Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mailna

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O mailna

  • Urodziny 10.08.1944

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszówek
  • Kod pocztowy
    20-100
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mailna's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i cieszy mnie że są osoby które tego wysokiego poziomu pilnują i wszelkie błędy na miejscu korygują bo to dla mnie ważne . Pomijać aspekty teoretyczne i kierując się wyłącznie praktyką , własnymi obserwacjami to czy jest sens schodzić z współczynnikiem przenikania poniżej normy która obowiązuje na 2017 rok to jest U= 0,23. Przypuśćmy że mamy 3 domy o powierzchni 40 metrów kwadratowych identyczne, tak samo użytkowane , różnią się tylko wyłącznie U, bez dodatkowych gadżetów odzyskiwania energii ... jeden z nich wybudowany z współczynnikiem U= 33 Drugi U= 23 Trzeci U= 15 Teoretycznie pomiędzy pierwszym domem a drugim oszczędność energii powinna wynieść około 30% a pomiędzy drugim i trzecim jakieś 40% a jak to jest w praktyce ? W internecie są dostępne artykuły i opisy z którymi się zapoznałem , ale w pewnym sensie pozostał ten niedosyt , niepewność bo to tylko artykuły i wyliczenia a udało mi sie znaleźć nieliczne osoby które posiadają tak niski współczynnik i twierdzą że .....
  2. Projektant daje mi wolną rękę w kwestii doboru materiału - mam tylko wcześniej poinformować by naniósł poprawki . Zasadnicze pytanie. Czy lepiej budować grubsze ściany z np. półtora maxa ( 28 cm i 14 cm = 42 cm albo nawet z 2 max ) a na zewnątrz dodatkowo kilka cm styropianu dla spełnienia norm czy cieńsze a z dociepleniem 20 albo 30 cm ? Nie chodzi mi o koszta bo te będą droższe w pierwszym przypadku . Drugie pytanie co będzie lepsze Po co tyle podają parametrów bo mi nic to nie mówi ? co będzie lepsze w jednym katalogu czytamy Pierwszy materiał Współczynnik przewodności cieplnej: * =0,42 W/mK - o tym każdy słyszał im mniej tym lepiej ale dlaczego w drugim przypadku producent użył innych pojęć bo współczynnik przenikania ciepła to nie to samo .... w drugim katalogu inna firma Max Obliczeniowa wartość współczynnika przewodzenia ciepła wyrobu w kierunku grubości przegrody λU: 0,19 W/mK Obliczeniowa wartości oporu cieplnego wyrobu R: 1,52 m2K/W Współczynnik przenikania ciepła przegrody2 ) U: 0,64 W/m2K 2) przegroda nieotynkowana, murowana na zaprawie zwykłej Proszę o uzasadnienie który materiał będzie lepszy i dlaczego ?
  3. Witam 1Czy te sposoby murowania są prawidłowe i dlaczego się różnią sposobem ich układania? 2 Czy rozsądne jest budowanie ściany zewnętrznej z dwóch pustaków ceramicznych zamiast pustaka ceramicznego , styropian i pustak połówka 12 cm, pomijając kwestie ekonomiczne? Dlaczego te pustaki mają różny układ dziurek i czy przez to różnią się zastosowaniem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...