Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franka16

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    mazowieckie wschodnie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Franka16's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, Masz piękny dom i otoczenie, prowadzisz ciekawy dziennik, podczytuję od czasu do czasu Chciałabym zapytać Cię o zadaszenie tarasu a konkretnie czy macie izolację w tym zadaszeniu? (nie zauważyłam tej informacji) Czy gdy pada deszcz, to bardzo słychać czy nie? Podoba mi się takie zadaszenie, ale obawiam się że bez izolacji nie będzie mi sprawiało przyjemności użytkowanie tarasu.
  2. Jasne, że mogę, pytanie czy ma to sens. Więcej styropianu kosztuje a nie wiem co da ta grubsza warstwa tylko w jednej części. Woda w rurach ogrzewania podłogowego będzie musiała zostać podgrzana do temperatury odpowiedniej do ogrzania części zimniejszej, z cieńszą warstwą styropianu.
  3. Tak się przypomnę z rana, może ktoś zabierze głos...
  4. Mam dylemat. Tak się złożyło, że buduję na raty. Pierwszą część wybudowałam dwa lata temu, teraz jest burzona stara część przylegająca do nowej i będzie budowana nowa na jej miejsce. Posadzka w nowej części ma izolację 12 cm styropianu + przygotowanie pod ogrzewanie podłogowe (rury są już położone i zalane). Dopiero teraz dotarło do mnie, że 12 cm to jest mało ale nie zmienię tego co zostało już zrobione. Pytanie jest, czy w nowej części jest sens kłaść grubszą warstwę styropianu (teraz kładłabym ze 24 cm) czy nic to nie da. Obie części mają po tyle samo - po ok. 50 m, obie są na parterze (dom parterowy, bez użytkowego poddasza). Może ktoś mądry mi coś podpowie.
  5. No widzisz, a ja jakoś nie zajarzyłam:rolleyes: Poza tym wydawało mi się, że piwnica utrzymuje temperaturę bo jest głęboka, sporo poniżej gruntu. Widać fizyka nie jest moją najmocniejszą stroną ale przecież wcale nie musi być
  6. W odniesieniu do garażu w bryle budynku tak, pewnie nie opłaca się eksperymentować. Jednak mnie interesuje to zagadnienie bo noszę się z zamiarem budowania garażu wolnostojącego i ciekawa jestem czy tu jest szansa na temp powyżej 0, ale widzę, że raczej nie. Poza tym samo zjawisko jest dla mnie ciekawe bo jakby mnie ktoś zapytał czy w garażu nieogrzewanym, bez izolacji w posadzce i izolacji w ścianie i stropie, można utrzymać temp powyżej 0 to odpowiedziałabym że nie, tak mi się wydawało....
  7. Myślałam, że w zimie przy bardzo niskich temperaturach wszystko zamarza, tzn. grunt pod nieocieploną posadzką w nieogrzewanym garażu też...
  8. Słuchajcie, jak to się dzieje, że warunkiem aby nieogrzewany garaż trzymał temperaturę na plusie jest brak izolacji w posadzce? Dobrze zrozumiałam? Przeczytałam wątek i przyznaję, że mnie to zaskoczyło...
  9. A jaki hałas generuje pompa ciepła niegruntowa? Chodzi mi o wrażenia, np. w porównaniu do pralki, lodówki a może wiertarki... Czy slychać ją w domu gdy jest ustawiona na zewnątrz przy ścianie domu?
  10. Próbowałam znaleźć jakąś wersję blogową dziennika poprzez wrzucenie do wyszukiwarki słowa "blog" ale z miernym skutkiem, przyznaję. Pojawiły mi się wątki z linkami do blogów zewnętrznych poza Muratorem. Chciałam zobaczyć jak to wygląda. Tak sobie jednak myślę, że skoro "niewiele osób decyduje się" to znaczy, że to nie działa... A zamieszanie jednak powstaje, bo co dziennik to widzę, że są problemy, że ktoś się wpisał a nie powinien albo autor zastanawia się nad połączeniem dziennika z komentarzami, bo niewygodnie. Sorki, nie jest moim zamiarem krytyka, miałam w życiu trochę do czynienia z optymalizacją procesów i nie mogę wytrzymać jak widzę coś, co można usprawnić.
  11. Przenoszę swój post z uwag ogólnych tutaj bo dotyczy dzienników i komentarzy. Podczytuję sobie dzienniki, niektóre połączone z komentarzami a inne nie, w których i często pojawiają się wpisy. Wydaje mi się to niewygodne i wprowadzające zamieszanie. Czy nie można byłoby wprowadzić następującego rozwiązania: prowadzenie jednego wątku dziennik + komentarze i swojego rodzaju back-up wątku, obejmujący tylko i wyłącznie zaznaczone przez autora wpisy "dziennikowe". W ten sposób można byłoby dowolnie i wygodnie komentować w jednym wątku a skrót najważniejszych informacji "robiłby się sam".
  12. Podczytuję sobie dzienniki, niektóre połączone z komentarzami a inne nie, w których i często pojawiają się wpisy. Wydaje mi się to niewygodne i wprowadzające zamieszanie. Czy nie można byłoby wprowadzić następującego rozwiązania: prowadzenie jednego wątku dziennik + komentarze i swojego rodzaju back-up wątku, obejmujący tylko i wyłącznie zaznaczone przez autora wpisy "dziennikowe". W ten sposób można byłoby dowolnie i wygodnie komentować w jednym wątku a skrót najważniejszych informacji "robiłby się sam".
  13. Jasne, tylko na razie jeszcze tematu do końca nie rozpoznałam i przyszło mi do głowy, że może czegoś nie zrozumiałam. Wolę się upewnić.
  14. Hmm... To teraz przyszło mi do głowy, że w lecie nawet grzejąc "tylko pół" bufora, trzeba grzać 500l.... Wydaje mi się to ogromną rozrzutnością... Co do ceny, mam prośbę/pytanie: mój pierwotny pomysł na ogrzewanie to piec z podajnikiem na ekogroszek (proszę nie bić) + podłogówka wodna. Mam na to wycenę i teraz się zastanawiam, czy wystarczy gdy wymienię cenę pieca na cenę bufora z grzałkami i będę mieć koszt takiej instalacji, czy to jest bardziej skomplikowane? Chodzi mi o orientację cenową.
  15. Interesuje mnie opcja z buforem, czytam o takich instalacjach i chciałabym zapytać, ile kosztuje taki bufor z grzałką? Np. 1000l ? Bo trochę mnie przeraziła cena na jaką się natknęłam w jednym z wątków 13000-14000 zł http://forum.muratordom.pl/showthread.php?339513-bufor-z-grzalka-vs-kable/page3&highlight=bufor+grzałkami I jeszcze jedno pytanie jakie mi się nasuwa: czy taki bufor, oczywiście izolowany (jak widzę, standard ma 10 cm otuliny) ma duże straty ciepła?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...