Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fleszu1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    453
  • Rejestracja

1 obserwujący

O Fleszu1

  • Urodziny 19.03.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Dariusz Stasik

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    30-243
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Fleszu1's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. dwóch małych, tylko gdzie. Na górze 3 sypialnie, na dole duży salon z kuchnią i gabinet
  2. a jakiś przykładowy model który by się do takiego zadania nadawał? gdzie najlepiej go umieścić? korytarz na poddaszu nad schodami?
  3. Witam. Planuję montaż klimatyzacji w domu. Czy prawdą jest, że jednym mocnym splitem można schłodzić cały dom? Parter + poddasze użytkowe, łączna powierzchnia użytkowa ok 170m2
  4. My też sporo zmienialiśmy. Szczegóły w moim dzienniku (link w stopce). Ze zmian moim zdaniem obowiązkowych to udostępnienie tarasu nad garażem (przez lukarnę lub wysunięcie garażu 1m do przodu by było przejście) oraz zmiana okien w kuchni na jedno duże zamiast dwóch małych. Okna w salonie też powiększyliśmy. Mieszka się bardzo dobrze, jedyny minus to trochę za blisko drogi usytuowaliśmy dom.
  5. mojego nie ma sensu porównywać, bo budowałem w 2017 przy zupełnie innych cenach za roboty budowlane. Mnie stan surowy zamknięty kosztował 200 tys w tym 43 tys dla ekipy budowlanej i dachowców. 2 lata później robocizna kosztowałaby już około 60-70 tys
  6. mamy na dachu specjalną dachówkę do wylotu z kanalizacji.
  7. Witam jestem na etapie przeróbki projektu mam pytanie odnośnie okna w kuchni jakie ma wymiary dziennik budowy pierwsza klasa wiele mi podpowiedział pozdrawiam
  8. miałem podobne objawy tylko u mnie najpierw chodziło samo ogrzewanie a zasobnik cwu nie był napełniony, efekt był odwrotny, ciśnienie rosło ponad 3bar i lało się z zaworu bezpieczeństwa. po napełnieniu zasobnika wszystko się unormowało, ciśnienie waha się od 1 do 1,5 bar. naczynie przeponowe mam na zasobniku cwu.
  9. ale jak konkretnie tą krzywą ustawiać? bo póki co nie mam za wiele możliwości ustawień poza pokrętłami jak podłącze tyboxa i pogodówkę to nagle odsłonią się ustawienia zaawansowane???
  10. krótkie i proste pytanie czy da się ustawić krzywe grzania bez CarV2? i drugie, równie banalne czy pompa wyłącza się razem z wyłączeniem palnika?
  11. temp zasilania przy grzaniu w wariancie 2h na dobę byla ustawiona na 30 góra (panele) 28 dół(gres) wiec nie ma mowy o za cieplej podłodze. Dzis jak grzałem na minimum mocy cały czas zasilaniem okolo 26-27 podłoga była optymalnie ciepła, ale kociol po paru godzinach zaczął taktować bo nie mógł zejść niżej z mocą. nie podłączałem jeszcze pogodówki, na razie eksperymentuje ręcznie i zapisuje parametry (zewn, wewn, zasilanie, zużycie). Teraz gdy kocioł nie chodzi już od godziny 15 wciąż jest ponad 21 w domu (spadło o 0,5-0,7 od maxa popołudniowego) i podłoga nie jest już tak przyjemna jak w dzień. Kocioł pewnie włączy się nad ranem jak termostat da sygnał grzania. Wychodzi na to, że zbyt gęsto mam rurki ogrzewania. Problemem też są łazienki, mimo że rurki są tam jeszcze gęsciej, temperatura tam taka sama jak w pomieszczeniach obok. Probowałem wstępnie rotametrami ale żadnych efektów.
  12. -po podłogach około 200, wg norm (skosy) około 170-175. Dom w miarę nieźle ocieplony. 15cm grafitu 0,31, dach PUR 30cm, pod podłogą 15cm, okna 3szybowe. dziś kolejne próby. cały dzień próbowałem grzać na minimalnej mocy bez wyłączania kotła, zasilanie podłogi obniżałem nawet do 26st a temp w pokojach ciagle rosła nawet ponad 21,5. w pewnym momencie kocioł się wyłączył, i zaczai taktować, nie mógł już zejść z mocą niżej. obroty wentylatora 1400 i niżej nie zeszło. zużycie przy tych obrotach było 0,24/h. Tem na zewnątrz +3 i popoludniu wyszło slońce. Wniosek taki, że gdy nie ma mrozów nie da się utrzymać ciągłej pracy kotła bez przegrzewania domu. Zbyt gęsto położone rurki. Więc chyba w cieplejsze dni jestem zdany na grzanie według termostatu. Minusem tego jest niejednostajna temperatura podłogi.
  13. sprostujcie mnie jeżeli się mylę, mianowicie: mam kocioł 12x TT, od 9 dni testuję najoptymalniejsze konfiguracje grzania. 100% podłogówki. póki co steruję grzaniem za pomocą termostatu pokojowego salus ustawionego na 20,2 st z histerezą 0,5 (załącza przy 20,0 wyłącza przy 20,4). kocioł załącza się raz na dobę i grzeje około 2h pełną mocą. średnie zużycie gazu za 8 dni wychodzi 0,23m3/h (razem z cwu - zasobnik 160). średnia temp na zewnątrz w tym okresie 0,4st (max +6, min-6) od dziś zaczynam próbować grzanie na pracy ciągłej kotła na minimum mocy, ale czy jest sens, skoro minimalne zużycie kotła wg instrukcji to 0,21 + dogrzewanie cwu to może wyjść drożej....
  14. po ponad 2,5 roku od rozpoczecia budowy, wreszcie... MIESZKAMY!!
  15. Na ściany nośne 1800 bloczków Termobet 24x24x59 Na działowe 980 szt 12x24x59
×
×
  • Dodaj nową pozycję...