Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Loczeski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Loczeski

  1. Proszę o poradę. Stara ściana wewnątrz budynku z cegły. Oczyszczona, stare fugi wygrzebane. Czy po oczyszczeniu ściany fugi trzeba zagruntować, jeśli tak czym? Jaki materiał zastosować do fugi? Czym na końcu zaimpregnować ścianę?
  2. Dla ścisłości, posiadam takowe informacje: 3x2.5mm: PN-EN 50575:2015 + A1:2016 3x1,5mm PN-EN 50575:2015-03 + A1:2016-11
  3. Serwus. W pokoju zrobiłem 9 gniazdek oraz 3 punkty oświetlenia. Położyłem dwa obwody, 3x2.5mm2 dla gniazdek oraz 3x1,5mm2 dla oświetlenia. Bruzdy potynkowane w 60%. Coś mnie tchnęło aby sprawdzić średnicę przewodu i tu niestety zawód: - dla 3x2.5mm2 - średnica żyły to 1,6mm - dla 3x,1,5mm2 - średnica żyły to 1,1mm Umarłem...mój błąd że tego od razu nie sprawdziłem. Cóż mi pozostaje, wszystko od początku?
  4. Witam. Zacząłem remont pokoju, prosiłbym o poradę co do materiałów oraz czy kolejności prac jest dobra? czyszczenie ściany ze starej farby (tam gdzie odpada, nic na siłę) bruzdowanie pęknięć gruntowanie bruzd lepienie bruzd, osadzanie narożników jeśli trzeba - gips klejowy, tynk szpachlowy, gips szpachlowy, goldbang? Co tu wybrać? wyrównanie ściany 2x- tynk szpachlowy, gipsem szpachlowy, goldbang? Co tu wybrać? gruntowanie całej ściany (może mogę to zrobić już na etapie nr 2?) gładź 2x szlifowanie znowu grunt? malowanie 2x
  5. Parujące okna, pleśń w niektórych miejsach. Czy zamontowanie nawiewników okiennych + turbowenty polepszą wentylacje w starym domu, czy turbowenty to bubel?
  6. Tak się zastanawiam nad sensem mojego pomysłu. Izolacji poziomej nie ma, nie da się jej z robić w starym domu. Od zewnątrz jak zaizoluje i tak przecież nie uniknę podciągania wody (brak izolacji poziomej). Dodatkowo od wewnętrznej strony częściowo też występuję grunt.
  7. Czy folia kubełkowa pod naporem ziemi nie zniszczy swoimi wypustkami izolacji termicznej?
  8. Witam, Przymierzam się do izolacji fundamentów. Dom jest z lat 70, fundament z kamienia, połowa domu podpiwniczona. Chciałbym przedstawić mój plan działania jednocześnie prosząc o wskazówki czy zamysł jest dobry. 1.Odkopuje fundamenty na jednej ścianie (na jaką głębokość mogę to zrobić?Czy należy odkopać cały fundament?- częściowo dom jest podpiwniczony) 2.Wyrównanie ścian fundamentów zaprawą cementową. 3.Izolacja przeciwwilgociowa + ewentualnie izolacja termiczna na wysokości przymarzania. 4.Zasypanie fundamentów piaskiem.
  9. Niestety zauważyłem że żyje coś w stropie drewnianym, więc zapewne i ściany tak samo są "żywe"
  10. Tak z bliska wygląda deska, praktycznie 90% ścian tak wygląda. Chciałem tylko to pokazać, może znają się jeszcze jakieś sugestie, jeśli nie to będę walczyć.
  11. Dodatkowe pytanie. Po zerwaniu płyt, między deskami są szczeliny (gdzieniegdzie wypchane jakimś materiałem odzieżowym ). Wszystko to usuwam bo nie dość że śmierdzi to nie wygląda. Czym takie szczeliny można uzupełnić?
  12. Do szlifowania drewna to lepiej sprawdzi się tarnik w szlifierce kątowej czy może szlifierka oscylacyjna?
  13. Zastanawiam się jak odnowić ten budynek w miarę po taniości. Nie chciałbym za bardzo wchodzić w większe koszta w chwili obecnej. Budynek jest cały drewniany + eternit na dachu. Na chwilę obecną nie będzie rozbierany, ale też nie chciałbym aby garaż nie straszył wyglądem. Jak widać na załączonym obrazku wszędzie płyta pilśniowa jako izolacja, ochrona od wiatru (tak mi się wydaje), drewno nie wygląda też najlepiej. Jak ugryźć ten temat? Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.
  14. Witam, Mam w planach zbudowanie toaletki. Aktualnie jestem na etapie projektowania, mniej więcej to co chcę osiągnąć jest widoczne na zdjęciu, mowa oczywiście o samym "biurku" bez lustra, które oczywiście będzie w przyszłości. Tak z grubsza: wymiary 100 na 50 cm. szkło hartowane 10-12mm, czyżby za grube? 2 szuflady Ok, wstępnie były plany aby wszystko zmontować z płyty meblowej, ale doszedł pomysł tego szkła,więc tutaj płyta raczej się nie sprawdzi (np. ze względu ze trzeba jakoś osadzić blat w ramie, dodatkowo waga samego blatu szklanego). Pytania: Jakie drewno użyć do samej ramy na blat szklany Jaką metodą łączyć takowe drewno Jaka grubość będzie zadowalająca Jakiś ciekawy pomysł na nogi ? Wiem ze najzwyklejsza formatka drewna sprawdzi się, ale może ktoś ma jakiś pomysł ? Na zdjęciu między szufladami jest raptem jedna dość cienka (na oko) przedziałka, czy to faktycznie może się sprawdzić przy dwóch szufladach patrząc z perspektywy montażu i mechanizmu przesuwnego?
  15. Witam. Wylewka jest wilgotna, płytki odspajają się. Czy na szybko skucie płytek i zastosowanie jakieś foli w płynie, foli zwykłej innego preparatu przeciwwilgociowego na wylewkę pomoże ?
  16. Witam. Spadek jest bardzo mały około 2-3% do szamba, odległość 8m. Rura na głębokości około 50cm. Logiczne ze zamarznie, ale aktualnie nie dało się zrobić inaczej. Wszystko na szybko, proszę nie wnikać. Na wiosnę będzie większy spadek robiony, wkopać głębiej się raczej nie będzie dało ze względu na szambo. Pytanie, czy taki kabel grzewczy do pcv również da radę na chwilę obecną tu i teraz? Czy ktoś stosował takie cuda ? http://www.into.pl/ogrzewanie/kabela.html
  17. Czy trzeba robić obrzutkę gdy będzie docelowo tynk gipsowy, jeśli tak to z jakiego materiału ? Z tego co się dowiedziałem obrzutkę robimy dla cementowo-wapiennych ale czy jest to konieczne np. po skuciu kawałka ściany ?
  18. Witam. Może i banalne pytanie, ale czy cementowe tynki można bez problemu użyć w wewnątrz ? Nigdzie nie mogę znaleźć różnicy i przeznaczenia tynków cementowych vs cementowo-wapiennych. Chciałbym tak łopatologicznie, czy jest to tylko błąd w nazwie i zaprawa tynkarska cementowa to właśnie tynk cementowo-wapienny ?
  19. Witam. Naczytałem się sporo internetów i w sumie nie otrzymałem nigdzie jednoznacznej odpowiedzi. Otóż główne pytanie jak w końcu powinna wyglądać instalacja do boilera patrząc od dopływu wody - zawór odcinający - reduktor - zawór bezpieczeństwa(w tym zawór zwrotny) - boiler ? Naczytałem się dużo o naczyniach wyrównawczych które mają zapobiegać kapaniu z zaworu bezpieczeństwa - jest to konieczność? Czy zastosowanie zaworu bezpieczeństwa np. 8ba (woda w sieci 5ba) spowoduje że woda wróci do instalacji i nie trzeba martwić się o cieknącą wodę ? Np. mamy wodę w sieci 5ba i zawór 5ba - woda po nagrzaniu będzie ciekła z zaworu bezpieczeństwa - czy zastosowanie reduktora np. na 3,5b wyeliminuje problem lub wymiana zaworu na 8ba ? Jakie jest niebezpieczeństwo zastosowania zaworów bezpieczeństwa 8ba do boilera gdzie producent zaleca 6ba ?
  20. Witam. Za pomocą jakich wkrętów mogę połączyć listwy przypodłogowe PCV i MDF ze ścianą kartonowo-gipsową ? Pozdrawiam .
  21. Koncepcja : garaż ze stempli, kilku desek pokryty dookoła blacha i na dach też idzie blacha. Nieocieplony, może kiedyś, dlatego chcę to zrobić dość solidnie. Teraz jak z tą wentylacją jaką folie na dach(folie paroizolacyjną + wysoko/nisko paroprzepuszczalną )? Rozumiem że folie paroprzepuszczalną przybija sie kontrłatami tak aby miedzy blachą a łatami była szczelina wentylacyjna? Co do foli paroizolacyjnej to po prostu przybić ją do sufitu od wewnątrz? Przy podłożu zostawić jakieś wnęki aby był przepływ powietrza ? U znajomych widziałem jak ruda zaczyna szaleć w całym blaszaku, woda się skrapla na daszku, ogólnie kicha, dlatego chcę się zdecydować na tą folię. Czy dobrze kombinuje? Pozdrawiam
  22. Dobra to może inaczej, otwór pod ościeżnice robię na podstawie "wymiar drzwi z ościeżnicą" prawda ? Bo w większości poradnikach "jaki zrobić otwór pod drzwi" jest: -dla drzwi 70 robimy 76-80 cm -dla drzwi 80 robimy 86-90 cm itd. Wiem że można to zmierzyć wszystko pójść do sklepu, aczkolwiek chcę to wiedzieć.
  23. Właśnie dla drzwi 70 w opisie mam wymiar z ościeżnicą 846...
  24. Tutaj chodzi o drzwi z marketów, wiec ciężko z katalogami... np. mam drzwi pokojowe 70, a w opisie szczegółowym: Wymiary drzwi (z ościeżnicą) 84,6 cm. Wiec otwór powinienem zrobić 80 cm czy 95 cm ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...