Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hudy14777

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

O hudy14777

  • Urodziny 07.09.1988

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Nowy Wiśnicz

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

hudy14777's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam serdecznie. Przechodzę na taryfę g12w w Tauronie. Chcę grzać bufor prądem w taryfie nocnej i w okienku dziennym (od godz. 13-15). Mam nowy dom, ogrzewanie 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Dom ocieplony styropianem 20cm grafitem, na suficie poddasza piana pur 22cm, na podłodze 15cm styropianu, Buduję wg projektu, także też wg niego powinno wyjść 45kwh/m2/rok. Przyjmijmy bezpiecznie, że zapotrzebowanie na ciepło wyniesie 55kwh/m2/rok. Podłogi grzanej 144m2. Jak duży bufor będę musiał posiadać? Pozdrawiam i proszę o rady
  2. Dzięki. Sprawdzić go przy niższych temperaturach chyba nie będzie już okazji. Lato się zbliża.
  3. Może tak być gdyż jedna z rur jest chwilowo podłączona przez redukcję 160 na 100mm. Nie miałem innej możliwości. Podaj mi proszę wzór z którego obliczasz sprawność rekuperatora. Znalazłem w necie wzór ale nie potrafię zrozumieć objaśnien do t1 t2 i t3 które to są w nim zawarte.
  4. Można. Termometr 8 kanałowy na allegro. Czujniki ds18b20 trzeba dokupić osobno. Ma wbudowany termostat na pierwszym kanale.
  5. Jak liczycie sprawność? Z jakiego wzoru?
  6. Jednym potencjometrem z dwoma ścieżkami oporowymi Teraz zaczalem próbę. Podłączyłem wszystkie węże. Sytuacja teraz wygląda tak:
  7. A czy jest tak, że im wyższa temperatura w domu tym niższa sprawność? Czujniki są sprawne. Wsadziłem wszystkie do szklanki z wodą, pomiary +-0.3*C Może to wina tego ze nie mam podłączonej jednej rury. Tej do wyrzutni.. i jakieś tam ciśnienie się robi w pomieszczeniu.
  8. Dzięki za podpowiedź, jutro zrobię więcej prób i będę myślał dalej. Wątpie aby mogło być to spowodowane wymiennikiem, osiągają one 95% sprawności, potwierdzone tu na forum sto razy.. więc to nie to. Włożę do otworów termometry i zobaczę co pokażą.
  9. tak a co? 4xDS18B20 może to tego wina... ...myślisz że to możliwe?
  10. Dzięki za odpowiedź, jest to wymiennik gs25/245. reguluje obroty wentylatora od min do max i zadnej roznicy. Głupi już jestem na to. Uszczelki wszędzie siedzą, jest szczelne. powietrza się nie mieszają, wentylatory mają obroty równe (regulowane z jednego potencjometru)
  11. I zdjęcia z drugiego reku wg Waszych zaleceń. Proszę sprawdźcie czy jest ok ponieważ mam problemy ze sprawnością. Z czerpni 5. Do pomieszczenia 16. Z pomieszczenia 22. Do wyrzutni około 12. Co może go boleć?
  12. Do 100k spokojnie możesz sterować i to płynnie. Przecież to dzielnik napięcia jest. Prąd potrzebny do wysterowania prędkości jest tak znikomy ze można wogole pominąć jego istnienie. Nie dawaj jednak potencjometru mniejszego jak 10k aby nie obciążyć źródła napięcia prądem wyższym niż 1mA. Jak się posypie zasilanie z wenta 10V to będziesz musiał podawać z zewnatrz.
  13. Ja się zastanawiam czy mojego reku z xpsa nie uciąć kawałek i wstawić właśnie filtry w skrzynkach osobnych. Dużo łatwiej by mi było wymieniać filtry niż ściągać za każdym razem całą pokrywę wymiennika.
  14. Ja bym zakupił taki w skrznce. Filtr na siatce o kształcie litery W. Mam takie w pracy przy wentylatorach kanałowych i działają jak należy. Na allegro do dostania po 100zl. Różne krocce przyłączeniowe. Od 100mm do chyba 315. A jeśli chodzi o powierzchnię filtracji to porównania nie ma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...