Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rooster

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

rooster's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. dzięki za odpowiedź. garaż jest nieduży jednostanowiskowy OSB na zewnątrz jest ponieważ w zeszłym roku przed zimą został tak obity dla osłonięcie szkieletu ścian, budowa musiała być przerwana. wiec ta warstwa została. OSB w środku stanowi okładzinę wewnetrzną. Płyte miałem , więc na koszty nie zwracałem uwagi. Dobra a jesli chodzi o dach.. czy szczelina ma być wentylowana? z jakiego powodu moga pojawic sie te pęcherze?
  2. Witam Wybudowałem garaż w technologii szkieletowej. Jak narazie konstrukcja obita jest płyta osb na to pójdzie deska szalunkowa. Dla estetyki wnętrza chciałbym ściany od środka wybić płyta osb . podobnie sufit. Zastanawiam się czy zastosować jakis materiał izolacyjny pomiędzy elementy konstrukcyjne. Myślę ze warto byłoby zaizolować dach (pokryty ciemnym gontem) by się nadmiernie nie nagrzewało wnętrze. ściany tez chciałbym wyizolować by nie dmuchało z każdej strony. Nie stosowałem wiatroizolacji na ścianach ale nic straconego, mogę odkrecić płyty i polożyć. Czy taka izolacja ma sens? jeśli tak to jak zaplanować warstwy. Troszkę sie gubie w informacjach znalezionych w necie. Czy przy pomieszczeniu nieogrzewanym potrzebna jest paroizolacja? Dach: Od góry jest gont, pod nim papa, a pod nią płyta osb. . krokwie 14 cm. Czy zastosować jakąś szczelinę pomiędzy osb a wełną?? Konstrukcja ścian: z zewnątrz jak na razie tylko osb, na niej beda listwy i szalówka. Czy pod listwy dac wiatroizolacje? Sciany zrobione z krawedziaków szerokości 12 cm. Dac wełnę 10 czy 12?. a od środka paroprzepuszczalną folię i osb? Proszę o pomoc bo tak jak pisałem , w necie wszystko dotyczy pomieszczeń ogrzewanych.
  3. Pytanko... Taras niewielki, żelbetowy remontowany z powodu zniszczenia krawędzi. Oparty na 3 słupach ceglanych , zbrojony dołem. Obecnie stara okładzina skuta, usunieto słupy( wymagały wymiany )na ich miejscu trzeba zalac nowe fundamenty pod nowe słupki z klinkieru.Potem będzie dorobione zbrojenie brzegu płyty powiazane ze starym zbrojeniem i nadlana płyta. i teraz tak: po wyłuskaniu z ziemi fundamentów starych słupków( zalanych szeroko ale płytko na 0,5 metra zostały wielkie doły pogłębiłem do 1 m i wstawiłem szalunek osb 25x25 cm ( słupki beda murowane waskie, warstwami po 2 cegły ) zasypałem ziemia i mam betonować w zbrojeniu ale zastanawiam sie czy to wystarczy...może trzeba było rozkopać i dać choć niewielką stopę? Prosze o podpowiedz z jednej strony wydaje mi sie ze wystarczy i nie chce mi sie juz ruszac bo zasypane i wypoziomowane z drugiej strony jak ma byc zle to jeszcze mozna poprawic. Pod spodem glina, wykop na 1 metr, wschodnia Polska. słupki niewysokie..jakies max 90 cm. Słupki od gory beda "podpierały taras ( warstwa styczna powstanie podczas nadlewania) wywrócic sie na pewno nie wywróca ale myśle ze ważne jest by nie wywierały nacisku na nadlana krawędz od dołu. prosze o podpowiedź
  4. u mnie bedzie konstrukcja mieszana.. dwie ścianki szkieletowe dobudowane jakby w narozniku dwóch scian przeciwpożarowych. na bokach nie beda one podparte - przewiązane z sąsiednią ścianą0 będę postawione jakby w L. u ciebie będzie top zamknięta konstrukcja i słupy są niepotrzebne bo wieniec ładnie wszystko zepnie.
  5. hm...no dobra a ile takich słupów powinno być? Przypomnę że ściana 9.5 metra wysokość do 3,5 m...cegła silikat drązona podwójnie z przewiązaniem. Projektu nie mam teraz przy sobie , w każdym razie projekt zakładał gazobeton jednowarstwowo 24 cm. czy to jakaś różnica w sztywnosci? Oprócz słupa przy krawędzi niepodpartej ściany ile trzeba tak na zdrowy rozsądek jeszcze takich słupów zastosować przy wykorzystaniu silikatu.?
  6. No dobra, ale jak z tymi slupami ...bardzo konieczne? Różnie mi mówią, a ja nie mam zbytnio doświadczenia .Najchętniej bym ich nie robił ale jeśli trzeba to nie zamierzam oszczedzac
  7. ściana grubosci 24 cm...na wieńcu 12 cm murłata a za nia wyciagnieta scianka 12 cm grubosci nad dach. wiem ze powinno byc 24 ale da sie zrobic by przeszlo przy odbiorze
  8. Witam zaczynam budowę budynku gospodarczego o wymiarach 4,5 na 9,5 m. Budynek będzie stał w rogu działki wobec tego z dwóch stron jestem zmuszony wybudować ściany p-poż. . Dodam jeszcze że budynek bedzie miał konstrukcje mieszana. Od strony sąsiadów ściany murowane a od strony podwówrka ściana boczna i frontowa w technologii szkieletowej.( zdecydowałem się na to gdyż mam gotowy materiał osb,wełna, kantówki) Ściany murowane będą stanowić jakby L .Dłuższy bok będzie miał 9,5 długości i 3,30 m wysokości. W projekcie przewidziano suporex 24 i słupy żelbetowe. ja z kolei mam do wykorzystania cegłę wapienno - piaskową drążona25x22x12. . Mój kierownik twierdzi że jeśli dam ta cegłę podwójnie z przewiązaniem wzdłuz i w poprzek można zrezygnować ze słupów usztywniających bo ściana niewielka i nieobciązona i ze .wystarczy tylko wieniec na całej szerokości . na wieńcu na połowie szerokości leżeć ma murłata 12 cm a na pozostałej szerokości ścianka ponad dach. Dach oczywiście pulpitowy . Moje wątpliwosci dotyczą sztywności ściany. długość 9,5 metra wysokość lekko ponad 3. W jednym rogu przewiązana będzie ze ściana boczną ale w drugim nie będzie niczym podparta. tylko dostawiona będzie do niej ścianka drewniana ( za 30 cm cypelkiem p-poz). jak myślicie..można tak postawić? Fundament solidny 30 cm szerokości na 1m głebokosci.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...