Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

interloper

Banned Users
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez interloper

  1. Zdecydowanie wybrałbym PC powietrze-woda. Aktualnie wydatek nie musi być już duży - można znaleźć fajne oferty, a wybierając PC zachowasz podobne koszty ogrzewania. Miałem ten sam dylemat w starym domu z kotłownią na ekogroszek. Jedna ważna rzecz - skoro masz już kotłownie z instalacją i kominem, to może warto wstawić tam np jakiegoś małego olejaka jako suplementację dla PC przy niskich temperaturach? Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Wyniosło mnie to dodatkowe 5 koła, ale w obliczu całej inwestycji, nie jest to jakaś piorunująca kwota. Trzeba jeszcze dobrać odpowiednią automatykę. Dzięki temu grzałka nie chodzi w ogóle i za prąd płacę tyle samo w październiku i w lutym. Pozdrawiam.
  2. hudy8 - Pytanie jakie masz wymagania. Jeśli chcesz coś uniwersalnego - tzn coś co zasili ci 3-fazową betoniarkę i jednocześnie dużą szlifierkę, to będzie problem w tym zakresie finansowym. Pamiętam jak to przerabiałem. Agregaty 3-fazowe mają dzielony prąd na gniazdach 220v, więc muszą mieć dużą moc całkowitą, żeby uciągnąć coś więcej niż radio na budowie... W cenie 1500-2000 mogę polecić Makitsu 6500GW (3-fazowy, 5.5kW). Ma 3 gniazda 220v więc spokojnie zasila boscha i inne rzeczy, a jednocześnie daje radę z betoniarką 3-fazową 2.2kW i hydroforem 1.5kW. Też go kupiłem na budowę, rok temu i ciągnie na razie bez problemu. Budujemy równolegle z sąsiadami i większość z nich miała już niezłe hece z agregatami z marketów. Niby gwarancja itp, ale jeden musiał już dwa razy jeździć, oddawać do serwisu i wymieniać na nowy(!). Ja nie miałem takich akcji, a w razie czego na rok mam door-to- door. Problemem jest waga - weź więc pod uwagę dostępność gwarancji door-to-door przy wyborze. Mocny agregat będzie ważył z 80kg i ciężko go tak po prostu zawieźć lub wysłać do serwisu (tylko paleta). Alternatywą byłaby też jakaś używana Honda, ale trzeba dobrze poszukać. Jeden z sąsiadów odkupił Hondę z wypożyczalni za 1200zł. Miała podobno ponad 2000h przepracowanych a chodzi bez zarzutu do dzisiaj...
  3. Raczej bym tego nie robił - ale moja zasada - zapytać w takiej sytuacji serwis Makitsu. Niby oba oleje to półsyntetyki, ale będą pewnie miały inną klasę lepkości i nie powinno się ich mieszać. Myślę, że lepiej po prostu wymienić olej, jeśli już jest konieczność dolania i trzeba się nad sprawą "pochylić". Ostatecznie to tak niewielka ilość, że i tak trzeba kupić 1L - pytanie tylko ile z niego zostanie. W moim agregacie 6500GW wchodzi prawie litr. ale to i tak koszt około 20zł. Pozdrawiam.
  4. stefan_kozminski - wymienialem juz 2 razy - pierwszy raz od razu po zakupie (tzn po kilku godzinach), a drugi po około 50-70h (trudno ocenić - nie zapisywałem godzin pracy). Pytałem w serwisie - można wymieniać co około 50-100h, w zależności od użytkowania. Ewentualnie co około 6 miesięcy. Przy okazji mała uwaga - instrukcja na stronie zawiera błąd - wskazany olej to 10W-40 (półsyntetyk), a nie 10W-30. Pozdrawiam.
  5. Dziękuję kamil2k3 - dzwoniłem do serwisu Makitsu i przysłali mi filtr bez problemu. Kosztował grosze. Olej zmieniłem sam - miałem problem, bo trzeba podnieść agregat, żeby spuścić stary, ale dałem radę. Przy okazji porada dla wszystkich zmieniających olej - najlepiej rozgrzać najpierw trochę agregat - olej wtedy lepiej schodzi (wiem, że to banał, ale za pierwszym razem jakoś na to nie wpadłem... )
  6. Witajcie, nadszedł chyba moment wymiany filtra powietrza w moim agregacie. Przepracował już ponad 50h na budowie i sądzę, że przy okazji wymiany oleju trzeba by też wymienić filtr, bo wiadomo - na budowie pył i kurz. Gdzie kupujecie filtry do agregatów? Pytałem w hiperach budowlanych i w serwisie kosiarek, ale nigdzie nie mają. Można ewentualnie samemu coś wykombinować (tzn dociąć z dużego filtra - zdarzało mi się tak robić jak nie mogłem dostać filtra kabinowego w aucie... ), ale najlepiej by było użyć dopasowanego filtra. Z góry dziękuję za wszelkie porady! Pozdrawiam!
  7. Kamil2k3 - a jaki olej używasz. Ja mam Makitsu 6500GW i wymieniłem olej raz, po 10h pracy - zgodnie ze wskazówkami sprzedawcy. Użyłem oleju orlen. Teraz minęło już pewnie około 50h albo lepiej, agregat dostaje mocno w tyłek i myślę o kolejnej wymianie. Tak jak napisałeś, wydaje mi się że lepiej zainwestować 20-30zł w olej (wchodzi około litr) niż zarżnąć agregat, bo póki co daje radę lepiej niż się spodziewałem (sąsiad na budowie obok w tym czasie już 2 razy zmieniał agregat... ) A co do filtra powietrza to gdzie można taki kupić? Na budowie pył i piach, więc pewnie dobrze by było to zrobić... Z góry dzięki za poradę!
  8. Jaki olej używacie przy wymianie i jak często go wymieniacie? Też mam Makitsu i pierwszy olej wymieniłem po około 10h pracy, a potem agregat pracował długo na budowie. Myślę, że około 50h albo lepiej. Do pierwszej wymiany użyłem orlen 10w40. Producent zaleca po prostu 10w40, bez wskazania producenta i klasy lepkości, ale może to nie ma znaczenia? Agregat spisuje się bardzo dobrze, więc nie chciałbym go "zarżnąć"... Jest jeszcze dużo do zrobienia na placu zanim będzie prąd Mój model to 3-fazowy Makitsu 6500GW. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...