Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tadek73

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O tadek73

  • Urodziny 12.04.1973

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rudy Raciborskie
  • Kod pocztowy
    41-106
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tadek73's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Też mnie to dziwi, ale nie chciałem skuwać przed kierbudem. Zdjęć po ułożeniu podłogówki nie mam, ale wyglądało to ok (na moje oko). Mierzyłem poziomicą, było może1cm różnicy na 1m. Jutro albo dzisiaj po południu zobaczę dokładniej.
  2. No właśnie tego się obawiam. Jutro przychodzi kierbud i wykonawca, zobaczymy co powiedzą.
  3. Ale czy można dorzucić wylewki na już istniejącą warstwę? Czy to zwiąże?
  4. Jak na moje oko amatora na budowie problem narastał i był lekceważony przez kolejne ekipy. Strop był wylany nierówno - bliżej ścian było wyżej w środku niecka, następnie hydraulicy położyli styropian i podłogówkę tak jak leci nie patrząc na różnice poziomów, kolejna ekipa od wylewek wylała wylewkę przyjmując w jednym punkcie 5cm i nanosząc ją dalej jak leci byle był poziom. Najbardziej wkurza mnie, że każda z tych ekip przy minimum dobrej woli mogła wykryć problem i mnie o tym poinformować, wtedy można było zaradzić wcześniej. A co robić teraz? Skuwać do styropianu, ściągać styropian i robić wszystko od nowa. Pytanie do czyich obowiązków należało wyrównanie stropu? Kładących styropian i podłogówkę hydraulików? Co robi się w takich wypadkach gdy strop jest wyżej przy ścianach? Czy się go skuwa czy też docina(szlifuje) styropian? Na zdjęciach widać, że w innych miejscach też bliżej ścian wylewka jest mniej wilgotna, pewnie tam też jest jej zbyt mało. Gdy podlewam te miejsca wodą, woda od razu wpija do środka, nie gromadzi się na powierzchni.
  5. Rurki były mocowane takimi uchwytami z haczykami wbijanymi do styropianu.
  6. Witam, Mam problem - buduje domek, na piętrze wylewka miała mieć zgodnie z projektem 5cm grubości na 5cm warstwie styropianu. Na styropianie hydraulicy zainstalowali ogrzewanie podłogowe. Firma zrobiła wylewki i teraz przy oględzinach widzę, że przy ścianach a szczególnie w rogach wylewki praktycznie nie ma - prześwituje folia spod podłogówki. Nie wiem w czym problem, czy styropian został aż tak nie równo położony (mierzyłem wcześniej poziomicą i nie widziałem aż takich różnic), czy styropian podniosło do góry... Tak czy inaczej w tych miejscach wylewka pęka po naciśnięciu palcem, w innych ugina się po nastąpieniu. Jutro będę rozmawiał z wykonawcą, pewnie będzie zwalał winę na źle położony styropian. Ale przed wylaniem pracownicy robili laserem pomiary, więc pewnie powinni to zauważyć i zapytać co z tym robimy. Ewentualnie w trakcie wykonania, wtedy można było od razu dołożyć wylewki lub poprawić ten styropian. A tak to zostawili mnie z kłopotem jak to poprawić. Czy trzeba skuwać i robić od nowa? Wtedy pewnie podłogówkę też trzeba by kłaść od nowa, ze względu na ryzyko uszkodzenia. A może wystarczy nadlać z 2cm wylewki samopoziomującej? Co radzicie?
  7. Dzięki za ludzkie wyjaśnienie. Więc nie przewidujesz problemu z tym, że w warunkach jest podłączenie do tablicy rozdzielczej w budynku a w rzeczywistości będę miał RBtkę "w polu"? Mam nadzieję, że Tauron zdaje sobie z tego sprawę - zresztą sami piszą o zasileniu terenu budowy... Gdzie Twoim zdaniem postawić tą RBtkę? Jak najbliżej przewidywanego budynku (żeby nie kopać dwa razy), czy jak najbliżej ZKP (żeby docelowo wykopać raz a dobrze)? Od ZKP do domu będę miał 40-50m, obecnie jest tam lasek (który częściowo wytniemy w październiku) więc może być problem z kopaniem teraz. No i czy przebieg kabla musi być zaprojektowany w adaptacji projektu budynku czy po prostu na tym etapie nie ma to znaczenia i zostawić to w gestii elektryka?
  8. Witam, Kilka dni temu otrzymałem "warunki przyłączenia do sieci" i "umowę o przyłączenie". Z warunków wynika, że w moim zakresie jest: "wykonanie odcinka linii kablowej czterożyłowej od zestawu złączowo-pomiarowego do tablicy rozdzielczej w budynku, gdzie należy wykonać uziemienie oraz rozdział przewodu PEN na PE i N." Harmonogram przewiduje wykonanie prac z mojej strony do 10-10-2016. Problem mam taki, że ja dopiero planuję rozpocząć budowę jesienią więc nie mam budynku, w którym mógłbym umieścić tablicę rozdzielczą. Czy w takim wypadku mogę erbetkę umieścić gdzieś w pobliżu planowanego budynku? W dodatkowych informacjach mam coś takiego: "Zasilenie terenu budowy wykonać należy z zestawu złączowo-pomiarowego wybudowanego dla zasilania docelowego budynku." Ten zestaw złączowo-pomiarowy będzie umiejscowiony na mojej działce na istniejącym słupie ŻN - oddalony ok. 40m od planowanego budynku. Czy możecie mi pomóc przetłumaczyć na ludzki co mam teraz zrobić? W moim rozumieniu prowadzę kabel od słupa do erbetki, dobrze myślę? Czy taki przebieg kable musi być gdzieś zaprojektowany, ujęty w adaptacji budynku? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
  9. Witam, Jako że jesienią albo najpóźniej wiosną przyszłego roku chciałbym zacząć budowę "Domu w Aurorach" w Rudach szukam sprawdzonego inspektora nadzoru inwestorskiego czyli w moim rozumieniu kogoś kto doradzi kolejne kroki, dopilnuje ekipy na budowie, sprawdzi wykonanie itd... Chciałbym aby taka osoba była faktycznie zaangażowana w proces budowy, a nie tylko tzw. "figurant z pieczątką". Korzystaliście w trakcie budowy z takiej osoby/firmy? Możecie kogoś polecić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...