Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzysi3k1988

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Krzysi3k1988

  1. Obciążalność długotrwała przewodu miedzianego o przekroju 2,5 mm2 ułożonego w ścianie wynosi 24 A, więc dlatego napisałem, że na styk, ale nie zalecam takiego rozwiązania.
  2. Przy mocy 3,7 kW prąd wyjdzie 17,3 A, dość sporo. kabel o przekroju 2,5 mm2 będzie tak na styk, ja bym sugerował przekrój 4 mm2
  3. Anika1003 rozmawiałem z deweloperem na temat podłączenia wc wg opcji 2. Twierdził, że nie będzie z tym problemu, rura kanalizacyjna musiałaby iść za wanną. Wanna byłaby delikatnie odsunięta, żeby zmieścić rurę.
  4. Witam, Za miesiąc odbieram mieszkanie, w którym łazienka ma 5,5 m2 niestety jest dość wąska (1,80 m). To pomieszczenie sprawia mi najwięcej problemów. W głowie rodzą mi się 2 koncepcje układu tej łazienki. Obie załączam poniżej. Opcja 1. Wanna na dłuższej ścianie, toaleta z zabudowaną spłuczką we wnęce. Nad toaletą będzie jeszcze piecyk dwufunkcyjny. Opcja 2. Wanna na krótszej ścianie. Konieczność przerabiania kanalizacji do toalety i przeniesienia piecyka do wnęki nad pralkę (wnęka obok drzwi). Zmiany na tym etapie nie niosą za sobą ogromnych kosztów. Proszę o opinię, który układ będzie lepiej się sprawdzał, a może macie jeszcze jakieś inne ciekawe pomysły? Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam. opcja 1 opcja 2
  5. Dziękuję anika1003 za odpowiedź. Ciekawe rozwiązanie. Zastanawia mnie tylko czy nie będzie problemów z toaletą jeśli będzie odsunięta od pionu kanalizacyjnego na taką odległość (około 1m)? Najlepiej gdyby udało się ją wrzucić na drugą ścianę, ale wtedy na odpływie z toalety konieczne byłoby zrobienie dwóch zakrętów 90 stopni.
  6. Witam Mam problem z układem w łazience. Wiem tylko gdzie ma być pralka (będzie zabudowana) oraz, że ma być wanna z deszczownicą. Nie mam pojęcia jak to wszystko rozmieścić. Fajnie jakby udało się wcisnąć jakieś większe lustro, które optycznie powiększyłoby przestrzeń. Drodzy forumowicze, proszę o porady, sugestie, praktyczne rozwiązania.
  7. Witam Proszę o porady w sprawie rozkładu szafek i urządzeń w aneksie kuchennym połączonym z salonem. Które z dwóch rozwiązań, które przedstawiłem na rysunkach będzie bardziej funkcjonalne, a może ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy pomysł na rozkład tej kuchni. Z góry dziękuję za poradę.
  8. Witam Zwracam się z prośbą o informację czy rozwiązanie wentylacji w kuchni przedstawione na załączonym rysunku jest poprawne. Do kuchni doprowadzony jest jeden kanał wentylacyjny. Kratka znajduje się w ścianie. Chciałbym w kuchni wykonać sufit podwieszany, który zasłoni kratkę w ścianie. Na ścianie, w której znajduje się kratka będą zabudowane szafki wiszące do samego sufitu podwieszanego. W związku z powyższym czy można w suficie podwieszanym wykonać dwie kratki wentylacyjne podłączone do jednego kanału. Do jednej z kratek zostałby podłączony okap. Wentylacja w budynku jest grawitacyjna. Kanał wentylacyjny jest tylko dla jednego mieszkania. Wiem, że przy takim rozwiązaniu konieczne jest otwieranie okna przy włączeniu okapu. Czy takie rozwiązanie jest dopuszczalne? Czy odległość pozioma kratki wentylacyjnej około 1,5 m od pionu nie spowoduje słabego ciągu i czy w przypadku włączenia okapu nie spowoduje to tłoczenia powietrza wyciągniętego przez okap przez drugą kratkę w suficie? Z góry dziękuję bardzo za pomoc.
  9. Witam Podsyłam propozycję na mieszkanko z kilkoma wymiarami. Myślę, że warto się zastanowić nad oddzieleniem toalety od łazienki, tylko wtedy w grę wchodzi raczej prysznic. Stół pod oknem będzie dobrze doświetlony.
  10. musze przyznać że bardzo ciekawy pomysł z tą pralką z drugiej strony. Jesli chodzi o drugą opcje ze skroceniem drogi do kuchni to też wygląda ciekawie natomiast obawiam sie, ze ta ścianka spowodowałaby, ze w kuchni będzie bardzo mało światła.
  11. Witam. Wraz z żoną zakupiliśmy mieszkanie, które jest w trakcie budowy. Dzięki temu mamy jeszcze chwilę, żeby ustalić rozkład ścian. Załączam rzut mieszkania z propozycją rozmieszczenia pomieszczeń. Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju uwagi i propozycje. Kolorem fioletowym zaznaczyłem pociąg, który będzie przebiegał w kuchni. Będzie on miał około 15 cm wysokości od sufitu. Zastanawia mnie czy: 1. Wnęka w przedpokoju na szafę głębokości 60 cm jest wystarczająca? Czy w takiej szafie można bez problemu wieszać kurtki itp.? 2. Szerokość przedpokoju 145 cm jest odpowiednia do swobodnego przechodzenia. 3. Jaką podłogę zrobić w kuchni, czy panel podłogowy to dobry pomysł na kuchnię? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...