkowe. Buduje z silikatów. 8,0 -wylewka cementowa 1x folia Pe 0,2 mm 30,0- płyta żelbetowa 1x folia PE0,2 mm 10,0 - XPS 1xfolia PE 0,2 mm piasek zagęszczony do gruntu https://zapodaj.net/68afb8661e114.jpg.html
  7. Rzuty: Zastanawiam się czy przydały by się jeszcze drzwi z tyłu garażu?
  8. Witam, dostałem od architekta pierwsze szkice naszej Zetki( właściwie projekt indywidualny oparty na Z92GL) , macie może jakieś uwagi ? Co byście zmienili? Zastanawiam się czy ściana od wykusza do wyjścia na taras nie jest za krótka(2,7m)?Wizualizacja Wszystkie uwagi mile widziane.
  9. Witam, Od dłuższego czasu z żoną szukaliśmy projektu dla nas. Byliśmy już przekonani niemal na sto procent na projekt z102gp. Nawet oglądaliśmy dom na żywo i bardzo nam się podobał(poza łazienką na dole). I nagle trafiłem na projekt z 92gl. Który ma wszystko czego szukaliśmy.Nie musimy dorabiać pokoju nad garażem jak w przypadku 102-ki. Po przeczytaniu całego wątku na forum wiem, że kilka osób buduje na śląsku lub w okolicy. Czy byłby ktoś tak uprzejmy i zgodził się na pokazanie domu na żywo?
  10. Witam. To mój pierwszy post na tym forum. W niedalekiej przyszłości dołączę do grona osób budujących dom wg projektu z102Gp. Czy ktoś z Państwa buduje wg tego projektu w województwie śląskim lub województwach graniczących? Czy jest możliwość zobaczenia domu na żywo? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...