Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

selene83

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O selene83

  • Urodziny 06.05.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Przemyśl
  • Kod pocztowy
    37-700
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

selene83's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. 1: Z tym zapotrzebowaniem to jakaś dziwna sprawa. Wg kalkulatora cieplowlasciwe.pl wychodzi 61kWh/m2*rok , a według projektu jest to 113 kWh/m2*rok. Skąd aż taka rozbieżność ? 2: jak określić tą temperaturę ? 3: bufor chcemy ładować prawie na max tj. 90-95st. 4: na dobe w granicach 150-200 litrów.
  2. Najprawdopodobniej zostaniemy przy układzie piec- bufor. Jeśli wyjdzie z tym projektem na pompe i fotowoltaike to będzie to wartość dodana i jakoś to się dołączy do instalacji. Tak że w związu z tym mam jeszcze pare pytań. - ile teoretycznie może wynieść czas ładowana bufora. Bufor kombinowany (zbiornik w zbiorniku), jedna wężownica. - czy w przypadku posiadania zbiornika kombinowanego ale z dwiema wężownicami można podłaczyć piec na 2 wężownice i przez to skrócić czas załadunku ? - Jakich strat ciepła można się spodziewać na takim buforze ? Bufor miałby stać bezpośrednio w kotłowni, kotłownia umiejscowiona w piwnicy, 80% piwnicy obsypane ziemią i na zewnątrz dodatkowo 5 cm styroduru. Jaka wylewka w kotłowni ? dawać styropian czy odpuscić ? w końcu taki bufor wypełniony trochę waży ...
  3. Wentylacja jest grawitacyjna i pompy nie braliśmy po uwagę ze względu na koszty. Fotowoltaika i pompa ciepła to tylko i wyłacznie w przypadku gdy gmina wejdzie w "projekt". Projekt jest konkursowy wiec szansza że się uda wynosi równo 50%. Gdyby przeszło to koszt w takim przypadku jaki musielibyśmy ponieśc to ok 6 tysięcy, gmina dokłada 83%, wiec grzechem by było nie skorzystać tymbardziej że jest cała połać do wykorzystania która jest zorientowana na południe. Majac pompe ciepła kwestia c.w.u w okresie wiosna-jesień jest załatwione, a nadwyżka z paneli odbierana grzałką podpięta w bufor żeby nie oddawać darmo do elektrowni ... Jeśli nie przejdzie to zostaje piec na paliwo stałe i bufor przez cały rok :/ i znowu wracam do postawionego pytania, czy raz na 3 dni wystarczy czy nie ma co na to liczyć ?
  4. Witam, Budujemy z mężem dom z projektu "TK55p". Ogrzewanie podłogowe na całości domu, dodatkowo w obu łazienkach dołożone jest po 1 grzejniku żeberkowym. W projekcie pierwsza kondygnacja została troszkę zmieniona, a mianowicie: Wejscie jest w miejscu w którym powinna byc łazienka na dole, a łazienka została przesunięta do "pokoju". W każdym pokoju będzie regulator temperatury, na każdy pokój zostało pociągnięte 2 obiegi. Mieszacze sa dwa, jeden na parterze, kolejny na piętrze. Oba w tym samym miejscu praktycznie, odległość między nimi to ok 1.5 metra. Piwnica wybudowana jak w projekcie, kotłownia znajduje się w spiżarni i jest dokładnie pod mieszaczami. Podłogówka jest rozłożona, ale nie ma wylewki. Ekipa skończyła z rurami ok 10 grudnia i już nie chcieliśmy ryzykować z wylewką ze względu na niskie temeratury. Ocieplenie które będzie dawane z zewnątrz to 15 cm w graficie 032, lub 20 cm 038, jeszcze nie zdecydowaliśmy. Poddasze to 30 cm wełny, albo piana (tu decyzja też nie zapadła). I teraz mam trochę pytań z racji tego że trzeba się przygotowac jakoś do załatwienia sprawy z kotłownią. Nie mamy gazu na działce i mieć nie będziemy. Zostaje nam kocioł ... no właśnie na co ??? Zastanawialiśmy się z mężem nad jakikmś piecem na paliwo stałe (węgiel, drzewo) do tego bufor na 1000 litrów a w buforze dodatkowy zbiornik na cwu na 200 litrów - i tu pojawia się pytanie, czy przy ogrzaniu wody w buforze powiedzmy do 80 st jest szansa że przy zimie takiej jak mamy teraz wizyta w kotłowni ograniczyła by się do czestotliwości raz na 3 dni ? - czy może lepiej by było mieć osobno zasobnik na cwu a osobno bufor ??? PS: Jest nas 2+2 małych dzieci, jakie ocieplenie jest napisane wcześniej. PS2: Gmina w której mieszkamy ogłaszała nabór do projektu o oze. Po audycie zmienili nam moc paneli do 3.5 kw więc dodalismy powietrzną pompe ciepła do grzania wody, co się pewnie wiąże z kolejnym zasobniem w kotłowni na 300 litrów. Nadwyżkę prądu z paneli chcemy odbierać grzałką w zimie do ogrzewania bufora. uff, trochę tego jest, mam nadzieje że jest do wystarczająca liczba informacji do otrzymania rzeczowej odpowiedzi. PS3: Jeśli pomysł z buforem to niewypał to proszę o jakieś wyjaśnie dlaczego i co ewentualnie innego. Pozdrawiam
  5. Wielkie dzięki. Nad ustawieniem stołu w kuchni się jeszcze nie zastanawiałam, ale docelowo ma on właśnie służyć jako "kącik śniadaniowy". W przypadku większej ilości osób mamy zamiar korzystać z salonu. Mam jeszcze tylko jedno pytanie czy przy takiej wielkości kuchni możliwe byłoby jakieś inne rozwiązanie? Długo się nad tym zastanawiałam i jakoś nie potrafię ustawić inaczej mebli. Może jest jeszcze jakaś inna możliwość, jakieś lepsze rozwiązanie? Dziękuje.
  6. Czesc Jestem na etapie ustalania z elektrykami i ekipa od kanalizacji miejsca rozmieszczenia wszystkich urzadzen w kuchni. Nie mam niestety gotowego projektu, jedynie zrobiony przeze mnie. Jest to tylko projekt pogladowy, chodzilo mi tylko o to zeby przedstawic na nim rozmieszczenie urzadzen w kuchni. W miejscu piekarnika powinna byc lodowka. Kuchnia ma wymiary 475x335 przy czym odleglosc od sciany do okna w miejscu w ktorym znajduja sie meble wynosi 245cm. Czerwone kreski wskazuja na dwa wejscia do kuchni. Prosze poradzcie czy kuchnia w takim ukladzie bedzie funkcjonalna. Jestem otwarta na wszelkie sugestie. Od siebie jedynie chce dodac ze ma to byc kuchnia z jadalnia dla 4 osobowej rodziny. Dziekuje:rolleyes:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...