
empiet
Użytkownicy-
Liczba zawartości
23 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Białystok
-
Województwo
podlaskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
empiet's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Cześć, mam pytanie - czy ktoś z was miał jakąkolwiek styczność z deską bambusową z Castoramy? Chodzi konkretnie o to: https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drewno-i-drewnopodobne/podlogi-drewniane/drewno-lite/parkiet/parkiet-bambus-ciemny-horyzontalny-15-x-96-x-960-mm.html Cena dosyć atrakcyjna, wygląda też fajnie, ale jak z jakością? Ma ktoś w domu? Ktoś montował?
-
Cześć, Chcę wykończyć strop drewniany, który przypomina teraz jeden wielki ruszt. Na górze będzie poddasze użytkowe. Mój plan to, od dołu: Płyta kartongips (oddzielać pianką dylatacyjną od sciany?) Stelaż z profili kapeluszowych (zależy mi na centymetrach, więc nie za bardzo chcę brać te na wieszakach) Folia paroizolacyjna Wełna między belki stropowe Folia paroizolacyjna Płyta osb 22mm x2 (oddzielać pianką dylatacyjną od sciany?) Czy dobrze rozumuję, że folię trzeba dać z dwóch stron wełny? Dodam, że na górze będzie łazienka, na dole w jednym miejscu też. A może w ogóle z profili zrezygnować i od razu do belek? Tak to u mnie wygląda: Z góry dzięki za porady
- 2 odpowiedzi
-
- dobrze
- drewnianego
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Mokre drewno na więźbę/podparcie
empiet odpowiedział empiet → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Właśnie chodzi o to, że drewno zostanie zaraz zabudowane ociepleniem i kartongipsem.- 3 odpowiedzi
-
Cześć, mam do was pytanie. Czy mogę wziąć drewno mokre, niewysuszone do zrobienia wzmocnienia kalenicy, kleszcze, miecze i słupy do podparcia dachu? Czy musi być koniecznie suche? Mam dwa tygodnie na skombinowanie drewna bo potem przychodzi ekipa, a tartaki w pobliżu mnie mają najbliższe terminy na suche drewno na np. początek września. Mokre od ręki. Pomóżcie!
- 3 odpowiedzi
-
Cześć, mam dylemat - czy pralkę upychać na dole domu w niewielkiej łazience czy mogę ją spokojnie wstawić do o wiele większej łazienki na poddaszu? Problem taki, że strop jest drewniany. Długie dechy są co ok. 50 cm, małe poprzeczki co ok. 1 m. Taka kratownica jakby. Pytanie brzmi - czy gdy pralka będzie wirować to nie będzie mi niosło się dudnienie po całym domu? Jednak wytwarza wibracje podczas prania. Plan zakłada zaizolowanie stropu wełną 15 cm albo i grubiej (wysokość dech to jak dobrze pamiętam 25 cm), na do 2x OSB 20 mm. Chętnie posłucham osób, które mają jakieś doświadczenie ze stropem drewnianym. Nie pytajcie jednak dlaczego wcześniej tego nie przemyślałem - dom budowałem nie ja, projekt też nie był mój.
-
Cześć, mam problem taki jak w temacie. Chcę zabudować wiatrołap, zamurować jedno okno, wyciąć otwór na schody (drewniany strop + podparcie go słupem), wyburzyć ścianę nośną i w jej miejsce dać podciąg (żelbetowy, 40 cm wysokości) oraz podeprzeć dach czterema słupami. Kto mógłby coś takiego zrobić? jaki fachowiec się czymś takim zajmuje? Mam na to projekt.
-
Póki co jestem na etapie tego, że całość będzie skuwana, a jeszcze czy będę kopać głębiej - pomyślę. Być może uda mi się tam wcisnąć 2x5 cm styropian. Jeździłem po sklepach, zaproponowali mi w jednym podłogowy aquatherm grafitowy, lambda 0,031. Przy grubości 5 cm wychodziło ok. 12 zł za m2. Płyta pir była dużo droższa bo aż 60 zł/m2 też przy 5 cm. Ogrzewanie będzie kotłem kondensacyjnym (taka lodówka od Vaillanta, zbiornik 90l). Rozprowadzanie hydrauliki dopiero przede mną.
-
Hej, muszę wykończyć strop drewniany (mieszkalne poddasze). Według projektu mam od góry: płyta osb 20 mm, 5 cm wełny rockton, 20 mm osb, 15 cm wełna między belkami stropowymi, sufit podwieszany z płyt kg. Z czego zrobić ruszt pod te płyty kg? Metalowe (profile? jakie?) czy drewniane? Czy metalowe muszą być jakoś*przymocowane do ścian? Czym zrobić dylatacje*przy tych osb i przy rusztach? zrobienie takie stropu nie wygląda na jakoś*specjalnie skomplikowane, więc w miarę możliwości chciałbym to sam zrobić.
-
Do gruntu. Sciany będą ocieplone na 20 cm, fundamenty też.
-
Ok, czyli wymiana podłogi to jedna z opcji. A czy jest jakaś inna możliwość, która w chociażby jakimś stopniu zmniejszy straty ciepła, ale nie będzie wymagała takiej ingerencji?
-
A jeśli wymienić 5 cm styro na 5 cm pir? Czy to nie byłby jakiś kompromis? 5 cm pir to ile gdzieś zwykłego styropianu i ile to w ogóle kosztuje? Nie chodzi o to, że za drogo, ale myślę słusznie boję się takiej jednak poważnej ingerencji w budynek.
-
Boję się, że przy wymianie podłogi (pod folią jest chyba beton) coś mi się rozjedzie albo zacznie pękać - szczególnie jak wypełnienie będzie ubijane maszynowo. A czy jakimś rozwiązaniem nie jest wymiana tego styropianiu na 10 cm i od razu wylewka samopoziomująca? Wtedy wysokościowo wyszłoby na jedno bo beton który przykrywa teraz styropian ma 5 cm.
-
Hej, Jestem na etapie wykańczania domu z 2001 roku w stanie surowym zamkniętym, który dostałem w spadku. Mam dylemat jeśli chodzi o podłogę na gruncie. Nie jestem do końca pewny, jaka jest jej konstrukcja, więc zrobiłem małą odkrywkę. Wychodzi na to, że od góry jest 5 cm betonu i 5 cm styropianu. Potem folia, której już nie przebijałem. Martwi mnie to słabe docieplenie. Zdaniem architekta (konieczny projekt zamienny) najlepiej będzie to zostawić i mocno docieplić fundamenty (jeszcze są gołe) aż do ich końca. Szukam póki co kierownika budowy i ten co ostatnio pytałem powiedział, że można dołożyć z 5 cm styropianu na to co jest plus wylewka albo zerwać i od nowa ułożyć styropian. Problem jest taki, że pomieszczenia na dole i tak nie są specjalnie wysokie bo 2,65, a strop drewniany więc dojdzie jeszcze sufit podwieszany gk. I jeszcze wylewka samopoziomująca bo teraz podłoga nie jest idealnie równa. Co zrobić w takiej sytuacji?
-
Dziękuje*za odpowiedzi. Będę się kontaktować z kierownikiem budowy. Czyli nie ma za bardzo szansy, żeby pozbyć się tych podpór? Bo nie ukrywam, że to mocno zaburza pomysł na urządzenie poddasza... Sam w żadnym razie nie mam zamiaru tego robić - wiadoma sprawa.
-
Nie jest szczęśliwy? Tzn? Chyba odebrał - jest wpis w dzienniku budowy, że wykonano strop nad parterem (drewniany), więźbę dachową i przykryto blachodachówką. Przekrój wygląda na projekcie tak jak poniżej, ale jest małe "ale". Budynek projektowano jako parterowy z piwnicą, ale z piwnicy zrezygnowano i podwyższono ścianę kolankową do zrobienia poddasza użytkowego (jest wpis w dzienniku budowy, na przekroju w projekcie ołówkiem naniesiono zmiany, strop przystosowano do zmiany). Jętek nie ma w ogóle zamontowanych, jeśli dobrze widzę. Nie wiem czy to istotne, ale projekt jest z 2001 roku.