Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rybka13

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rybka13

  1. Kolega stos ma rację. Z tego co piszesz o na żadnej fazie nie przekraczasz 3.68kW. Jeżeli masz wszystko na schemacie dobrze rozrysowane to najwyraźniej pracownik PGE nie rozumie tego albo jest niedouczony w przepisach. Chrislublin odbierz PW
  2. Witam. Powoli kompletuję elementy na konstrukcję na gruncie. Konstrukcja dwupodporowa pod 12 lub 14 paneli 2 rzędy pionowo O ile podpory pionowe(ceownik 100x45x4) i profile skośne mam w miare ogarnięte o tyle profile pod panelami chcialbym mieć juz jakies bardziej "systemowe" np profil aluminiowy 40x40mm https://lh3.googleusercontent.com/proxy/gz9DDnClifUjLzO26xLBqm5TKlHVertUYuMnmj9YkhGfVDYqofoC9TzZVeLZx9Wr3eL6mMp_TN2aN43zbuxz44m-Unz68FIVPs_v6A-z8KfLhKayc5pmtr-e1w3pFFTm Mam pytanie co ile nalezy podeprzec taki profil?? Z dostepnej ilosc materialu wychodzi mi ze podpory pionowe beda co 156cm . Jeżeli nie taki to jaki inny proponujecie?
  3. Za mało danych niestety ale najprawdopodobnie racje ma vr5. Coraz więcej i coraz czesciej prosumenci beda mieli takie wlasnie resety inwerterów. U mnie w gniazdku srednio 244V bardzo rzadko schodzi poniżej 240V, wczoraj skakało pod 250 okolo 13.00 (watomierz orno wpiety w gniazdko caly czas) ladna pogoda . Sasiad uruchomil 4 dni temu swoją mikro instalacje.... i chyba mu się ze trzy razy falownik zresetowal z tego co na wykresie mi pokazywal... I tak sie zastanawiam jak ja doloze jeszcze swoje 4kVp i w okolicy na tym trafo jeszcze pare instalacji przybedzie to mogą być niezłe jaja..
  4. O ja cię..... To przecież Growatt i pełno takich w programach dotowanych było montowanych i odebranych na terenie PGE a tu tu jakiemuś fircykowi nie pasuje....
  5. Dziękuje za zainteresowanie tematem. Popraw montaż okna - rozumiem, ze chodzi o to żeby zdemontowac okno od góry przez dekarzy i zamontowac ponownie i poprawnie czy o to żeby zdemontowac zabudowe g-k od wewnatrz, docieplic wełną oraz poprawic paroizolację zgodnie ze sztuką (jezeli byla źle zrobiona) czy jedno i drugie razem? Wentylacja: jest kratka wentylacyjna fi 100mm do WG oraz dodatkowo dolozylem anemostat w suficie i kanał fi 100mm z wentylatorem wyd. ok60m3/h, który włacza sie razem ze swiatłem w łazience. Nie ma wanny, jest kabina przysznicowa. Czy dołozenie grzejnika łazienkowego, drabinki 900x600(taka by sie zmiescila ) pod tym oknem coś, cokolwiek by pomogło?
  6. Witam. Planujemy wymiane okna dachowego w łazience. Okno od strony wschodniej. Powód: mała termoizolacyjność, ciągłe skraplanie się pary od wewnatrz w okresie wrzesien-marzec. Nie wiem jakiego producenta jest aktualne okno, z tabliczki odczytalem tylko 78/120 (rozmiar?) thermo plus i nr serwisu(nie mozna sie dodzwonic, nr nieaktywny) Chcielibyśmy dokonac wymiany przy jak najmniejsze "dezintegracji" obecnej zabudowy g-k od wewnatrz ale czy to jest w ogole mozliwe? Jakiego okna powinniśmy szukać? Rozumiem, że najlepsze byłoby z PCV i z pakietem trzyszybowym? Dach pokryty blachodachówką. Czy ktoś z Was kiedykolwiek dokonywał tego typu"modernizacji" i czy przyniosła zamierzone efekty?
  7. Spaliny sa wypychane przez wentylator( w kotłach kondensacyjnych i turbo) i niektóre modele moga miec przewod spalinowy 60/100 nawet i 15 metrów.
  8. A ja sie zapytam kolego czy Ty remontujesz to poddasze (tzn sa już grzejniki, elektryka itp) czy wykanczasz ze stanu surowego zamknietego? Czy chcesz tam mieć tylko grzejniki czy tez troche podlogówki czy samą podłogówke? Czy budynek jest już podłączony do sieci gazowej czy dopiero masz taki zamiar podłączyć?
  9. Czyżbyś zamontował zawór bezpieczenstwa szeregowo "dosłownie" tak jak jest narysowane na schemacie ???????????
  10. Witam. Usytuowanie domu sciana szczytową w kierunku południowym. Dlaczego komicznie? Tak naprawdę nie wiadomo jeszcze jaki będzie poziom dofinansowania, może być 80% a moze 45%.
  11. Witam. Gmina w której mieszkam właśnie prowadzi nabór wniosków na dofinansowanie miedzy innnymi paneli fotowoltaicznych. Poziom dofinansowania do 85%. Zastanawiam się czy złożyc wniosek. Podam kilka danych,moze coś doradzicie: 1. Zuzycie prądu od 14.08.2015 - 08.02.2016 to 1822 kWh (jak znajde nastepny rachunek to podam ale raczej bedzie nieco wieksze) 2.Taryfa G11 zab. 25A moc 12,00Kw 3. Poziom dofinansowania: 4. Ogrzewanie domu mam na gaz, zasobnik na wypadek W wyposażyłem w grzałkę 2kW. Zastanawiam się, poniewaz nie bede miał zadnego wpływu na dobór urzadzeń, a po pieciu latach instalacja cała przechodzi na własciciela(serwis etc etc) Czy moglibyscie oczacować jaka moc paneli mi potrzebna/bedzie najlepsza? Nie wiem czy bedzie mozliwośc zainstalowania na dachy budynku mieszkalnego( chyba ze miedzy balkonem a tarasem)zakładam ze na budynku gospodarczym czyli wklad własny większy. Z góry dziekuję za odpowiedzi.
  12. Dużo pytań, mało danych. Wiemy tylko ze to kocioł turbo. Wiemy też ze mieszkaja dwie rodziny jedna na dole druga na gorze i jednym jest cieplej drugim zimniej( tak domniemam) a sterownik jest jeden ale nie wiemy gdzie czy na dole czy na gorze? Nie wiemy też czy ogrzewanie "wychodzi za drogo"czy w chałupie jest za cieplo czy za zimno? I jak to duza chałupa? Pytania o wietrzeniu traktujemyz przymruzeniem oka:D
  13. Joni987 jeżeli chodzi o Twój problem z C.w.u. to na moje oko problem tkwi w oporniku ( pierwszy od prawej na trzeciej fotce) wypnij go a powinien być efekt. Poza tym gdzie masz wpietą sonde NTC zasobnika?
  14. Do wyboru do koloru http://www.komin-expert.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=88 tylko nie wiem czy wejdzie do takiego całe drzewo...
  15. To mi wygląda na "cyrkulację grawitacyjną":p
  16. Jaki to kocioł? Atmosferyk, turbo, kondensat? Jezeli był sprawny przed zdemontowaniem to raczej nic nie powinno mu sie stać. Czym ogrzewaleś wcześniej i jaką temperaturę miał czynnik grzewczy wypuszczany na grzejniki?
  17. Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś ma u siebie taki wkład kominowy oczywiście do kotła kondensacyjnego? Producenci kotłów mają w ofercie, jest też kilku producentów innych. Mają certyfikaty, aprobaty na temp spalin nawet do 120*C Mój kocioł w kat.ma temp. max. spalin 61*C po kilku latach niech by miał nawet 80*C. Zastanawiam się nad takim wkładem fi60 lub fi 80 tylko do spalin bo szachcie jest juz nierdzewka fi 130. Czy warto i dlaczego lub dlaczego nie warto? PS Stan "prawno-odbiorczo-kominiarski" jest mi znany.
  18. Witam. Ciagle brak jednoznacznego wyboru:( Stanęło pomiedzy: 1. Ecocondens Gold lub Gold Plus 20kW 2. Victrix 20 xTT 20kW Cenowo wychodza podobnie. Instalator wieksze doswiadczenie ma w montowaniu termetów. Doradzi ktoś? Pozdr
  19. Podbijam pytanie sony87 o victrixa 20 tt tez jestem zainteresowany...
  20. rybka13

    Piec, Jaki Wybrac

    Ile m3 gazu spalałes przez okres zimowy? Jaka temp. miałeś na wyjsciu ze starego kotla? Tych informacji jeszcze potrzeba aby cokolwiek stwierdzic czy tu kondensat jest dobrym wyborem...
  21. Witam. Dziękuję Mareks77 za zainteresowanie tematem. Postaram sie przytoczyc troszke wiecej danych: 1. Tutaj link do wyniku ze strony cieplowłaściwe:http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1gmp 2. Aktualny kocioł gazowy na tabliczce znamionowej ma podaną moc 23kW rok prod 1994 i jest to kociołz tzw "świeczką" Mimo poszukiwań nie udało mi się dowiedzieć jaką w przybliżeniu sprawność miały takie właśnie kotły( 60-70%???) Temperatura zasilania nigdy nie przekraczała 55'C najczęściej 45-50'C - tak ze chyba pod kondensat podejdzie.
  22. Witam. Czeka mnie wymiana starego kotła gazowego z otwarta komora spalania na coś nowszego. A więc po kolei: Powierzchnia ogrzewana: 200m2(parter+poddasze) Instalacja: 100% grzejniki (na dole aluminiowe, poddasze stalowe plytowe) obieg zamkniety, rury miedziane spadki porobione tak ze grawitacyjnie szła wspomagana czasami pompa obiegową. Kotłownia w piwnicy. Zapotrzebowanie: z wyliczen na stronie "cieplo wlasciwe" wyszlo mi 11kW maksymalne natomiast 5,6kW przeciętne. Zużycie gazu za ostatnie trzy sezony wahalo sie w granicach 1940 do 2150m3 gazu za okres październik-kwiecień tylko na cele ogrzewania. Ciepła woda: bedzie 200l, osobny wolnostojący pionowy. Zależy mi na wiekszej oszczedności gazu jak i na normalnej bezawaryjnej pracy kotła. Najlepiej pasował by mi kocioł kondensacyjny stojący jednofunkcyjny. Tzw "lodówki" nie biorę pod uwagę z uwagi na ceny i poj. zbiornika c.w.u. w tychże. Czy komuś nasuwa się jakaś propozycja w tym konkretnym przypadku? Pyt.2: Dlaczego kotły stojace kondensacyjne są 30-40% droższe od porównywalnych( moc, sprawność) kotłów wiszących? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...