Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ktemk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ktemk

  1. Podpinam się pod temat żeby nie tworzyć nowego. Mam problem taki, że po włączeniu do prądu rekuperatora (Izzi 302) - nic nie działa - wyświetlacz na sterowniku również. Czy jest jakaś konkretna procedura pierwszego uruchomienia? w instrukcji nic nie znalazłem. prąd na wejściu do płyty głównej jest (sprawdzałem probówka). Proszę o pomoc
  2. W takim razie jak mogę sobie poradzić w takiej nietypowej technologii? Drzwi tarasowe były montowane na listwie 3cm - woda zacina przy większych ulewach...
  3. No wlaśnie mam oferte za 30 tyś, dającą 6,5kW: - Moduły Bruk-Bet 275 W - Falownik Fronius - Konstrukcja i okablowanie + montaż Oferta jest podpięta pod kredyt 2% w ramach programu "czyste powietrze". Warto?
  4. Hej, mam krótkie pytanko. Mając do dyspozycji 30tys złotych. Na jaką moc byłbym wstanie zainstalować fotowoltaikę sensownej jakości (materiał + robocizna)?
  5. Jako, że bardzo zależy mi na czasie z przeprowadzką do nowego domy - okazuje się, że moje finanse mogą nie podołać z instalacją WM. Prawdopodobnie zdecyduje się tymczasowo na WG. Jest to nawet mi na rękę gdyż od 17 września rusza program "czyste powietrze" dzięki, któremu będę mógł otrzymać na WM 30% dotacji + kredyt 2% na resztę inwestycji (15 lat). Oczywiście w przypadku WM to dotyczy domów z odbiorem (nie można z tego skorzystać w tracie budowy). Generalnie teraz zastanawiam się w jaki sposób wykończyć dom (zaizolować strop), abym później w prosty sposób mógł przejść na WM. Mam strop drewniany (wiązary) o wysokości legara 17cm, poniżej o 8cm będzie zamontowany sufit g/k. Dodatkowo na grubości stelaża montowana będzie folia grzewcza (na podczerwień). Folia ta jest praktycznie bezpośrednio montowana przy płycie g/k. Nad folią jest izolacja z wełny (1cm może) + folia aluminiowa. Myślałem nad izolowaniem stropu celulozą. Czy 25cm wystarczy dla domu energooszczędnego? Co o tym sądzicie? Są lepsze alternatywy? Czy warto wcześniej rozprowadzić rury? Dzięki za wszelką pomoc.
  6. ja decydowałem się na technologie prefabrykatów betonowych - MABUDO. Aktualnie mam skończone zero. Koniec września wjeżdża montaż ścian i więźby. SSZ będzie do połowy października. Polecam zapoznać się z tą technologią.
  7. W takim razie dzięki za jednoznaczne wskazówki. Zacznę szukać wykonawcy.
  8. Czyli rozumiem że nie powinienem się zastanawiać i instalować ręku?
  9. Witam, Jestem w trakcie budowy domu energooszczędnego z prefabrykatów betonowych. Dom 115 m2 parterowy. Cały czas nie mogę się zdecydować na rodzaj wentylacji. Zależy mi na dobrej jakości powietrza w domu. Mój wykonawca SSZ radzi wentylację grawitacyjna wspomagana przez nawiewniki (bez komina, tylko kratki i 150mm sporo - kuchnia, 2x lazienka). Inni oczywiście radzą rekuperacje. Na pewno koszty inwestycyjne się znacznie różnią natomiast czy warto naprawdę zastosować w tak małym domu rekuperacje? Pozdrawiam
  10. ja buduje technologią prefabrykatów betonowych. w umowie mam 8 tyg na wybudowane SSZ... potem jak wjedzie wykończenie to nie ma opcji, żeby przekroczyć 6 miesięcy... oczywiście mam na myśli prosty, średniej wielkości dom. jeśli kupisz działkę uzbrojoną z pozwoleniem to już będzie sukces.
  11. dzięki za odp. generalnie ja planuje mieć tak w nowym domu... w projekcie mam strop betonowy na 258cm natomiast ja zmieniłem na drewniany - więc jak dojdzie sufit podwieszany to będzie około 250cm... nie chce już robić zmian w projekcie i chciałbym tak zostawić, tym bardziej że zamierzam grzać prądem więc mniejsza kubatura tutaj może mieć sens. Pytanie jest tylko takie czy ktoś w tego typu domu mieszkał i czy nie było to uciążliwe
  12. Witam, macie doświadczenia w mieszkaniu w domu parterowym z sufitem na 2,50m i oknami o wysokości 1,30m? Pozdrawiam Krzysztof
  13. Znajomy ma folie redsnake zamontowane w suficie. W sezonie grzewczym w ciągu miesiąca średnio na samo ogrzewanie 500-600 KW - dom energooszczędny, 122 mkw.
  14. ktemk

    Folie grzewcze

    wspomniałeś, że koszt Twojego systemu grzewczego jest 2x tańszy od folii. Czy to oznacza, że za PC P/P + podłogówka? + kominek wydałeś razem 7-8k ?
  15. No i to jest magiczny temat - jednym puchną, a innym nie....firma, która ma mi budować dom zawsze robi wylewkę bezpośrednio po działówkach z płyt i nigdy nie mieli zwrotów. Może to kwestia materiałów?
  16. Z tego co słyszałem to jakość ścian nie ma znaczenia przy akustyce jeśli drzwi są nieszczelne... A ja nie planuje rekuperacji więc będę miał drzwi z kilku centymetrową szpara na pewno. Mając rekuperacje może mieć to sens. Natomiast co jeszcze ciekawszego slyszalem to, to że najpierw powinno się zbudować ścianki z płyt g-k a dopiero wtedy wylać posadzkę... Hmm dzięki temu nie przenosi się dźwięk po podłodze jak coś spadnie. I bądź tu mądry wybierając rozwiązanie
  17. Cześć, zastanawiam się jakie ścianki działowe wybudować w domu budowanym technologią prefabrykatów betonowych firmy Mabudo. Dom parterowy 111mkw --> Przy bukowej 5. W domach budowanych tą technologią zazwyczaj stosuje się ścianki z płyt g/k. I tutaj obawiam się o słabą izolację akustyczną tego rozwiązania. Oczywiście istnieją możliwości takie, żeby dać więcej waty akustycznej oraz podwójne płyty z obu stron - choć to rozwiązanie może generować podwojony koszt wykonania. Z drugiej strony zależy mi bardzo na czasie.... Wykonując ścianki z betonu komórkowego, a następnie tynkując je muszę czekać co najmniej miesiąc, żeby ruszyć dalej z sufitem itd. Stąd moje pytanie... Co byście poradzili w takim przypadku? jakie rozwiązania polecacie? Pozdrawiam Krzysiek.
  18. ktemk

    Folie grzewcze

    Tak dla formalności zgodnie z licznikiem znajomemu wyszło średnio 480kW na miesiąc (wrzesień/luty). Ta kwota 300zł mogła być trochę zawyżona. Mógłbyś przybliżyć trochę jak dokładnie wygląda u Ciebie system grzewczy?
  19. ktemk

    Folie grzewcze

    Nie mogę się z Tobą zgodzić. Miałem okazje być w domu, w którym były zamontowane folie (temp. 22stopnie) - komfort bardzo dobry. Generalnie dom parter 122mkw - od września rachunki za ogrzewanie prądem średnio 300zł/miesiąc - oczywiście I taryfa. ----------- EDIT Dom energooszczędny budowany technologią prefabrykatów betonowych.
  20. ktemk

    Folie grzewcze

    na domek 115mkw - 15k z lepszymi sterownikami, bez kotłowni to drogo? a czemu niekomfortowe?
  21. ktemk

    Folie grzewcze

    ????????????????????????????????????????????
  22. skoro do Ciebie nie przemawia to powinieneś mieć jakieś argumenty przeciw
×
×
  • Dodaj nową pozycję...