Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kerigan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kerigan's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. to jest spory dom, ale może jako inspiracja pomoże? z firmy z500 https://www.extradom.pl/projekt-domu-z395-WAE2101 i tu jeszcze kilka innych: https://www.extradom.pl/projekt-domu-ambrozja-2-wersja-a-parterowa-z-pojedynczym-garazem-WRD2047 https://www.extradom.pl/projekt-domu-tytus-wersja-b-parterowa-podwojny-garaz-paliwo-stale-WRD2388 https://www.extradom.pl/projekt-domu-murator-d79-subtelny-WAJ1086 https://www.extradom.pl/projekt-domu-aosta-ii-dcb103a-WOB1627 https://www.extradom.pl/projekt-domu-gl-1077-ibis-BBA2030 poza tym spróbowałabym w głównych portalach/biurach projektowych z projektami gotowymi zadać pytanie jakie projekty radzą, przy takich parametrach jakie Tobie pasują, gdzieś tu na forum czytałam, że przesyłają propozycje - tylko bym nie mówiła, że na tej bazie chcesz projekt indywidualny, tylko, że szukasz takiego gotowego Polecam przejrzeć trochę domów gotowych, czasem wpada wtedy do głowy jakieś inne rozwiązanie
  2. Fakt, pierwotna wersja domu jest mocno taka sobie jeśli chodzi o salon i szczególnie małą łazienkę, wychodzi, że ma ona jakieś 80 cm głębokości maks, i usytuowanie tak daleko od salonu też niezbyt ciekawe. Ale po przejrzeniu i przerobieniu chyba ze 30 różnych projektów, kryteriami wyboru projektu gotowego stały się: prostota bryły, możliwość przesuwania ścian wewnętrznych oraz stosunek powierzchni domu do jej funkcjonalności. Rok temu po oszacowaniu naszych potrzeb wyszło nam, że powinniśmy mieć jak nic 300 m2, najlepiej z pełnym piętrem a potem schodziliśmy coraz niżej, aż zeszliśmy do parteru, żeby nie latać po schodach i tak do 120-130m2 powierzchni zabudowy W projekcie jest pustak ceramiczny, my chcemy silkę wewnątrz i zewnątrz,i ta silka przewidziana jest przynajmniej w kilku miejscach w wersji 12cm do tłumienia dźwięków pomiędzy niektórymi pomieszczeniami.
  3. poniżej rzut z programu, jeśli załączy się jpg, poprzesuwaliśmy nieco pokoje co do ustawności pomieszczeń dla mnie są na 5+, zależy co kto lubi i co chce, zamienianie sypialni z pokojem dziecka, kompletnie mi nie odpowiada, owszem można rozważyć zamianę z pracownią, która jest w środku, dom ma być w rozsądnej cenie, ale nie kosztem ognia, na który miałabym zerkać kątem oka zamiast cieszenia się nim w pełni w salonie i sypialni.
  4. My zdecydowaliśmy się na taki dom Nieodzowny wersja 1 http://projekty.muratordom.pl/projekt_nieodzowny-wariant-i,2680,0,0.htm spodobały nam się kwadratowe pokoje, to niezbyt częste w parterowych domach, niestety na rysunku z biura projektowego nie wiadomo które ściany są nośnie - nie wiem może żadne? , zresztą grubość ścian działowych 8 cm nie do końca mnie przekonuje, wprowadziliśmy trochę zmian: kosztem kotłowni (ma być gazowy Viessmann) przesunęliśmy kuchnię ( w dół) zrezygnowałam ze spiżarni, dzięki temu uzyskaliśmy małą jadalnię po lewej stronie salonu, skróciliśmy podcień przed wejściem do domu do ok.3,5 metra uzyskując dodatkową przestrzeń w domu, poddasze ma być nieużytkowe, projektu jeszcze nie kupowaliśmy.
  5. :D piece kaflowe, kozy, trolle, jeszcze trochę magii i lądujemy w Śródziemiu
  6. nie no bez przesady, zaczęło się od zapytania o pewną koncepcję przekazania ciepła z kozy, przez żeliwną płytę do drugiego pomieszczenia- na bycie zdunką się nie porywam jak będę mogła szaleć z pieniędzmi to sobie zafunduje piękne kafle, nie mówię nie, bloga owszem czytałam już trochę, a co wyjdzie w decyzjach ostatecznych to się zobaczy. Lepiej kombinować przed budową, a nie po i mierzyć siły na zamiary. A trolle to taki element krajobrazu, który zupełnie mi nie przeszkadza
  7. Nie, nie wystarczy, proszę dowody a nie twierdzenie poparte jedynie osobistym "sądzę, że"
  8. A jakieś dowody, że twierdzenia firmy są nieprawdziwe? Bo tak kazdy sobie wrzuca co mu się wydaje.Może być np. porównanie emisji zanieczyszczeń piec kaflowy kanałowy vs kominek vs koza (ta czy inna).
  9. dla jasności ja nie mam nic przeciwko kaflom ani zdunom, wręcz przeciwnie, pamiętam piece kaflowe w domu mojej babci, które opalane węglem grzały przez całą noc w dawne polskie zimy (czyli - 30) i jeszcze rano były ciepłe, pamietam też, że będąc dziećmi uważaliśmy, że babcia ma jakieś konszachty z ogniem, bo wkładała rękę do rozpalonego pieca po łokieć i nic jej nie było ALE są rzeczy na które człowieka stać i takie, na które człowieka nie stać. Nie każdy zaryzykuje i za cenę dobrej kozy zleci budowę pieca kaflowego. Żyjemy w czasach mocno skomplikowanych, w których naprawdę nie wiadomo kto co umie, co potrafi ile co powinno kosztować itd. Tracą na tym z pewnością porządni fachowcy, choćby dlatego, że tzw. inwestorzy obawiając się owych "niewiadomych" wolą wybrać coś gotowego. To tak jak z krawcowymi. Jedni mają swoje zaufane i polecone, a inni chodzą po ubrania do sieci. Dziękuję za życzenia odnośnie inwestycji i życzę mnóstwa klientów
  10. spoko jak ktoś chce z pewnością skorzysta, ja jestem uparta i wolę gotowce, o jedną niewiadomą przy budowaniu mniej, Prawda jest taka za jakość i dobrą pracę się p ł a c i. Owszem czasem ma się fuksa i trafi sie promocja lub przecena, albo ma sie pecha zapłaci się dużo a efekt będzie mizerny, ale jak ktoś chce porządny piec/kominek, z porządnych kafli, który będzie porządnie spełniał swoje funkcje, musi zapłacić o d p o w i e d n i o. Z tej przyczyny jestem gotowa zapłacić za żeliwną kozę 7000 a nie 700 zeta. Swoją drogą to ciekawe, że Morso daje na swoje produkty 10 lat gwarancji a polscy dystrybutorzy 5.
  11. Dzięki za uwagi, inspirujące. Jak pomysł zostanie zrealizowany wrzucę zdjątka, choć to może potrwać Swoją drogą jakieś uprzedzenie widzę tu do kóz a to kwestia również kasy, jasne, że super mieć piękny kaflowy pieco-kominek, ale jak czytam, że porządna cena za coś takiego sięga 15.000 - 20.000 PLN, a ja chciałabym patrzec na ogień i w salonie i w sypialni, to się już robi 30.000- 40.000 Dwie kozy morso, plus montaż nawet niech będzie 7000 PLN za jedną, plus płyty żeliwne, plus ściana z cegieł i trochę kombinacji przy projekcie (architekt zakłądam może marudzić), wyjdą i tak taniej,
  12. Myślę, że nie ma się co "zgrozować" trudno być specjalistą w każdej dziedzinie. Generalnie tak czy inaczej rozwiązanie z piecem odpadło z katalogu głównie i z tego powodu, że to ma być coś dodatkowego. Co do kominka i DGP - nie widzę sensu w dublowaniu dwóch systemów ogrzewania - gazowego i kominka z DGP. Skoro każdy z nich może doskonale samodzielnie ogrzać dom. Chodzi jak już było wcześniej napisane o stworzenie pewnej alternatywy. Wolę kozy, poza montazem nikt mi tu niczego nie sp... Kupuję gotowy produkt stawiam i działa. Tak wolę. A skoro ma być jedna w sypialni a druga w salonie, to może przy okazji nie marnować energii i przerzucić do dwóch innych pomieszczeń. Więc pytanie, czy to zadziała czy nie zadziała.
  13. Witam, a jak oceniacie takie rozwiązanie, żeby za kozą stojącą przy ścianie zamontować płytę żeliwną? sciana w tym miejscu miałaby zaprojektowaną "dziurę". Sciany są działowe, nie nośne. Myślałam jeszcze o cegle szamotowej na całej wysokości za kozą, ale znów na forum przeczytałam, że szamot od takiej kozy się nie nagrzeje. W domu wykombinowaliśmy dogrzewanie 2 kozami z doprowadzaniem powietrza z zewnątrz (w razie awarii albo w okresie wczesno-wiosennym i wczesno-jesiennym) poza tym ma być nieduzy piec gazowy. Mamy 4 pokoje do ogrzania, ustawione są szeregowo, dwa pokoje zawsze mają wspólną ścianę 30/12 oraz 12/14. CZY da się osiągnąć ogrzanie dwóch pomieszczeń jedną kozą żeliwną radiacyjną (morso model 2140) w takim układzie? Wybrany model morso ma 6kw, więc całkiem dużo jak na takie pomieszczenia, ale inne typy morso są konwekcyjne, więc (chyba) bez umożliwienia krążenia powietrza między pokojami, taka płyta się nie nagrzeje (?). Jedna z firm po porzesłanym zapytaniu zaproponowała nam piec kaflowy kanałowy, stojący pomiedzy pokojami, ale zrezygnowaliśmy z uwagi na koszty, nie mówiąc już o tym, że piece kanałowe, jak doczytałam generują mnóstwo sadzy i spalin, więc ma się to nijak do nadchodzących obostrzeń eko. Na stronie morso jest informacja, że modele z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz porządniej spalają gazy i nie generują dużych zanieczyszczeń. Dom jest parterowy ok. 100m2. Czy takie rozwiązanie ma sens?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...