Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Baggio84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Baggio84

  • Urodziny 17.02.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Kod pocztowy
    20-583
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Baggio84's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. A co do innych kosztów to później gmina chce przekazać tą instalacje za twz. złotówkę a konkretniej 100 zł i od tego podatek dochodowy trzeba będzie zapłacić. Przekazanie ma być po 5 latach lub ten okres będzie przedłużony jeżeli wycena instalcji na ten czas będzie wyższa niż 100 zł. Zastanawiam się czy nie warto zakupić pompy ciepłą powietrze-woda w celu grzania wody użytkowej chyba do końca tego roku jest jeszcze jakieś dofinansowanie na te pompy.
  2. W mojej gminie wcześniej była możliwość określenia jaką moc instalacji się chce, później zostało wprowadzone ograniczenie do 3 kW tak żeby więcej osób mogło skorzystać. Program przewiduje też możliwość skorzystania z dopłąty na kolektory, pompę ciepłą lub kocioł na biopaliwo, ale nie można tego łączyć. Ja wybrałem fotowoltaike. I tu też były dwie opcje albo dopłata 80 % i instalacja zamknięta z akumulatorami albo dopłata 65 % i instalacja otwarta. Ja wybrałem otwartą ze względu na obawy co do trwałości akumulatorów. W przypadku zużycia musiałbym zakupić nowe za ok 12 tys. - takie info otrzymałem od sprzedawców. Moje wątpliwości budzi właśnie to oddawanie prądu do sieci. Nie wiem czy po wejściu nowej ustawy ten zwrot 0,7 za wyprodukowany 1 kW będzie dotyczył też osób które mają instalacje z dofinansowania, bo z tego co wiem wcześniejsza ustawa miała wprowadzić kwoty gwarantowane tylko dla osób które same zakupiły instalacje bez dotacji. Może ktoś zna szczegóły jak to teraz będzie?
  3. Witam Potrzebuję porady od kogoś kto ma już instalację lub kalkulował opłacalność takiej inwestycji. Mam możliwość przystąpienia do projektu dofinansowania instalacji fotowoltaicznej w mojej gminie. Wartość instalacji (12 paneli - 3kW) z montażem jest wyceniana na 15 000 z czego ja płacę podatek Vat 8% czyli 1200 oraz 35 % wartości netto co łącznie daje 6450. przez 5 lat instalacja jest własnością gminy, która ponosi koszty jej serwisu. Ja mogę oddawać nadwyżki do sieci. Pytanie czy na takich warunkach jest to korzystne? czy warto w to wchodzić? Czy do takiej instalacji sensowne jest włączenie jakiegoś podgrzewacza wody użytkowej? proszę o poradę. Z góry dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...