Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mercii85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mercii85

  1. Dziękuje, Sprawdzę to napewno. Pzzez duzy strych idą rury z odpowietrzeniem. Zastanawiające jest tylko że nad garderobą na mały stryszku nie ma żadnych rur ani kominków:(
  2. Witam Drodzy forumowicze mam problem i mam wielką nadzieję że ktoś nakieruje mnie na rozwiązanie. Opis sytuacji. Dom wybudowany 2 lata temu. Z użytkowym poddaszem z zagospodarowanym stryszkiem (a dokładniej dwoma niezależnymi - nad cześcią domu z garazęm oraz sypialnia oraz drugi na resztą domu). Ocieplony styropianem 20 cm. Skosy oraz strop nad poddaszem użytkowym wełna Rockwool. Pełne deskowania dachu. Dachówka betonowa. Połacie dachu skierowane na północ i południe. Wentylacja mechaniczna. Ocieplenie skosów 30 cm wełny w dwóch warstwach. Szczelina wentylacyjna pod deskowaniem. Stryszek 20 cm wełny w jednej warstwie.. Na to tylko folia. Wentylacja stryszków - otwór w ścianie szczytowej stryszku na garazem, otwór pomiędzy stryszkami, otwór w kanale wetylacyjnym komina który przechodzi przez główny strych ) Problem : Od czasu do czasu (chyba w momencie zmiany temperatur albo deszczu - to jest zupełnie losowe) w pomieszczeniu na garażem , w garderobie obok sypialni gdzie znajduje się właz na mały stryszek śmierdzi tak jakby mokrą sierścią, coś podobnego do uryny. Taki sam zapach jest wyczuwalny na głównym strychu oraz stryszku na garderobą. Jest to bardzo nieprzyjemne i znika po jakimś czasie. Garderoba znajduje się pod południową połacią dachu. W sypialnie która jest od strony północnej ten zapach nie jest wyczuwalny. Sprawdziłem czy wełna jest mokra od strony deskowania. W miejscach które sprawdzałem nie ma ani grama wilgoci. NIe ma także śladu żadnego zwierzęcia Dołożyłem kilka otwórów wentylacyjnych w podbitce aby była lepsza wentylacja wełny od strony deskowania. Testowałem także zakrywanie otworów wentylacyjnych na stryszkach - wydawało mi się że tworzyło się tam podciśnienie i wtłaczało ten zapach do pomieszczeń. - bez rezultatu. Po powąchaniu wełny na strychy raczej nie czuć od niej tego zapachu a jednak w cały pomieszczeniu jest śmierdzący zapach. Gdzie szukać przyczyny? Wprowadzić lepszą wentylację na stryszkach? Zdjąć warstwę izolacji ze skosów na stryszkach? Z góry dziękuje za każdą wskazówkę.
  3. Brakuje na pergole 12-15 tys. Na namiot starczy:)
  4. Ot "dedykowane" środki Spróbuj zwilżonym ręcznikiem papierowym, dotkinij delikatnie takim popiołu z drewna i przetrzyj szybę. Spróbuję. Wydaje mi się jednak że to nie pomoże. Nie czuć na szybie brudu w tym miejscu. A przed czyszczeniem nie było tego nalotu czy go może nienawidziłeś, wygląda jak przegrzana szyba. Przecz czyszczeniem ten nalot też był. Zaciekawił mnie temat przegrzanej szyby. Mój kominek jest bardzo płytki. Zdarzało się podczas tych nielicznych paleń że drewno przesunęło się blisko szyby. Czy takie przegrzanie oznacza nieodwracalne zniszczenie szyby? Czy może jednak jest to po prostu wada mojego egzemplarza? Wymień szybę na nową i nie myj. Szybę można wymienić ale przyczynę też muszę znać aby się podobna sytuacja nie powtórzyła.
  5. Drodzy Forumowicze co sądzicie o tym aby na tarasie podstawić pawilon ogrodowy np. taki [ATTACH=CONFIG]428522[/ATTACH] dokładnie na takim tarasie? [ATTACH=CONFIG]428523[/ATTACH] Może ktoś ma podobne rozwiązanie? Koniec budowy, chciałoby się pergolę zbudować ale $ nie pozwolą
  6. Drodzy Forumowicze co sądzicie o tym aby na tarasie podstawić pawilon ogrodowy np. taki dokładnie na takim tarasie? Może ktoś ma podobne rozwiązanie? Koniec budowy, chciałoby się pergolę zbudować ale $ nie pozwolą
  7. Nikt nie miał takiej sytuacji z szybą?
  8. Dzień dobry. Posiadam kominek Lucy 12 slim od kratki.pl . Kominek od momentu montażu używałem kilka razy, stał nie używany 2-3 miesiące. Wczoraj żona go czyściła dedykowanym środkiem. Na szybie zostały białe plamy, jakby zmatowienia. Czy ktoś spotkał się z takim czymś? Jak to usunąć? Czy może jest to wada fabryczna?
  9. jaroWy, daro,s dziękuje. Zbiornik podłączony. Wszystko działa. W zasobnika wyciągnąłem sondę do jego własnego sterownia, włożyłem inną sondę którą podłączyłem pod piec i wszystko jest OK.
  10. Mam problem z podłączeniem i ze zrozumiem sposobu działania pieca Victrix 12 TT z zasobnikiem UBS 160. Podłączony mam piec plus sterownik, zaraz podłączę sondę zewnętrzną. Tu jest wszystko jasne. Hydraulicznie mam podłączony zasobnik. Mam dodatkową sondę IMMERGAS SONDA KONTAKTOWA ZASOBNIKA ale nie mam pojęcia gdzie ją umieścić oraz do których złącz w piecu ją podłączyć. Druga sprawa to podłączenie elektryczne podgrzewacza.Czy L i N podać prosto z sieci czy może są jakieś zaciski w piecu do których się wpiąć? W instrukcji pieca napisane jest : UWAGA: celem wykonania połączenia elektrycznego między kotłem i zasobnikiem należy podłączyć zaciski 36 i 37. ale czy dotyczy to połaczenie L i N czy dodatkowej sondy? Z góry dziękuje za pomoc.
  11. Dziękuje za pomoc. Będę musiał zrobić tak jak pisałem. Już od dawna mam kupioną wełnę 20 cm. Mam nadzieję że takie ocieplenie wystarczy. Strych nad tym stropem też będzie ocieplony wełną 15 cm pomiędzy krokwiami w jednej warstwie.
  12. Witam Chciałbym prosić Was o pomoc. Czy można ułożyć wełnę nad sufitem podwieszanym poddasza użytkowego jak na rysunku? Wełna ma grubosc 20cm ,jetki 18cm. Odleglosc stelaża od elementów drewnianych to 6-8cm. Wełna opieralaby się o stelaz i wchodziła pomiędzy jętki na glebokosc 12-14cm. Co o tym myślicie?
  13. A czy rozwiązanie z 3 rozdzielaczami też będzie poprawne? Dołożę mały rozdzielacz na 2-3 obwody do sypialni będącej na półpiętrze. Akurat w miejscu gdzie mógłby się znaleźć ten rozdzielacz idzie pion do podłogówki więc łatwo będzie mi go zasilić.
  14. Drodzy Forumowicze. Mam wielki klopot z rozplanowaniem kanalizacji w lazience na pietrze. Czy rozwiazanie na zalaczonym zdjeciu jest w miare poprawne? Rura 110 idzie do Wc , odleglosc ok 1.8m. Rura z lewej strony 50 to odpowietrzenie, dlugosc 8m sporo zmian kierunku, srodkowe odejscie 50 idzie do wanny jakies 30cm. Z gory dziekuje za pomoc.
  15. Drodzy Forumowicze mam do Was prośbę o radę w sprawie ogrzewania podłogowego. Za chwilę będę sam rozkładał rurki. Teoretycznie jestem przygotowany do tej operacji. Mam tylko jedną wątpliwość. Dom ma ok 150 m2 posadzki do ogrzania. Parter, półpiętro, poddasze użytkowe. Kotłownia z tyłu garażu. Wszystko w podłogówce zasilanej pompą z pieca Immergas Victrix 12. Rozdzielacze już umieściłem na parterze i piętrze. Pytanie z którego rozdzielacza zasilić sypialnie która znajduje się nad garażem - półpiętrze. Z tego będącego na piętrze czy z tego na parterze a może trzeba dać kolejny specjalny tyko dla tej kondygnacji? Z góry dziękuje za pomoc.
  16. Panowie , dołączę do wątku. Za chwilę będę rozkładał styropian i wykonywał izolację. Nie będzie to papa a folia. Przed wylaniem chudziaka na piasku pod nim rozłożyłem folię budowlaną. Czy to nie jest już przypadkiem substytut izolacji poziomej i tak naprawdę mógłbym zrezygnować z izolacji na chudziaku?
  17. Czy moze pojawil sie na forum jakis nowy uzytkownik rekuperatora o3ozon? Moze ktos moglby sie podzielic uwagami na temat tego urzadzenia?
  18. Czy ktoś z Państwa dysponuje projektem ogrzewania podłogowego do projektu Lisandra? Chętnie dołożę się do kosztów zakupu. Info na priv.
  19. Lukasz1006 udało Ci się wykonać pomiary sprawności? Pozdrawiam
  20. Fleszu1 dziękuje za odpowiedź i sugestię. Jeżeli chodzi o pralnię to raczej zastosuje wywiew. Nie chciałbym aby wilgotne powietrze z pralni hulało mi po piętrze. Wychodzę z założenia że jest to pomieszczenie mokre i tam powinno się zastosować wywiew. Aczkolwiek Twoje argumenty są jak najbardziej słuszne co sprawi że jeszczę przemyślę temat. Z garderoba mam o tyle problem że razem z sypialnią znajdują się na pół piętrze i nie wiem czy swobodnie mogę bilansować to powietrze z pomieszczeniami na pełnym piętrze. Z dwojga złego wybrałem wywiew w garderobie zamiast w sypialni.
  21. Lukasz1006 dzieki wielkie. To sa merytoryczne dane. Wg. Mnie nie wyglada to zle. Takie wyniki pozwalaja dalej rozwazac zakup o3zon.
  22. Witam Z ciekawością przeczytałem większość wątków dotyczących projektów rekuperacji. W tym roku planują rozprowadzenie instalacji wg wykonanego przeze mnie projektu. Bardzo proszę Was o opinie. Dom ok 150m2 powierzchni użytkowej + garaż + kotłownia. Garaż i kotłowania z własną wentylacją grawitacyjną, szczelnie odzielone od pozostałych pomieszczeń. Ilość mieszkańców : 3 osoby + być może jeszcze jedna. Rekuperator : na ten moment Kinect 250. Wydajność max 290 m3/h, zamontowany na strychu. Czerpnia i wyrzutnia w przeciwległych ścianach szczytowych. Poniżej projekt rozmieszczenia anemtostatów, skrzynek i rekuperatora. parter: piętro : (pomieszczenie nad garażem będzie podzielone na sypialnią i garderobę, pomieszczenie bezpośrednio pod rekuperatorem to pralnia) Wyliczenia dla kanałów DN75 Wyliczenie dla kanałów DN63 Z góry dziękuje za pomoc
  23. Reasumujac rekuperator 250-290m3 spokojnie wystraczy dla mojej 3-4 osobowej rodziny? Jezeli tak jest to zamiast o3ozon na pierwsze miejsce w moim rankingu zakupowym wysuwa sie Kinect B 250.
  24. Kaszpir007 jako miales i masz model? 290m3 czy 500m3? Pozdrawiam
  25. kaszpir007 zaciekawił mnie rekuperator Kinect. Teraz nazywa się Vent Axia zamiast Sentinel. Modele Kinetic B - max 290 m3/h oraz Kinetic B Plus - max 500m3/h. Wg wyliczeń mój dom o powierzchni użytkowej ok 150 m2 będzie potrzebował na wywiewie i nawiewie po 224m3/h. Chciałbym aby wentylacja pracowało cicho i oszczędnie. Dobrze rozumiem że model B będzie pracował prawie na pełną moc a B Plus z połową mocy u mnie? Który wg Ciebie będzie bardziej odpowiedni?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...