Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mariusz847

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wałcz
  • Kod pocztowy
    78-600
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mariusz847's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki Panowie, mam już obraz sytuacji i wiem na co muszę się przygotować. Dziękuję wszystkim za rady i informacje.
  2. Dzięki , a ile kosztowała praca koparki i zagęszczarki?
  3. Mam jeszcze prośbę , czy ktoś pomógłby mi orientacyjnie policzyć ile może kosztować wymiana gruntu do głębokości 1.4 metra z transportem piasku na budowę i zagęszczeniem tego? Ziemi z wykopu nie chciałbym wywozić tylko rozrzucić ją po całej powierzchni działki (działka ma 911 m2), chociaż nie wiem czy to dobry pomysł. Oferty na płytę już mam, więc mógłbym ocenić ile potrzebuję pieniędzy na stan zero.
  4. Pogodam z wykonawcą, zapytam jaki ma sprzęt (zagęszczraka płytowa) i jak wyglądać będzie zagęszczanie. Temat odprowadzenia wody, chyba faktycznie jedynie oczko wodne w dole działki trochę pomoże chociaż pewnie nie za wiele, glina robi swoje. Oczko musiałoby być spore i głębokie. Nie wiem jak głęboko jest glina. Na pewno do 3 metrów. Studnia chłonna miałaby sens tylko jeśli gdzieś jest grunt przepuszczalny.
  5. Czyli rozumiem, że temat jest na tyle poważny że muszę budowę na tym etapie powierzyć naprawdę dobrym specjalistom (ekipa i konstruktor) z dużym doświadczeniem w takich problemach.
  6. Koszt płyty do ław zbliżony, ale prace ziemne, wymiana gruntu i wywózka tego co się nie nadaje, pochłoną pewnie dużo pieniędzy. Jednak posiadacze takich działek jak my i tak nie mają wyboru.
  7. No właśnie nie bardzo. Brak instalacji deszczowej, rowów melioracyjnych. Działka jest z lekkim spadkiem, ma szerokość około 26 metrów i różnica poziomów wynosi mniej więcej 40 cm, może 50. Kolejna działka obok znów troszkę idzie w gorę, więc w tej dolnej części mojej po intensywnych opadach robi się bajorko. Grunt ciężko przyjmuje wodę. Dom chcę ustawić jak najwyżej, więc będzie stał 4 metry od granicy gdzie jest wyżej. Ogólnie jak oceniasz mój problem. Czy to są umiarkowane warunki i się nie przejmować czy porywam się na coś trudnego? Nie ukrywam, ze moim zamiarem była budowa małego i dość taniego domu i wzrost kosztów o jakieś bardzo duże kwoty np. kilkadziesiąt tysięcy złotych żeby dom posadowić, zabezpieczyć i zagospodarować działkę żeby nie brodzić w wodzie i błocie to dla mnie duże wyzwanie finansowe.
  8. Dzięki za odpowiedź. Czy przy tym rozwiązaniu nie ma ryzyka nadmiernego osiadania budynku, pęknięć itd.? Czy taki dom będzie wymagał opaski drenażowej i jakichś innych dodatkowych prac i instalacji? Strasznie się boję żeby nie popełnić jakiegoś błędu na tym etapie, bo to droga w jedną stronę.
  9. Witam, Badanie gruntu na działce wykazało jak poniżej: 1. 0-0,4 m Gleba 2. 0,4-0,9 m Piaski próchnicze brunatno-szare z korzeniami Id=0,35 3. 0,9-1,4 m Piaski próchnicze z wkładkami namułu barwa stalowo-szara i kremowo-szara Id=0,45 4. 1,4-2,0 m Glina piaszczysta szaro-rdzawa uplastyczniona IL=0,25 5. 2,0-2,3 m Piaski drobne jasno szare zawodnione Id=0,50 6. 2,3-3,0 m Glina piaszczysta zwarta, bez spiaszczeń, c.zółta IL=0,15 Woda: 1. Skąpe sączenie 1,4m 2. Zwierciadło nawiercone 2,0m 3. Zwierciadło ustalone 1,4m. Konstruktor i wykonawca proponują wymianę gruntu do głębokości 1,4 m. Chcą nasypać piasek i zagęścić go skoczkami i na tym posadowić płytę fundamentową 20cm. Tłumaczą mi że mój dom jest parterowy i mały (10,29 x 12,54) i taka wymiana, zagęszczenie i wykonanie płyty załatwi sprawę. Co sądzicie o tym rozwiązaniu? Najbardziej boję się, że dom będzie mi osiadał i pękał później jeśli będą błędy przy zagęszczeniu piasku. Mam też obawy o koszty wymiany gruntu. Będę wdzięczny za porady. Pozdrawiam!
  10. Wodociągu przynajmniej na razie nie będzie w okolicach tych działek, więc wyboru nie mamy. Jeśli chodzi o wyposażenie domu to mam w zasadzie wszystko łącznie z kuchnią którą (raczej) przeniosę z obecnego mieszkania. Budować będziemy opierając się o ekipy budowlane. Dopiero część wykończeniówki będę robił sam. Zrezygnowałem z domu piętrowego na rzecz parterówki, oraz garażu żeby możliwie zmniejszyć koszty. Jeśli chodzi o materiały do wykończenia będziemy starali się kupować te ze średniej półki, szukając takich w dobrych cenach/ promocjach. Na pewno nie chcę oszczędzać na konstrukcji budynku i ociepleniu/oknach. Największy problem mam, z decyzją dotyczącą CO i CWU, moja wiedza wciąż jest skromna w tym temacie. Praktycznie każde rozwiązanie ma swoich zwolenników i przeciwników.
  11. A co myślicie na temat budżetu? Taki dom za 280 tys. to realna opcja czy pakuję się w kłopoty?
  12. Z7 trochę za mały mi się wydaje.
  13. Ciekawe rady, dziękuję Co do ściany bez okna to myślałem żeby za kilka lat pomyśleć o garażu dostawionym do tej ściany. Chciałem trochę przestawić układ sypialni, wydłużyć korytarz i na jego końcu zrobić przejście do garażu. Ale to odległa przyszłość, nie jest to takie ważne na tym etapie. Cenna rada dotycząca łazienki. Co do ogrzewania to samą pompą ciepła to muszę zgłębić temat. Nie myślałem o takim rozwiązaniu.
  14. Witam serdecznie, Jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu. Chcieliśmy zapytać Was forumowiczów o opinie na temat projektu, który wybraliśmy. Budżet jakim będziemy dysponowali to około 280 tys. PLN. W tej kwocie chcemy postawić niewielki dom parterowy dla 4 osobowej rodziny w średnim standardzie wykończenia. Posiadamy już działkę (powierzchnia ok. 900m2, wymiary szer. 25m x dł. 36m). Założenia i realia są następujące: - dom parterowy z dachem dwuspadowym, bez garażu, o powierzchni użytkowej około 100m2, - regularna prosta bryła, - salon + 3 sypialnie (dom dla rodziny 2+2), - CO+CWU: kotłownia - ogrzewanie paliwo stałe + pompa ciepła powietrzna do grzania wody w sezonie letnim, - salon z kominkiem (kominek dla przyjemności nie jako ogrzewanie dlatego szukaliśmy rozwiązania gdzie w jednym kominie będą podłączone dwa kanały dla pieca CO i kominka), - oddzielne pomieszczenie WC, - musimy ponieść koszty wykopania studni i zrobienia przydomowej oczyszczalni/szamba, Poniżej link do projektu, który wstępnie wybraliśmy: http://pracownia-projekty.dom.pl/arn_mokka_2.htm Będę wdzięczny za wszelkie uwagi dotyczące samego projektu, jak i realności jego budowy w zakładanym budżecie. A może ktoś mógłby zaproponować alternatywne projekty spełniające powyższe warunki. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam!
  15. Witam, Wątek o D06 małym trochę przestał żyć, może uda się go trochę odświeżyć. Poszukuję kogoś kto udostępniłby w miarę aktualny kosztorys budowy tego domku. A może ktoś z okolic Wałcza, Piły zbudował D06 i chciałby się pochwalić. Bardzo zależy mi na możliwości zobaczenia tego domu na żywo. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...