Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DUNTE

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    168
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez DUNTE

  1. Profesjonalizm zobowiązuje min. do używania słownictwa fachowego. Szanuje kolegów po fachu ale z drugiej strony zwracam uwagę na szczegóły które w gruncie rzeczy są istotne. Odnośnie tematu - może się i Pan zraził do jakiegoś wykonawcy, ale jak widzę musi się pan nauczyć na własnych błędach. Może złapie pan przy okazji bakcyla zduńskiego. Zapraszam;)
  2. Jakie żebra? Co to jest w ogóle? Kafel składa się z płytki i rumpa lub kołnieża. Nie piszcie głupot bo ludzie zaczynają to po was powtarzać. Co do tego kombinowania z siatkami, flexami, klejami itd. - weź Pan zduna niech po ludzku zrobi ciepłą zabudowę na kaflach.
  3. Czy warto ratować uszkodzony piec kaflowy? TAK - z sentymentu " panie ojciec się przy nim wychował ja itd. " - piec naprawdę zabytkowy robiony z wysokogatunkowych kafli, w tym przypadku kafle restaurowane przez fachowców za grube pieniądze NIE - 1/3 kafli zazwyczaj do wyrzucenia (głównie Gierkowskich) rozpadają się w rękach. Z dużego pieca powstanie sporo mniejszy. - koszty, trzeba płacić za rozbiórkę czyszczenie i ponowne układanie - efekt dużo gorszy niż w przypadku budowy na nowych kaflach - niema gwarancji ile stare kafle wytrzymają w newralgicznych miejscach. Generalnie, stare to są dobre wino i skrzypce.
  4. Tu chyba jest wszystko http://www.darco.com.pl/oferta-produktowa/art,601,rama-uniwersalna-rwkr.html Zdun - fachowiec da sobie z tym radę Silikony kleje jako główny element mocujący odradzam, kotwy tak.
  5. Komin moim i i zdaniem i nie tylko - dobra stopa jako podstawa - wybudowany z szamotu od podstawy do więźby dalej klinkier (lub coś odporne na warunki atm.) - PODSTAWA fachowiec który to wymuruje równo i gładko Niema nic lepszego oraz trwalszego.
  6. DUNTE

    Problem ze swądem z kominka

    Pozostaje jeszcze kwestia farby którą pomalowano obudowę kominka. Max. temperatura dla większości farb to około 80 stopni. Radzę sprawdzić ten trop w szczególności dla farb lateksowych.
  7. Niestety nikt nie przychodzi mi do głowy z tamtego regionu. Panowie pomóżcie wskazać fachowca z tamtej okolicy.
  8. Proszę skontaktować się z jakimiś mistrzem zduńskim który przyjedzie na miejsce i stwierdzi przyczynę. Ewentualnie proszę wskazać region może uda się kogoś rekomendować.
  9. Tak, kominek w tym systemie będzie działał. Lepiej byłoby jednak wziąć tlen z zewnątrz niż z poddasza, chyba że jest nieszczelne.
  10. Dobrze zagruntować wcześniej. Dalej klej do kamienia np. sopro 455. Wskazane jest zakotwić kamień w obudowie. Dobry kamieniarz przygotuje kotwy w kamieniu które później przykręcamy do obudowy i maskujemy szpachlą.
  11. DUNTE

    kafle piecowe

    Przy budowie z kafli, kafle wypełniamy. Robimy tzw. futrówkę. Kafle wcześniej namoczone wypełniamy rzadką zaprawą glinianą, a następnie wciskamy w nią kawałki połamanej cegły szamotowej (dawniej dyskowate kamienie nazywane mazurkami). Z dobrze wypełnionego kafla po odwróceniu niema prawa nic wypaść. Głuchy pogłos wydają kafle uszkodzone, zawierające w strukturze komory powietrza bądź np. bryłki margielu. Glazura nie jest przyklejana lecz wypalana. Kiedy odchodzi od kafla, nadmiernie łuszczy się - kafle nie nadają się do użytku. To że kafle się łuszczą widać już w momencie przygotowywania kafli czyli obcinania i szlifowania kamieniem.
  12. DUNTE

    kafle piecowe

    Co to znaczy pusta? Od kogo były kafle?
  13. Deflektor wytniesz sobie z wermikulitu albo płyty krzemianowej
  14. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Coś podobnego do mojej konstrukcji. Kuchnia i piec w jednym - czas zacząć chyba filmy kręcić
  15. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Tak i ja zaczynałem:p Glina plewy piasek kamienie rzeczne. A miałem ze 12 lat. do tej pory kombinuję z zaprawami. Aaaa jeszcze raz dziękuję za wszelkie namiary dot. Sketchupa Myślę że przydałby się osobny temat - np Youtube Piece i kominki
  16. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    dziękuję
  17. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Czy potrafi ktoś mi powiedzieć jaki program jest wykorzystywany przy budowie pieca z poniższego linku?
  18. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Przykłady takich pieców można znaleźć np. " Roboty zduńskie " Birszenka
  19. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Mój prywatny cichy plan - piec dwukondygnacyjny własnej konstrukcji:yes: . Na razie główkuję nad rozwiązaniem optymalnym kanały, powierzchnia etc. Pozdrawiam dusze ceglano gliniano kaflowe
  20. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Polecam filmy z serii https://www.youtube.com/watch?v=TAmzigvqRcA a z ciekawostek
  21. Używam piły wodnej z ruchomym stołem. Coś na tą modłę http://allegro.pl/rubi-przecinarka-dr-350-do-plytek-glazury-krakow-i7175251377.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaean_dom&ev_adgr=Dom&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=CjwKCAiArOnUBRBJEiwAX0rG_X4Tso5lz88nb2M-w3-Lz_7pSbntsitM6QbA1NVvc-xabcLXYQOkDRoCq6oQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CL3Yubvp0NkCFZ2rsgod4qUDfQ#thumb/1 Tarcza diamentowa gładka.
  22. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Odnośnie kształtek szamotowych http://www.szamot.pl/oferta.htm
  23. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    Zaprawa gliniana z dodatkiem mielonego szamotu i górkala
  24. DUNTE

    Taki sobie piecyk ceramiczny...

    W swoich pracach staram się w jak największym stopniu unikać tzw. martwych kątów i je niwelować. Stanowczo działa to in+. Również w ten sposób wykonuję kanały odprowadzające spaliny. Może jest to bardziej pracochłonne niemniej jednak, korzystniej to wpływa na ruchy gazów również piec nie wymaga tak częstego czyszczenia jak w przypadku kanałów prostokątnych.
  25. Zamiast pisać co Panu przyniesie "palec na klawiaturę" proszę trochę prześledzić inne strony w poszukiwaniu informacji . A z tą 5 to żle świadczy o szkole i nauczycielach. na mierny początek https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_kominowy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...