Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uparty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    120
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zabrze
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Uparty's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

25

Reputacja

  1. Wykończeniowiec się zabezpiecza na taki scenariusz, nie wiesz jak zimno będzie tej zimy i jak bardzo odparuje wilgoć. Jeżeli będziesz intensywnie grzał każde pomieszczenie i liczysz się z tym, że wyjdzie to drogo to działaj.
  2. Jeżeli lokal nie ma w sobie wilgoci np po tynkach czy posadzkach to nic się nie stanie, ew. powietrze będzie nieświeże. Ofc zakręć sobie wodę, spuść gdzie trzeba bo jakby temperatura poleciała poniżej 0ra w środku to może być nieprzyjemnie.
  3. Da się wyżyć, i to jak Każdy z moich stolarzy nieźle się dorobił a terminy kosmos Masz schemat jak przerobić taki odkurzacz w centralny?
  4. Papa - chyba, że masz tę folię w płynie i nie jest Ci potrzebna.
  5. Jeżeli beton jest już po okresie dojrzewania to zdecydowanie rozebrać i poprawić. Za duże ryzyko, nawet z podporami, że to z biegiem czasu ulegnie destrukcji.
  6. Cześć Brawo za plan, na pewno nie będzie łatwo - dużo wyzwań i poświęceń ale jak macie możliwość to warto. Tutaj pojawia się wiele pytań: - czy damy radę? Tak, dacie radę, masz dobre zaplecze i doradcę. - jak dużo czasu będziemy potrzebować, jeżeli budowę będziemy realizować poświęcając czas tak jak byśmy normalnie chodzili do pracy, czyli od 7.00 do 16-17.00? Mówimy o miesiącach ciężkiej pracy, dużo zależy od pogody, waszych sił, napotkanych problemów oraz oczekiwanego stanu. - jak powinienem sie przygotować do budowy? Stwórzcie plan, zamówcie zwłaszcza sezonowe materiały z wyprzedzeniem, drogie narzędzia na parę robótek wypożyczaj, te na stałe kup dobrej jakości. Rozeznaj do czego są Ci potrzebne mapki itd aby za jednym zamachem wykonać całość, szkoda czasów i kasy. - jaki powinienem skompletowa sprzęt / narzedzia? Ja mam wkrętarkę udarową, szlifierkę, piłę oraz wkrętarkę akumulatorową. Wiertarka, mała i duża szlifierka na kablu. Klasyczne młotki, piły, pace, szpachelki, imadełko, walizka z kluczami. Zdecydowanie przydadzą się dobre poziomice różnej długości, kątownik, ściski czy laser. - czy jeden pomocnik będzie wystarczający? wiele rzeczy zrobisz sam, z pomocnikiem to już błogosławieństwo i ułatwienie
  7. Witam Zastanawiam się nad uatrakcyjnieniem bryły domu poprzez dorobienie konstrukcji podobnej do tej z renderu (zaznaczone na żółto). Kminię jak sensownie byłoby to zmontować już w wykonanym budynku, zrobiłem przykładowy render (przekroje tej konstrukcji tylko poglądowo, nie jest też kompletna). Pytania do Was - jak to skonstruować? Moja wiza na teraz: Wylać fundamenty pod słupy, zamontować słupy drewniane, zamontować belki na górny obrys i przymocować go do wieńca betonowego budynku następnie zrobić "skrzynię" u góry z OSB na to styropian -> siatka + klej -> tynk. Czy to ma sens? Czy efektywniej będzie lać słupy betonowe? Może ktoś ma projekt do wykonania takiej konstrukcji?
  8. Cześć Potrzebuję porady, najlepiej od osób, które mają doświadczenia z tego typu przypadkami. Historia: Dom z doklejonym garażem do stanu SSO postawił dla nas wykonawca, jedną z większych modyfikacji była zmiana dachu na garażu z jednospadowego pokrytego dachówką na dach płaski, zamknięty murkiem attyki. Padła propozycja wykonania dachu na styropapie, którą odrzuciłem - dach miał być budżetowy więc wykonawca zaproponował i po akceptacji na belkach przybił wycięte ze spadkiem łaty do jednego narożnika, na to OSB i jedną warstwę papy wierzchniego krycia. Dach dobrze "podziałał" parę miesięcy, po drodze był odbiór prac. Z biegiem czasu uwidoczniono, że spadek nie jest poprawny i woda na dachu stoi, zaczęły się miejscowe przecieki. Wykonawca w jednym miejscu dokleił pasek papy a na późniejsze prośby i zgłoszenia o przeciekach odbijał piłkę bądź nie dawał znaku życia. W grudniu zeszłego roku wykonawca zamknął działalność, ponoć "sprzedali" się do innej firmy w postaci sp. z o.o. która należy do ich rodziny. Prowadzoną wcześniej przez nich działalność była zwykłym mikroprzedsiębiorstwem. Rękojmia / gwarancja dalej obowiązuje. W garażu mamy kotłownię, chcemy bez obaw zamknąć sufity i nie stresować się wymiataniem z dachu wody i śniegu. Postanowiliśmy wykonać rozbiórkę dachu i wykonanie na styropapie. Chcemy też obarczyć kosztami wykonawcę. Zanim przystąpimy do prac chcemy zabezpieczyć dowody na potrzeby sprawy sądowej, dzwoniliśmy do rzecznika praw konsumenta - dostaliśmy informację aby złożyć wniosek o zabezpieczenie powództwa. Chodzi nam po głowie ekspertyza budowlana. Zaznaczam, że chcemy wytoczyć nasze roszczenia i już teraz naprawić ten dach. Mam oczywiście liczne zdjęcia i nagrania przecieków, stojącej wody, uszkodzeń po przeciekach, spadku na poziomicy oraz konwersacje mailowe / sms'owe z wykonawcą. Pytania: 1. Czy warto wykonywać taką ekspertyzę budowlaną? 2. Czy składać wniosek o zabezpieczenie powództwa? 3. Czy podejmować inne kroki? 4. Jakie są wasze doświadczenia, rady? Dzięki za pomoc
  9. Jest dobrze, nie masz się czym przejmować.
  10. Zgłoś, że odbywasz izolacje na swojej działce rekreacyjnej, rozbij namiot w rogu - tam śpisz a w rzeczywistości jesteś w budynku.
  11. Nie ma sensu wymieniać, zarzucić klejem ubytki, szczeliny większe wypełnić i opieprzyć na przyszłość.
  12. To poważna sprawa, w przypadku błędu ryzykujesz zarwaniem się stropu na Wasze głowy - trzeba wynająć konstruktora.
  13. Nie zalewałbym do momentu gdy będzie pewna temperatura (pewny plus za dnia, max do -5 w nocy) na 2 tygodnie od momentu zalania. Oczywiście dodatki odpowiednie do mieszanki, wszystko przykryte folią po wylaniu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...