Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

budowa2016

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    72
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez budowa2016

  1. Czy zwykłe zasunięcie rolet po montażu okien zabezpiecza folię, bo jak rozumiem głównie chodzi o promieniowanie UV?
  2. Brak właśnie jasnych informacji dla inwestorów jaką różnicę w kosztach eksploatacji przyniosą jakie rozwiązania. Inaczej, co jest jeszcze ekonomiczne a co może nie koniecznie. Jak słyszę "im grubsza izolacja tym lepiej" zaraz przychodzi mi do głowy, że na pewno dla kogoś lepiej, ale nie koniecznie dla inwestora. Ja zastanawiam się na przykład nad oknami o lepszym współczynniku lambda kosztem "koloru" styropianu, ale to tylko gdybanie. Uważam, że przy nowoczesnych projektach integralnym elementem projektu powinno być udostępnienie oprogramowania, które pozwoliłoby inwestorowi dla konkretnego budynku za pomocą np jakichś suwaków pobawić się chociażby grubościami izolacji a ekonomicznym uzasadnieniem danego wyboru. Może kiedyś poleci jakiś kickstarter
  3. Widzę, że na rozłożonej membranie dachowej mam pełno trocin. Czy mogą pozostać na membranie bez wpływu na jej parametry, czy powinny zostać usunięte?
  4. niesamowite że ludzie na których nie można nawet polegać biorą taką kasę i uchodzi im to na sucho. Ja pierwszą ekipę pogoniłem bo powmurowywali mi puszki po piwie w cokół. Miały wzmocnić konstrukcję
  5. Znajomy, który jak się okazało jest instalatorem, wyjaśnił ile kosztuje ten kocioł vitodensa, bo nawet nie przypuszczałem, że może tyle W każdym razie poleca Ferroli Bluehelix Pro 25C 25Kw z dodatkowym zasobnikiem wody i osobna pampą na podłogówkę. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi kotłami? W porównaniu do vitodensa wydaje się super tani nawet z tymi dodatkami.
  6. W projekcie mam dobrany vitodens 333F na powierzchnię użytkową 180m2 i kubaturę użytkową ok 500m2. Wszędzie podłogówka i WM z reku. Wg wyliczeń architekta EP powinno być około 80kWh/m2rok. Czy to dobrze dobrany kocioł i czy ktoś by polecił by coś innego w tym przypadku? Ściany są z silki 24 i mają być ocieplone styropianem 20cm 0,031 a dach 30cm wełny 0,031 do wysokości poddasza, 30cm na stropie poddasza i 20cm powyżej. Dach 2-spadowy.
  7. Ja miałem mieć super ekipę, ściany prościutkie, równą spoinę itd itd. W praktyce musiałem tłumaczyć murarzom, że zamki w silce są po to, żeby jedno w drugie wchodziło. Potem i tak pełno dziur na przestrzał. Strasznie wkurzające bo ekipa była sporo droższa niż inna, która też miała być OK ale już tylko OK. Teraz mam podziurawioną membranę na dachu, która czeka aż wyschnie i wtedy mają ponoć kleić. Ręce opadają. Me_And_Her wiadomo czemu ta taśma się poodklejała? Chciałem jeszcze okna wstawić przed zimą, ale nie mogę znaleźć dobrej ekipy od dociepleń i tynków. Jedna polecana ma terminy dopiero na maj a po wstawieniu okien z ciepłym montażem mam max 2 miesiące na pozasłanianie taśm żeby nie straciły właściwości. Pogoda do tego nie pomaga
  8. Mógłbyś proszę rozwinąć z tymi otworami wentylacyjnymi? Masz na myśli coś jak grawitacyjna czy przedłużenie tej mechanicznej?
  9. Czy orientował się ktoś skąd tak horrendalne ceny dostawek do drzwi? Sprawdzałem producenta, którego drzwiami jestem zainteresowany i wyszło, że dostawka stała 30cm Perfect z przeszkleniem to niedaleko od 2k! gdzie całe drzwi kosztują 3 stówki więcej + VAT. Wychodzi mi, że o niebo bardziej ekonomicznie jest zamówić szersze drzwi i zamurować resztę otworu.
  10. Hmm co racja... Nie da się tego jakoś zabezpieczyć? Niespecjalnie mam inną opcję.
  11. Ja też planuję umieścić na strychu. Strych w całym przekroju ocieplony 20cm wełny pod dachem i 30 strop więc nie powinno być chyba problemu.
  12. Nie, będzie tynk mozaikowy. Komin wiem, że nie dokończony chodzi mi bardziej co się dzieje w dolnej części, a szczególnie z membraną, której widać jakieś strzępy.
  13. Prosze o opinie póki można coś jeszcze z tym zrobić. Niedługo przyjdzie dachówka więc pewnie wcale tego nie będzie widać a problem, jeśli jak podejżewam istnieje to i pozostanie.
  14. No właśnie ponoć ma bo ciemny materiał bardziej się nagrzewa bo bardziej pochłania światło. Przy nagrzewaniu i schładzaniu wymiary ulegają zmianom i może to potem powodować pęknięcia w tynkach. Chodziło chyba o to, że taki nagrzany styropian będzie delikatnie rozprężony a kiedy zasłoni się go warstwą kleju/tynku skurczy się do pierwotnych rozmiarów no i pewnie najbardziej na łączeniach.
  15. Powiedziano mi, że przy zastosowaniu styropianu grafitowego trzeba się liczyć z tym, że styropian ten rozpręża się i spręża przez co tynki mogą wyglądać ładnie zaraz po nałożeniu a po paru upalnych dniach można znaleźć pęknięcia. Mówię tu o montażu izolacji izolacji i tynków w ciepłe słoneczne dni. W projekcie mam styropian o współczynniku lambda 0,031. Ściany z silki. Co na to eksperci?
  16. Połowa z tych ok 20 dziurek to wielkości gwiazdki na klawiaturze * wiec wykonawca chyba by mnie uznał z wyjątkowego sk. gdybym mu z tego powodu kazał całą membranę ściągać. Zadzwonię jednak do producenta zobaczę co oni o tym sądzą.
  17. To nie ja tylko dekarze. Membrana Delta Vitax. Porobiło im się sporo małych dziurek. Nie wiem czy za bardzo nie naciągali. W paru miejscach też się przerwała na szczycie kalenicy (jeśli tak to się nazywa). Generalnie widziałem przedarcia do ok 3cm wiec niewielkie ale ogólnie dziś naliczyłem ze 20 takich dziurek i przedarć. Teraz wszystko stoi bo prawie codziennie pada i muszą chyba czekać aż membrana wyschnie.
  18. Dziś przyglądałem się jak wygląda obróbka kominów na mojej budowie. Jak dla laika z bliska wydało mi się, że raczej kiepsko zostało zrobione. Szczególnie jeśli chodzi o membranę wokół komina. Co o tym sądzicie?
  19. Czy można takie dziurki powstałe podczas rozkładania membrany pozaklejać jakąś ponoć specjalną do tego taśmą kiedy membrana nie jest całkiem sucha? Wczoraj lało jak z cebra a dziś mi to kleją i mam wątpliwości czy klej będzie trzymał.
  20. Witam. Czy korzystał ktoś z usług firmy Novis- okna? Ciekaw jestem opinii jeśli chodzi o instalatorów okien.
  21. Czyli rynny zwrócić uwagę żeby nie były zaraz na zakończeniu dachówki. Jak by miało się zsunąć to na taras, który w zimie raczej nie będzie używany. Zatem przy wyjeździe z garażu i przy wejściu będziemy dawać. Dzięki
  22. Zastanawiam się czy jest sens dawać w ogóle płotki śniegowe bo pierwsze rejon polski gdzie nie ma dużych średnich opadów, drugie dach dwuspadowy o kącie nachylenie 45st więc dość ostro chyba żeby śnieg na tym leżał. W końcu trzecie dachówka płaska więc chyba też śnieg ma utrudnioną sprawę żeby się na tym nawarstwiać. Myślę, żeby ewentualnie dać nad wejściem i wjazdem do garażu bo wygląda to tak, że budynek ma z boku łącznik szeroki a jakieś 4m z płaskim dachem, który łączy z garażem, który też ma dach dwuspadowy 45st. Zastanawiam się tylko pierwsze, czy wzdłuż tego łącznika jest sens dawać płotek bo chyba jakby się tam nawet śnieg zsunął to nie powinno przeszkadzać a dwa czy nie powygina mi rynien. Facet z hurtowni, były dekarz, twierdził, że nie ma się rynnami co przejmować bo nie powinny się wygiąć. Rynny będą Galeco 135 jeśli dobrze pamiętam. Nie wiem dokładnie jak będą mocowane. Dach będzie z podbitką z listwą zasłaniającą podocinane krokwie jeśli to coś mówi.
  23. Ta wkładka termiczna to coś jak ciepły parapet? Nie widzę w tym schemacie taśm.
  24. Dziś się dowiedziałem, że trzeba liczyć z piątala
  25. Zgadza się też Adams. Z tego co jednak widziałem to ta środkowa uszczelka w Aluplast/Adams jest gumowa a jedynie dolna część profilu ma właśnie taką jakby listwę do której ta uszczelka jest dociskana przy zamykaniu so sprawia wrażenie, że powinno to dobrze jedno do drugiego przywierać.. Rozumiem, że tam ciężko w powstały rowek ciężko dojść żeby porządnie domyć. Dziwne, że nie zaprojektowali tak, aby dolny profil był jak najmniej skomplikowany jeżeli chodzi o jego górna powierzchnię.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...