Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Adam___

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 459
  • Rejestracja

Adam___'s Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

10

Reputacja

  1. Może takie coś : https://www.grohe.pl/pl_pl/smarthome/grohe-sense-inteligentny-czujnik-wody.html
  2. Stanęło na tym , że będą poszerzenia. Dało się jeszcze domówić. Dzięki bardzo
  3. Poszerzenie wysokości 30 cm? W tej chwili jest tak , że na chudziaku stoją dwie warstwy bloczków betonowych i dopiero na tym zaczynają się ściany z BK. Powstała jakby "wanna". No i te bloczki pod oknami proponują wywalić i zastąpić je bloczkami z BK
  4. Witam. W stanie obecnym okno balkonowe będzie stało na bloczkach fundamentowych. Jednak montażysta okien mówi , że będzie w tym miejscu przemarzało i zaleca wywalić je i zamontować bloczki z betonu komórkowego. Z zewnątrz zabezpieczyć je folią w płynie i będzie miód malina. Martwi nie , że bloczki średnio się nadają do gruntu . Co prawda nie będą miały bezpośredniego kontaktu z nim. Jakieś Wasze opinie?
  5. "Zwykły" balkon byśmy wzięli w połowie w stałym szkleniu a reszta dzielona na pół
  6. Dziura ma szerokość 3 metry. HST dzielony na pół PSK i "zwykłe" byłyby asymetryczne.
  7. Po długich bataliach i dumaniach producenta okien już wybraliśmy. Teraz został nam wybór rodzaju okna balkonowego. Okno ma mieć wymiar 3x2,4 m No i mamy dylemat co wziąć. HST - najlepsze z tej trójki , najlepiej "chodzące , jednocześnie najdroższe , będzie od strony ogrodu i brak progu może stwarzać jakieś tam kłopoty w użytkowaniu ( wlatujące liście itp ). PSK - cenowo pośrodku , jakoś nie mam przekonania do obsługi w dłuższym okresie czasu ( jak to mówi znajomy - dosyć "pieściate" ) "Zwykłe" balkonowe - najtańsze z całej trójki , jakby nie patrzeć mające najbardziej sprawdzone rozwiązania ( trochę większe okno ) , mające próg czyli mniej bałaganu w środku , z kolei zabierające miejsce w środku. Co wybrać? Jakieś rady obecnych użytkowników.
  8. Chyba źle napisałem Ocieplony będzie tylko sufit. W pas dolny - jak się to fachowo nazywa - planuję dać te 15 cm wełny. Następnie byłaby pustka powietrzna i potem na ruszt z płyt GK jakieś 20-25 cm ocieplenia. Ewentualnie jeszcze zaaplikować piankę otwartokomórkową od spodu na wełnę. Dobrze kombinuję? No i jakie wełny stosować w poszczególnych etapach
  9. No tak wychodzi. Odległość między krokwiami a docelowym sufitem to jakies 40 cm. Chciałbym żeby caly wieniec 36 cm był ponad sufitem. W warstwie ocieplenia
  10. Witam. W przekroju przestrzeń nad sufitem w naszym domu parterowym ma wyglądać następująco : Krokwie 15 ( w części 16 cm ) , poniżej pustka ok 40 cm , stelaż pod płytę GK i sufit docelowy. Między krokwie planowałem dać 15 cm wełny , zaaplikować piankę PUR otwartokomórkową ok 20 cm , między profile z płyt GK wełnę i płyta GK. Jaką wełnę dawać w poszczególnych etapach? Między krokwie wystarczy "zwykła" 0,4-0,44? Czy jakąś lepszą - 0,33-0,36? Dawać piankę czy może zamontować tam wełnę - leżącą na stelażu od płyty - grubości 20 cm? Powyżej będzie nieużytkowe poddasze - znaczy jakiś stryszek na różne "przydasię"
  11. Jeżeli się nie mylę , to Vetrex w Mazańcowicach koło Bielska ma 6 metrowe okno HS
  12. Ściana między budynkami jest do konstrukcji dachu. W domu będzie 15 cm ocieplenia między krokwie i jakieś 40 między sufitem a krokwiami. W garażu planuję dać ocieplenie między krokwie i ewentualnie jakieś 10 cm między płytę z GK a krokwi. Stryszek będzie nieocieplony.
  13. Witam. Jako , że nadszedł czas wyboru okien zastanawiamy się nad oknami znajdującymi się w ścianach szczytowych. Znajdują się one na nieużytkowym poddaszu służącym jako stryszek. Dawać podobne jak w całym domu? Trzyszybowe,ciepły montaż. Czy też dać zwykłe dwuszybowe zbliżone wyglądem do reszty okien , ze zwykłym montażem? Podobnie w garażu. Trzyszybowe czy też zwykłe dwuszybowe ? Bo ciepły parapet w garażu raczej zbędny. Garaż oddzielony od domu 10 cm styropianem
  14. Witam W tym roku nie zdążę / nie chcę zrobić docelowego pokrycia dachu z gontów. Zastanawiam się czy położyć papę podkładową i poczekać do przyszłego roku z gontem? Czy też położyć płytę OSB , na to jakąś plandekę i tak poczekać do przyszłego roku?
  15. Jako , że jesteśmy zagorzałymi przeciwnikami schodów w domu , nasz dom będzie parterowy. Po długości 23,5 w całości. Z czego 16 m mieszkalne , potem 4 m garaż i reszta wiata. Budynek jest przykryta jednym dachem Pod całością jest ława fundamentowa i dalej bloczki betonowe. Zastanawiam się czy ocieplać cały fundament? Czy tylko część mieszkalną . Ewentualnie ocieplić jeszcze garaż i zostawić wiatę bez ocieplenia. Oczywiście część mieszkalna jest oddzielona od garażu ociepleniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...