Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wielorybek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O Wielorybek

  • Urodziny 23.01.1993

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Goleniów
  • Kod pocztowy
    72-102
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wielorybek's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Teraz się zorientowałem po zdjęciach z budowy że ściany gdzie zaprawa się kruszyła miały tydzień czasu i były świeższe. Może po upływie większego czasu stwardnieje. W miejscach gdzie murowaliśmy wcześniej zaprawa była twardsza. Zastanawia mnie tylko to że gdyby zaprawa nie stwardniała to co trzeba byłoby jakoś wzmacniać fundament w wybudowanym domu? Obserwować czy nie pojawiają się jakieś mikropekniecia ścian?
  2. Gęstożebrowy, ale tak jak mówiłem nic już nie zrobię bo jesteśmy na etapie więźby. Pytanie co powinno mnie zaniepokoić co obserwować i jak ewentualnie przeciwdziałać.
  3. Mam, najpierw był wylany chudziak aby wyrównać teren, później zazbrojona ława fundamentowa na to 4 warstwy bloczka i wszystko zakończone zazbrojonym wieńcem z betonu B25. Wieniec jest spięty 14 trzpieniami z ławami Martwi mnie tylko ta warstwa murowana z bloczka. To coś zmienia?
  4. Jest strop, będzie wieniec pod więźbą dachu. Więźba tradycyjna. Prosty dach dwuspadowy kryty blachą. Dom z poddaszem użytkowym. Już niestety nic nie zbadam bo fundament zasypany. Myśli Pan że skoro mamy na tych bloczkach fundamentowych z kruchą zaprawą wylany zazbrojony wieniec to rzeczywiście on to wszystko zepnie? Jeżeli zrobimy dach i nic nie popęka to nie ma co się martwić?
  5. Zaprawa przy lekkim przejechaniu gwoździem kruszyła się. Po prostu martwię się, że jak zrobimy więźbe to ten cały ciężar zmiażdży tą słabą zaprawę.
  6. Dzień dobry, mam fundament wymurowany z bloczka betonowego 4 warstwy bloczka 3 warstwy zaprawy. Dom prostokąt z poddaszem użytkowym kryty blachodachówką. Na bloczki jest wylany zazbrojony wieniec z betonu B25. Dodatkowo z fundamentu wystaje 14 zazbrojonych trzpieni zalanych betonem. Chyba dlatego jest ich tak dużo bo początkowo dom miał być kryty dachówką betonową a będzie blacha ale do sedna. Miesiąc po wymurowaniu fundamentu zauważyłem że zaprawa się łatwo kruszy i można ją łatwo zarysować gwoździem. Rozmawiałem z budowlańcami i kierownikiem i okazało się, że pracownicy prawdopodobnie dodali za dużo piasku albo plastyfikatora do zaprawy. Kierownik mnie uspokajał, że zaprawa mimo, że krucha to bez sensu to rozbierać i, że wylaliśmy na niej już zazbrojony wieniec + mamy dużo tych betonowych słupów dzięki czemu nic się nie będzie działo. Budynek dociśnie zaprawę. Stwierdził, że skoro przy ubijaniu piasku w fundamencie i dookoła bloczki nie powypadały to nic się nie będzie działo. Jesteśmy już po wylaniu stropy i pracownicy zabierają się za więźbę więc nic z tym już nie zrobię ale nie daje mi to spokoju. Proszę bez złośliwości. Czy naprawdę nie ma co się martwić? Gdyby w przyszłości zaczęło się coś działo to istnieje metoda naprawy?
  7. Dzień dobry, Mam na oku działkę budowlaną. Droga która łączy działkę budowlaną z drogą wojewódzką jest prywatna i należy do osoby sprzedającej działkę. Od sprzedającego dowiedziałem się, że w akcie notarialnym umieścimy zapis o służebności drogi. Mam kilka pytań czy taka służebność jest bezterminowa i bezpłatna? Czy muszę umieścić taki zapis w akcie notarialnym? Dodatkowo przy działce nie ma mediów, gdybym chciał je przyłączyć czy muszę wpisać do księgi wieczystej służebność doprowadzenia sieci i dostarczania mediów na rzecz firm, które sprzedają prąd, gaz, wodę i odbierają ścieki? Czy jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...