Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

k__krzycho

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez k__krzycho

  1. Witam wszystkich. Mój domek będzie miał około 100m kwadratowych. 50 metrów na dole i na poddaszu użytkowym 50m. Chciałbym tylko na dole założyć ogrzewanie foliami elektrycznymi na podczerwień w podłodze, a na poddaszu nie byłoby ogrzewania. Ponieważ będzie to domek letniskowy w którym będzie również kominek, chodzi mi o to aby folie grzały domek głównie podczas naszej nieobecności aby utrzymać w nim temperaturę na poziomie około 18 stopni. Kiedy ja będę w domku i będzie potrzeba dogrzania to będę palił w kominku. Domek będzie miał ściany z drewna konsrt. 4x15 i płytą OSB 12mm, ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu wełną 150mm, ścian działowych i stropu wełną 100mm. Myślicie, że folia grzewcza ma rację bytu w takim domku? Będę wdzięczny za kontakt na privie z kimś kto ma juz ogrzewanie folią.
  2. Ktoś już odpowiadał na to pytanie ale zadam je jeszcze raz z uwagi na upływający czas i zmieniające się cały czas technologie. Stawiam domek letniskowy. W domku tym będę przebywał głownie latem. Można powiedzieć że od października do kwietnia z domku nie będzie nas i nie będziemy korzystali z niego. Mam w związku z tym pytanie, czy w takim przypadku oczyszczalnia przydomowa ma prawo bytu, czy lepiej zdecydować się na szambo. Podzielcie się swoimi doświadczeniami Pozdrawiam
  3. Witam wszystkich. Jestem tu nowy wiec proszę jak coś o wyrozumiałość. Kupiłem działkę budowlaną i chciałbym na niej coś postawić. Nie wiem jeszcze dokładnie kiedy ale.... No własnie. Chciałbym postawić w tym roku fundamenty a w przyszłym stawiać domek, a na 3 rok wykończenie robić. Taki terminarz jest podyktowany wieloma względami. I teraz mam pytanie. 1. Czy prąd budowlany mogę mieć tylko na jakiś czas? Czy mogę mieć nawet 5 lat jeśli płacę za niego. 2. Jaka może być orientacyjnie zupełnie opłata za samo to ze prąd jest. Chodzi mi o to, że np. jak nie bedzie nic na działce robione przez pół roku to z jakimi opłatami muszę się liczyć. Wiem, że to różnie bywa w przypadku różnych dostawców prądu, ale jak było w Waszym przypadku. Pozdrawiam
  4. Witam wszystkich. Mam pytanie z podobnej "beczki". Chce postawić blaszak o wymiarach 5m x 3m na działce. W blaszaku będę czasem zostawiał auto osobowe, ale głownie ma służyć do przechowywania maleli i maszyn ogrodniczych . I mam w związku z tym kilka pytań. Mój plan jest póki co taki: Wyznaczyć prostokąt o wymiarach 5,2m x 3,2m. Nie dysponuję koparką, wiec samodzielnie wykopię (wybiorę) około 15 cm ziemi. Zrobię szalunek na wyznaczony prostokąt tak aby wystawał 5 cm nad powierzchnię ziemi. Deski szalunku wypoziomuję aby łatwiej rozpracować beton do poziomu. I teraz mam pytanie. 1. Czy wylewka o grubości 20 cm bedzie wystarczająca? 2. Czy bedzie potrzebna jakaś izolacja, dylatacja, ewentualnie zbrojenie tej wylewki. 2. Nie dysponuję również gruzem wiec chcę wylewkę lać bezpośrednio na ziemię. Czy mogę tak zrobić?
  5. Ja również zabieram się na wakacjach do grodzenia (prowizorycznego) działki. Mam słupki sosnowe i świerkowe 10-12cm są nieokorowane. Chce wkopać je na około 60-70 cm, a paliki rozmieścić co 2 m. I w tym miejscu mam 2 pytania: 1. Czy okorować słupki w całości? Czy tylko to co w ziemi, czy w ogóle odpuścić sobie korowanie? 2. Czy słupki zaostrzyć i dobić młotem? Czy jeśli będą wkopane na 60-70 cm to nie ma potrzeby ostrzyc ich i wbijać?
  6. Podepnę się pod temat. A jak uważacie? Czy słupki trzeba ostrzyć czy nie koniecznie? Będę grodził niebawem swoją działkę i wydaje mi się ze to nie ma większego znaczenia jeśli się wkopie np. na 60 cm, Jak myslicie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...