Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

boro69

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

boro69's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Umowa obejmowała stolarkę plus montaż okien. To firma montażowa montowała parapety zewnętrzne i jak się domyślam również powinna je doszczelnić. Nie mam pojęcia którędy woda przelała się do wnętrza mieszkania. Wypłynęła na podłodze pod parapetem wewnętrznym więc wnioskuję, że popłynęła miedzy murem a zabudową g-k pod parapetem ponieważ nie zalała zabudowy z płyt g-k.
  2. Witam. Niedawno w remontowanym mieszkaniu zamontowałem nowe okna od konkurencji. Po burzy okazało się, że w mieszkaniu na wylewce mam plamy z wody, która dostaje się od zewnątrz i ścieka pod parapetem wewnętrznym między ścianą a płytą g-k zamontowaną pod parapetem. Wezwałem firmę montującą okna na reklamację. Okazało się, że to moja wina ponieważ nie zabezpieczyłem powstałych po montażu okien szczelin od strony zewnętrznej miedzy ramą okna a dociepleniem ściany zewnętrznej. Na moje stwierdzenie, że przecież profil jest osadzany na piance i w związku z tym mimo wszystko woda nie powinna dostawać się do mieszkania odpowiedziano, że pianka nie jest wodoszczelna, woda zawsze znajdzie sobie jakieś ujście, a wina leży po mojej stronie ponieważ nie obrobiłem szczelin między ramą okna a dociepleniem zewnętrznym. Czy to prawda?
  3. W poprzednim poście wstawiłem nowe zdjęcia z pomiarów, tym razem chyba prawidłowo zrobionych. Prześwity miedzy łatą a powierzchnią wylewki w najniższych punktach wynoszą między 4-5,5 mm - mierzone klinem z podziałką milimetrową. Chcę na podłodze położyć panele, ale żadna firma przy takich prześwitach nie da gwarancji na montaż. Według ich wymogów prześwity nie mogą przekraczać 2 mm na 1 m lub 2 mm na 2 m łacie w zależności od firmy. Producenci paneli również zakładają maksymalne prześwity 2 mm na 1 m. Czy jak dam podkład pod panele 5 mm to będzie ok czy podkład nic nie da?
  4. Witam. Zleciłem położenie wylewki samopoziomującej jako wyrównanie powierzchni pod posadzkę. "Fachowcy" zrobili ją w taki sposób, że pod łatą tworzą się niecki, a prześwity miedzy między 2 m łatą a powierzchnią wylewki mają od 4-5,5 mm. W związku z tym mam pytanie jak można to wyrównać w najprostszy i najtańszy sposób? Położyć nową cienką warstwę wylewki, wyszlifować starą czy wyrównać te niecki jakąś zaprawą?
  5. Sprawdzone łatą 2 m. Zdjęcia do wglądu. Do dokładnego pomiaru powinienem mieć klin z podziałką milimetrową, ale w każdym razie w te prześwity między podłogą a łatą wchodzi 4-5 wieszaków ES położonych na sobie na płasko.
  6. A jak mam ją sprawdzić?
  7. Witam. Czy może ktoś mi wytłumaczyć na chłopski rozum jak sprawdzić poprawność wykonania wylewki samopoziomującej? Mam wylaną wylewkę materiałem Weber.floor plus. Czytałem, że prawidłowość wykonania wylewki polega na przyłożeniu łaty 2m i odchylenia powierzchni podkładu od płaszczyzny poziomej nie powinny przekraczać 2 mm długości łaty i 5 mm na całej długości lub szerokości pomieszczenia. Czytałem również że odchylenie od poziomu na poziomnicy położonej w dowolnym miejscu nie mogą przekraczać 1mm/1m. Czy tutaj chodzi o prześwity między powierzchnią poziomnicy a powierzchnią wylewki? U mnie wygląda to następująco. Przykładam poziomnicę 1 m lub 1,5 m równolegle do ściany i mimo, że poziom jest zachowany to w niektórych miejscach prześwit miedzy poziomnicą a wylewką jest większy. Natomiast jeśli przyłożę poziomnicę 1m prostopadle do ściany to poziom zjeżdża i aby go wyrównać muszę pod jeden koniec poziomnicy podłożyć 1 cm żeby pokazała poziom. Jednym słowem w zależności od sposobu przyłożenia poziomnicy albo mam poziom i wtedy prześwity w niektórych miejscach są większe niż 2 mm albo nie mam prześwitów, ale nie mam poziomu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...