Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ra_Ty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Ra_Ty

  • Urodziny 24.02.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    31-107
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ra_Ty's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Oczywiście zakładałem wprowadzenie koncentrycznego przewodu spalinowego i wyprowadzenie go na zewnątrz abym nie musiał powyżej połaci dachu murować komina. Generalnie wszelkie rysunki poglądowe jakie widzę zakładają albo zastosowanie koncentrycznego przewodu ze stali nierdzewnej zamontowanego w osi kotła i wyprowadzenie go bezpośrednio przez połać dachu (bez jakiejś dodatkowej izolacji) z opisem iż takie rozwiązanie stosuje się przy niewielkich odległościach, albo wprowadzenie takiego przewodu do typowego komina. Ponadto przy zastosowaniu koncentrycznego przewodu powietrzno-spalinowego i przy rekuperacji nie potrzeba budować szachtu pod wentylację grawitacyjną. Pytanie czy szacht wentylacyjny do którego wprowadzimy pojedynczą rurę to tez koncentryczny przewód powietrzno-spalinowy?
  2. W tym wypadku zakładałem możliwość skraplania się wilgoci po zewnętrznej ścianie przewodu w warstwie ocieplenia (w wełnie). Przewód taki od zaciąganego powietrza przy niskich temperaturach jest zimny. O takich rzeczach się słyszy (przynajmniej czytałem) przy wyprowadzaniu przewodu przez ścianę boczną która gdy jest nieocieplana potrafi się pocić (ocieplana zapewne w jakimś niewielkim stopniu też tylko tego nie widać?) Zakładałem że uda mi się uniknąć budowanie pełnego/typowego komina tak jak pisał wg39070. Z drugiej strony przewody stalowe wyprowadza się przez dach i zabezpiecza kołnierzem. Pytanie czy moja logika zawodzi i nie należy się tym przejmować czy jednak fachowe wykonastwo zakłada odpowiednie zabezpieczenie tego przewodu żeby nie stykał się bezpośrednio z wełną jakąś dodatkową izolacją czy też poprzez wybudowanie przewodu wentylacyjnego do samego poziomu deskowania jeżeli takowego jest stosowane...?
  3. Dzień dobry, Jeżeli przewód spalinowy wprowadzamy do szachtu wentylacyjnego w jaki sposób przechodzimy przez poszycie dachu (ocieplenie)? Czy taki szacht jest budowany do samego poziomu poszycia? Pytam dla pewności gdyż jak przypuszczam, gdyby nieizolowany termicznie przewód przechodził przez warstwę ocieplenia to na zewnętrznej ścianie w warstwie ocieplenia wykraplałaby się wilgoć od zasysanego chłodnego powietrza. Nigdzie nie znalazłem rysunków poglądowych ani informacji na ten może oczywisty temat. Wszędzie tylko kominy systemowe itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...